Senaat steunt grondwettelijk verbod op discriminatie om handicap
DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer steunt een grondwettelijk verbod op discriminatie wegens handicap of seksuele geaardheid. Het initiatiefwetsvoorstel van D66, GroenLinks en PvdA kreeg de steun van 59 senatoren.
Omdat Artikel 1 van de Grondwet moet worden gewijzigd voor het voorstel, is een tweede lezing verplicht. Dan moet het zowel in de Eerste Kamer als in de Tweede Kamer een tweederdemeerderheid krijgen.
Die lijkt er wel in te zitten. Vorig jaar schaarden zich nog 124 leden van de Tweede Kamer achter het initiatief van de drie partijen. Daar kan het pas opnieuw behandeld worden na nieuwe verkiezingen. Voor de Eerste Kamer is dat niet nodig.
De initiatiefnemers Vera Bergkamp (D66). Nevin Özütok (GroenLinks) en Kirsten van den Hul (PvdA) spreken van een "belangrijke stap" om de rechten van gehandicapten, lesbiennes, homo’s en biseksuelen in de Grondwet vast te leggen.
Meer uit Binnenland
LA GUAIRA (ANP) - Twee reddingsgroepen van USAR zijn zaterdag gelijk ingezet na aankomst op de plek waar het basiskamp in Venezuela wordt opgezet. Dat laat een woordvoerder van het Nederlandse Urban Search and Rescue weten.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat (RWS) kampt met een landelijke technische storing. Hierdoor heeft het op meerdere plekken geen cameratoezicht en kan het geen rode kruizen plaatsen om rijstroken af te sluiten. Dit kan gevaarlijk zijn als er een voertuig stilstaat op de snelweg.
17 minuten geledenDE BILT (ANP) - De hitte in Nederland wordt langzaam verdreven vanuit het kustgebied, meldt het KNMI zaterdagmiddag. Daardoor is in veel westelijke provincies niet meer code oranje van kracht, maar geel.
23 minuten geledenBROUWERSDAM (ANP) - Door een blikseminslag bij het terrein van Concert at SEA zijn zaterdag aan het begin van de middag technische problemen ontstaan, meldt de organisatie. Bezoekers van Concert at SEA werden korte tijd van het terrein gehouden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanvallen die dit weekend hebben plaatsgevonden tussen Iran en de Verenigde Staten komen voor de Nederlandse Commandant der Strijdkrachten niet als een verrassing. "Het is niet onverwacht dat dit soort over en weer beschietingen gebeuren", zegt Onno Eichelsheim.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft zaterdagavond vanaf 20.00 uur code oranje afgekondigd in de provincies Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel vanwege zware onweersbuien. Volgens het weerinstituut kunnen de buien met grote hagelstenen van 2 tot 5 centimeter, zware windstoten en veel regen in korte tijd op meerdere plaatsen voor overlast en schade zorgen. De waarschuwing geldt in ieder geval tot 01.00 uur 's nachts.
4 uur geledenMARACAY (ANP) - Het reddingsteam van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) is vrijdag op zaterdagnacht geland in Venezuela om daar te helpen na de verwoestende aardbevingen van deze week. Het team landde om 01.30 uur Nederlandse tijd in Maracay in het noorden van het Zuid-Amerikaanse land.
4 uur geleden