Senaat VS akkoord met topman frackingbedrijf als energieminister
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft maandag de benoeming van Chris Wright tot minister van Energie goedgekeurd. De 60-jarige Wright is nu nog topman van het frackingbedrijf Liberty Energy in Colorado. Met die baan stopt hij.
De Senaat stemde met 59 stemmen voor en 38 stemmen tegen de benoeming van Wright. Hij krijgt de leiding over het ministerie van Energie, met een budget van zo'n 50 miljard dollar (48,5 miljard euro).
Wright schreef vorig jaar in een verslag voor Liberty dat hij gelooft in het bestaan van klimaatverandering. Hij zei wel dat de gevaren daarvan "ver weg en onzeker" zijn. Hij heeft ook gezegd dat regeringsbeleid om klimaatverandering van bovenaf aan te pakken, gedoemd is te mislukken.
In een video op zijn LinkedIn-pagina zei Wright in 2023 dat er "geen klimaatcrisis is", schrijft The Guardian. Ook noemde hij klimaatactivisten "paniekzaaiers" en vergeleek hij inspanningen van Democraten om klimaatopwarming tegen te gaan met communisme in de voormalige Sovjet-Unie.
Fracking is een manier om olie en gas uit de grond te krijgen, maar ook omstreden omdat er chemicaliën bij worden gebruikt.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP/AFP) - Amerikaanse autoriteiten hebben een verdachte geïdentificeerd in de schietpartij op Brown University afgelopen weekend, melden diverse Amerikaanse media. Bij de schietpartij kwamen twee studenten om het leven, negen anderen raakten gewond.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff praat vrijdag verder over het vredesplan voor Gaza met vertegenwoordigers van Egypte, Turkije en Qatar, meldt het Witte Huis. Volgens nieuwssite Axios zijn de landen ontevreden over de manier waarop zowel Israël als Hamas zich aan het bestaande akkoord houdt.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil het streven om lid te worden van de NAVO niet uit de Oekraïense grondwet halen. Dat heeft hij gezegd op een persconferentie in Brussel. Als de grondwet moet worden aangepast, is dat aan het Oekraïense volk om daarover te beslissen "en niemand anders".
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.
13 uur geledenMANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.
13 uur geleden