Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Senaat VS akkoord over aanpassing wapenwet

Senaat VS akkoord over aanpassing wapenwet

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat is akkoord over strengere federale wapenwetgeving. Een groep senatoren van beide partijen toonde dinsdag een wetsvoorstel waarover wekenlang is onderhandeld. Aanleiding daartoe vormden de massale schietpartijen in New York en Texas die de Verenigde Staten recentelijk hebben opgeschrikt.

Het raamwerk van het wetsvoorstel behelst bescheiden restricties voor nieuwe vuurwapens, zoals bepalingen die staten helpen wapens uit handen te houden van mensen die als een gevaar voor zichzelf of anderen worden beschouwd. Ook worden wapenkopers tussen 18 en 21 jaar aan strengere antecedentenonderzoeken onderworpen. Het wetsvoorstel is gekoppeld aan ongeveer 15 miljard dollar extra voor de geestelijke gezondheidszorg en investeringen ten behoeve van de veiligheid op scholen.

De Democratische Senaatsleider Chuck Schumer zei dat de Senaat waarschijnlijk later op dinsdag zijn eerste procedurele stemming zal houden, op basis waarvan tot daadwerkelijke stemming kan worden overgegaan. Dat laatste zal eind deze week of anders volgende week gebeuren. Gezien de in beide partijen bestaande steun zal die stemming een formaliteit zijn.

Daarna moet het wetsvoorstel nog worden goedgekeurd door het Huis van Afgevaardigden, waar de Democraten in de meerderheid zijn. De Democratische voorzitter van het Huis, Nancy Pelosi, liet eerder al weten bereid te zijn elk wetsvoorstel aan te nemen dat de Senaat passeert en tot meer vuurwapenbeperkingen leidt. "Als het levens redt en er is steun voor binnen beide partijen, dan juichen we het toe, zelfs als het niet alle maatregelen bevat die we willen."

President Biden zal een door beide kamers goedgekeurde wapenwet naar verwachting ondertekenen. Toen vorige week de contouren van de Senaatsdeal uitlekten, verklaarde hij: "Het is duidelijk dat dit niet alles bevat dat volgens mij nodig is, maar het weerspiegelt belangrijke stappen in de juiste richting en het zou de belangrijkste wetgeving op het gebied van wapenveiligheid betekenen die het Congres in de afgelopen decennia heeft aangenomen", aldus Biden.

Meer uit Buitenland

Meerdere raketlanceringen door Noord-Korea gemeld

SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft zondag in enkele uren tijd twee raketten afgevuurd. Dat melden omliggende landen, die verontwaardigd reageren.

46 minuten geleden
Belgische minister mist VN-top: zuurstoffles mocht niet mee

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister Vanessa Matz kan niet naar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. Ze heeft om medische redenen een speciale zuurstoffles nodig en die mocht het vliegtuig niet in, meldt haar kabinet.

1 uur geleden
Weer raketlancering door Noord-Korea gemeld

SEOUL/TOKIO (ANP/RTR/AFP) - In Oost-Azië wordt opnieuw een raketlancering door Noord-Korea gemeld. Zuid-Korea stelde dat een ballistische raket is waargenomen en ook Japan maakte melding van de lancering.

3 uur geleden
Burgemeester Moskou: droneaanvallen moeten verkiezingen verstoren

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De burgemeester van Moskou stelt dat grote droneaanvallen op zijn land verband houden met de parlementsverkiezingen. "De ongekende aanval was overduidelijk gepland met als doel om de verkiezingen te ontwrichten. De vijand is er niet in geslaagd", schreef Sergej Sobjanin in een bericht op Telegram.

5 uur geleden
Trump breekt weekend af en keert terug naar Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een weekend op Camp David ingekort om zaterdag onverwacht terug te keren naar het Witte Huis. De regering heeft geen verklaring gegeven waarom Trump niet langer op zondag zou terugkeren vanaf Camp David, een afgezonderd presidentieel complex op het platteland van Maryland, zoals eerder was aangekondigd.

8 uur geleden
VS vallen opnieuw vermeende drugsboot aan in Caribisch gebied

TAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag een aanval uitgevoerd op een vaartuig in het Caribisch gebied. Daarbij kwamen vier mensen om het leven, zo meldt het US Southern Command (SOUTHCOM) dat verantwoordelijk is voor de regio op X.

9 uur geleden
Nigeria stelt commissie in om dood gevangenen te onderzoeken

LAGOS (ANP/AFP) - De Nigeriaanse regering heeft een onafhankelijke commissie ingesteld om de dood van 37 mensen die omkwamen in een detentiecentrum in Centraal-Nigeria te onderzoeken, zo meldt de Nigeriaanse minister van Binnenlandse Zaken zaterdag.

11 uur geleden