Senaat VS akkoord met topman frackingbedrijf als energieminister
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft maandag de benoeming van Chris Wright tot minister van Energie goedgekeurd. De 60-jarige Wright is nu nog topman van het frackingbedrijf Liberty Energy in Colorado. Met die baan stopt hij.
De Senaat stemde met 59 stemmen voor en 38 stemmen tegen de benoeming van Wright. Hij krijgt de leiding over het ministerie van Energie, met een budget van zo'n 50 miljard dollar (48,5 miljard euro).
Wright schreef vorig jaar in een verslag voor Liberty dat hij gelooft in het bestaan van klimaatverandering. Hij zei wel dat de gevaren daarvan "ver weg en onzeker" zijn. Hij heeft ook gezegd dat regeringsbeleid om klimaatverandering van bovenaf aan te pakken, gedoemd is te mislukken.
In een video op zijn LinkedIn-pagina zei Wright in 2023 dat er "geen klimaatcrisis is", schrijft The Guardian. Ook noemde hij klimaatactivisten "paniekzaaiers" en vergeleek hij inspanningen van Democraten om klimaatopwarming tegen te gaan met communisme in de voormalige Sovjet-Unie.
Fracking is een manier om olie en gas uit de grond te krijgen, maar ook omstreden omdat er chemicaliën bij worden gebruikt.
Meer uit Buitenland
LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
9 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
10 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
14 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
16 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
1 dag geleden