Senaat VS deze week niet meer bijeen over afzetting Trump
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse fractievoorzitter in de Senaat, Mitch McConnell, is niet van plan de Senaat nog deze week bijeen te roepen. Dat liet zijn woordvoerder weten, nog voordat het Huis van Afgevaardigden gaat stemmen over het afzetten van president Trump vanwege zijn rol bij de bestorming van het parlement.
De verwachting is dat het lagerhuis van het parlement voor impeachment stemt. Het is dan aan de Senaat om te bepalen of Trump schuldig is aan het aanzetten tot een opstand tegen de regering en moet aftreden.
Bronnen zeiden eerder dat Republikeinse leiders in de Senaat bekijken of het proces snel kan beginnen, mogelijk vrijdag al. Dat is met de mededeling van McConnells woordvoerder geen optie meer.
Om Trump af te zetten is een tweederdemeerderheid in de Senaat nodig. Hij is sowieso vanaf volgende week woensdag geen president meer.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
2 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
3 uur geledenTAMAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere steden in het Russische Zwarte Zeegebied zijn afgelopen nacht aangevallen door Oekraïense drones. Met name de haven van Taman liep daarbij schade op.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
9 uur geleden