Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Senaat VS akkoord met topman frackingbedrijf als energieminister

Senaat VS akkoord met topman frackingbedrijf als energieminister

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft maandag de benoeming van Chris Wright tot minister van Energie goedgekeurd. De 60-jarige Wright is nu nog topman van het frackingbedrijf Liberty Energy in Colorado. Met die baan stopt hij.

De Senaat stemde met 59 stemmen voor en 38 stemmen tegen de benoeming van Wright. Hij krijgt de leiding over het ministerie van Energie, met een budget van zo'n 50 miljard dollar (48,5 miljard euro).

Wright schreef vorig jaar in een verslag voor Liberty dat hij gelooft in het bestaan van klimaatverandering. Hij zei wel dat de gevaren daarvan "ver weg en onzeker" zijn. Hij heeft ook gezegd dat regeringsbeleid om klimaatverandering van bovenaf aan te pakken, gedoemd is te mislukken.

In een video op zijn LinkedIn-pagina zei Wright in 2023 dat er "geen klimaatcrisis is", schrijft The Guardian. Ook noemde hij klimaatactivisten "paniekzaaiers" en vergeleek hij inspanningen van Democraten om klimaatopwarming tegen te gaan met communisme in de voormalige Sovjet-Unie.

Fracking is een manier om olie en gas uit de grond te krijgen, maar ook omstreden omdat er chemicaliën bij worden gebruikt.

Meer uit Buitenland

Brand bij Israëlische Bazan-raffinaderij na aanval

JERUZALEM (ANP) - Bij aanvallen op het noorden van Israël is schade aangericht bij de Bazan-raffinaderij nabij Haifa. Op beelden bij Israëlische media is te zien hoe rook en vlammen opstijgen uit de raffinaderij. Volgens het Israëlische Channel 13 zijn er vooralsnog geen gewonden gemeld, wel zou volgens onbevestigde bronnen een chemische substantie lekken.

18 minuten geleden
Spanje sluit luchtruim voor vliegtuigen VS die Iran aanvallen

MADRID (ANP) - Spanje heeft het luchtruim gesloten voor alle Amerikaanse vliegtuigen die betrokken zijn bij de aanvallen op Iran, meldt de krant El País. De Spaanse regering weigerde eerder al om de Amerikanen gebruik te laten maken van Spaanse militaire bases, maar gaat nu nog een stap verder.

22 minuten geleden
Rusland zet Britse diplomaat uit om spionageverwijt

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een Britse diplomaat moet Rusland verlaten omdat hij verdacht wordt van spionage. Dat melden Russische media op basis van veiligheidsdienst FSB. Hij krijgt twee weken om het land te verlaten. De Britse zaakgelastigde in Rusland is gesommeerd om uitleg te komen geven.

1 uur geleden
Russische tanker met olie aangekomen op Cuba

HAVANA (ANP/RTR) - De Russische tanker Anatoli Kolodkin is aangekomen op Cuba, meldt het Russische persbureau Interfax op basis van het ministerie van Transport. Het schip levert voor zover bekend de eerste lading olie aan de eilandstaat sinds de Amerikanen in januari een blokkade instelden.

1 uur geleden
NYT: VS gebruikte ongeteste raketten bij aanval op Iraanse school

NEW YORK (ANP) - Het Pentagon heeft raketten gebruikt die nog niet in gevechten waren getest bij een dodelijke aanval op een Iraanse sporthal en school op 28 februari. Dat meldt The New York Times op basis van visueel onderzocht bewijs door de krant zelf en wapenexperts.

5 uur geleden
HRW: Iran gebruikt onwettige clusterbommen bij aanvallen Israël

BEIROET (ANP) - De Iraanse regering heeft "herhaaldelijk gebruikgemaakt" van clusterbommen bij aanvallen op Israël sinds 28 februari. Dat meldt Human Rights Watch (HRW). Bij de aanvallen zijn minstens vier burgers omgekomen, wat in strijd is met de oorlogsregels en mogelijk neerkomt op oorlogsmisdaden.

6 uur geleden
Australië halveert accijns op brandstof om kosten te verlagen

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië zal de belasting op brandstof en diesel voor drie maanden halveren in een poging om de kosten te verlagen die zijn gestegen door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, kondigde premier Anthony Albanese aan.

7 uur geleden