Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Senaat VS akkoord met topman frackingbedrijf als energieminister

Senaat VS akkoord met topman frackingbedrijf als energieminister

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft maandag de benoeming van Chris Wright tot minister van Energie goedgekeurd. De 60-jarige Wright is nu nog topman van het frackingbedrijf Liberty Energy in Colorado. Met die baan stopt hij.

De Senaat stemde met 59 stemmen voor en 38 stemmen tegen de benoeming van Wright. Hij krijgt de leiding over het ministerie van Energie, met een budget van zo'n 50 miljard dollar (48,5 miljard euro).

Wright schreef vorig jaar in een verslag voor Liberty dat hij gelooft in het bestaan van klimaatverandering. Hij zei wel dat de gevaren daarvan "ver weg en onzeker" zijn. Hij heeft ook gezegd dat regeringsbeleid om klimaatverandering van bovenaf aan te pakken, gedoemd is te mislukken.

In een video op zijn LinkedIn-pagina zei Wright in 2023 dat er "geen klimaatcrisis is", schrijft The Guardian. Ook noemde hij klimaatactivisten "paniekzaaiers" en vergeleek hij inspanningen van Democraten om klimaatopwarming tegen te gaan met communisme in de voormalige Sovjet-Unie.

Fracking is een manier om olie en gas uit de grond te krijgen, maar ook omstreden omdat er chemicaliën bij worden gebruikt.

Meer uit Buitenland

Taliban: doden door Pakistaanse luchtaanval op Afghanistan

KABUL (ANP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op buurland Afghanistan zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker tien mensen gedood. Dat zegt een woordvoerder van de Taliban dinsdag op X. Onder de doden waren volgens woordvoerder Zabihullah Mujahid negen kinderen. Zij kwamen om het leven bij een luchtaanval op een huis van een burger in de provincie Khost.

34 minuten geleden
Slachtoffers door Oekraïense aanvallen op Rusland

TAGANROG (ANP) - Dinsdagochtend vroeg heeft Oekraïne verschillende luchtaanvallen uitgevoerd op Rusland. In de stad Taganrog in de regio Rostov viel een dode en raakten drie anderen gewond. Dat meldt de burgemeester van Taganrog, Svetlana Kambulova.

40 minuten geleden
Hoekstra: klimaattop mogelijk op andere manier organiseren

DEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) zou graag zien dat klimaattoppen in de toekomst op een andere manier worden vormgegeven. In een interview met De Telegraaf laat de hoofdonderhandelaar van de EU dinsdag weten dat hij er na de klimaattop in Belém "steeds meer van overtuigd is dat we ons moeten afvragen of we dit op deze manier moeten blijven organiseren".

1 uur geleden
Venezuela wil dat maatschappijen vluchten hervatten

CARACAS (ANP) - Internationale luchtvaartmaatschappijen moeten binnen 48 uur hun vluchten naar Venezuela hervatten, anders riskeren ze hun vliegvergunning te verliezen. Daarvoor waarschuwde Venezuela's luchtvaartinstituut maandag.

1 uur geleden
Grote Russische droneaanval op Kyiv

KYIV (ANP) - Russische drones hebben in de nacht van maandag op dinsdag de Oekraïense hoofdstad Kyiv bestookt. Bij de aanval is zeker een woongebouw geraakt, meldt de burgemeester van Kyiv, Vitali Klytsjko, op Telegram. Het gebouw ligt in het stadscentrum.

3 uur geleden
NASA vermindert aantal bemande vluchten Starliner

WASHINGTON (ANP) - NASA heeft maandag aangekondigd dat het aantal astronautenmissies onder Boeing's Starliner-contract wordt teruggeschroefd. Het programma kampt met technische problemen en loopt achter op SpaceX van Elon Musk. De volgende missie van het ruimtevaartuig naar het internationale ruimtestation ISS zal zonder bemanning vliegen.

3 uur geleden
Pentagon onderzoekt senator na oproep illegale orders te negeren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Pentagon is een onderzoek gestart naar de Democratische senator Mark Kelly nadat president Trump hem had beschuldigd van opruiing. Kelly en vijf andere Democraten hadden de inlichtingendiensten en het leger erop gewezen dat orders mogen worden genegeerd als die in strijd zijn met de wet. Zij deden dat in een videoboodschap.

7 uur geleden