Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Senaat VS akkoord over voorstel grensbewaking en steun Oekraïne

Senaat VS akkoord over voorstel grensbewaking en steun Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - Democraten en Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben een akkoord bereikt over een voorstel voor immigratiebeperking en hulp aan Oekraïne, maar er wordt nog veel discussie verwacht om het aan te nemen, vooral in het Huis van Afgevaardigden. Voormalig president Donald Trump, die in de race is voor een nieuw presidentschap, is tegen.

Het voorstel behelst een bedrag van 118,3 miljard dollar, ongeveer 109,8 miljard euro. Daarvan is 60 miljard dollar oftewel 55,7 miljard euro voor Oekraïne bestemd en 17,6 miljard (ongeveer 16,3 miljard euro) voor Israël. De Senaat houdt er woensdag zijn eerste stemming over.

Het voorstel maakt het mogelijk om migranten aan de grens terug te sturen als er een week lang dagelijks vierduizend mensen aan de grens verschijnen. Als er dagelijks meer dan vijfduizend migranten de VS proberen binnen te komen, is het een vereiste om ze terug te sturen. Deze drempels liggen ver beneden de huidige aantallen migranten aan de grens met Mexico. Alleen al in december werden er bij de grens 302.000 migranten aangetroffen.

Het voorstel maakt het ook moeilijker om asiel te krijgen in de Verenigde Staten.

De strengere immigratieregels zijn een eis van de Republikeinen om hulp aan Oekraïne goed te keuren. Mike Johnson, voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, staat onder sterke druk van ultraconservatieve Republikeinen, die alleen strenge anti-immigratieregels willen, inclusief de bouw van een muur.

De regering Biden wordt verantwoordelijk gehouden voor een grote toename van het aantal migranten dat de VS probeert binnen te komen. Het Huis van afgevaardigden stemt deze week in dat verband ook over afzetting van minister Alejandro Mayorkas van Binnenlandse Veiligheid.

Meer uit Buitenland

Duizenden herdenken vermoorde radicale nationalist in Lyon

LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.

8 uur geleden
Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

13 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

13 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

15 uur geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

19 uur geleden
In totaal vijf doden door lawines in Oostenrijk

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.

21 uur geleden
Meerdere doden door lawine bij Oostenrijks skioord St. Anton

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.

1 dag geleden