Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Senaat VS akkoord over voorstel grensbewaking en steun Oekraïne

Senaat VS akkoord over voorstel grensbewaking en steun Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - Democraten en Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben een akkoord bereikt over een voorstel voor immigratiebeperking en hulp aan Oekraïne, maar er wordt nog veel discussie verwacht om het aan te nemen, vooral in het Huis van Afgevaardigden. Voormalig president Donald Trump, die in de race is voor een nieuw presidentschap, is tegen.

Het voorstel behelst een bedrag van 118,3 miljard dollar, ongeveer 109,8 miljard euro. Daarvan is 60 miljard dollar oftewel 55,7 miljard euro voor Oekraïne bestemd en 17,6 miljard (ongeveer 16,3 miljard euro) voor Israël. De Senaat houdt er woensdag zijn eerste stemming over.

Het voorstel maakt het mogelijk om migranten aan de grens terug te sturen als er een week lang dagelijks vierduizend mensen aan de grens verschijnen. Als er dagelijks meer dan vijfduizend migranten de VS proberen binnen te komen, is het een vereiste om ze terug te sturen. Deze drempels liggen ver beneden de huidige aantallen migranten aan de grens met Mexico. Alleen al in december werden er bij de grens 302.000 migranten aangetroffen.

Het voorstel maakt het ook moeilijker om asiel te krijgen in de Verenigde Staten.

De strengere immigratieregels zijn een eis van de Republikeinen om hulp aan Oekraïne goed te keuren. Mike Johnson, voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, staat onder sterke druk van ultraconservatieve Republikeinen, die alleen strenge anti-immigratieregels willen, inclusief de bouw van een muur.

De regering Biden wordt verantwoordelijk gehouden voor een grote toename van het aantal migranten dat de VS probeert binnen te komen. Het Huis van afgevaardigden stemt deze week in dat verband ook over afzetting van minister Alejandro Mayorkas van Binnenlandse Veiligheid.

Meer uit Buitenland

Iran neemt naar eigen zeggen groepen Koerden in Irak onder vuur

TEHERAN/BAGDAD (ANP/DPA) - De Iraanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen met raketten posities van Koerdische milities in het noorden van Irak bestookt. Volgens Iran zou het gaan om "separatistische groepen". Het gaat vermoedelijk om kampementen niet ver van de Iraanse grens van Iraanse Koerden die tegenstander van het regime in Teheran zijn.

1 uur geleden
Hegseth: we zijn pas net begonnen in Iran, zullen nu doorstoten

WASHINGTON (ANP) - De VS zijn aan de winnende hand in de oorlog die het land samen met Israël begonnen is tegen Iran. Dat zei minister van Defensie Pete Hegseth in een gezamenlijke persconferentie met generaal Dan Caine.

1 uur geleden
Hegseth: leider Iraanse groep achter moordcomplot Trump is dood

WASHINGTON (ANP) - De leider van een Iraanse groep die de Amerikaanse president Donald Trump wilde vermoorden, is gedood. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Peter Hegseth op een persconferentie. Hij zei niet om wie het ging.

1 uur geleden
VS zaten achter aanval op Iraans oorlogsschip bij Sri Lanka

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS zitten achter een aanval op een Iraanse oorlogsbodem dicht bij Sri Lanka. Dat heeft minister van Defensie Pete Hegseth gezegd tijdens een persconferentie. De aanval werd uitgevoerd door een onderzeeër. Volgens Sri Lanka zijn er minstens tachtig doden gevallen.

2 uur geleden
Costa meldt dat de EU volledig achter Spanje staat

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de EU-leiders António Costa, heeft in een telefoongesprek met de Spaanse premier Pedro Sánchez laten weten dat de EU volledig achter Spanje staat. Dat schrijft Costa op X.

2 uur geleden
Macron betuigt solidariteit met Spaanse premier over conflict VS

PARIJS/MADRID (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez "de Europese solidariteit van Frankrijk" overgebracht. Dit naar aanleiding van Sánchez' conflict met president Donald Trump. Die heeft met economische sancties gedreigd in reactie op de Spaanse weigering om de VS bases in het zuiden te laten gebruiken voor de oorlog tegen Iran.

2 uur geleden
NAVO veroordeelt Iraanse aanval op Turkije en betuigt steun

BRUSSEL (ANP) - De NAVO veroordeelt de Iraanse aanval met een ballistische raket op Turkije, zegt de woordvoerder van NAVO-topman Mark Rutte. De raket werd woensdag op weg naar Zuidoost-Turkije neergehaald door de NAVO-luchtverdediging, zonder slachtoffers te maken.

2 uur geleden