Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
De Senaat hield woensdag een definitieve stemming om de door president Trump voorgestelde kandidaat te benoemen tot voorzitter van de Federal Reserve, nadat de wetgevers een dag eerder met een nipte meerderheid van 51 tegen 45 stemmen Warsh hadden goedgekeurd voor een termijn van veertien jaar in de Raad van Bestuur van de Fed.
Zijn voorganger, Powell, zit nog altijd in het bestuur van de bank. "Na afloop van mijn termijn als voorzitter op 15 mei zal ik nog enige tijd aanblijven als gouverneur, voor een periode die nog moet worden bepaald", zei Powell eerder. Hoewel aanblijven een ongebruikelijke beslissing is, heeft Powell een duidelijke reden. Doordat Powell in het bestuur blijft, komt er geen extra zetel vrij voor iemand die door Trump kan worden voorgedragen.
'Strikt onafhankelijk'
Trump probeerde sinds zijn aantreden vorig jaar invloed uit te oefenen op de Fed, die in principe onafhankelijk van de politiek beslissingen neemt over de rente. Warsh beloofde dat het monetaire beleid van de Fed onder zijn leiderschap "strikt onafhankelijk" zou blijven. Trump zette Warsh' voorganger Powell eerder meerdere malen onder druk, omdat hij de rente naar zijn mening niet snel genoeg verlaagde.
Trump heeft al laten weten dat hij verwacht dat Warsh na zijn definitieve aanstelling onmiddellijk de rente zal verlagen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Na een sterke start van het jaar is de woningmarkt aan het afkoelen door de gestegen hypotheekrente. ABN AMRO verwacht hierdoor dat de huizenprijzen dit jaar met maar 3 procent stijgen en volgend jaar met 4 procent. De groei van de inkomens en het beperkte woningaanbod stutten de prijzen wel, staat in een rapport van de bank.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Frans-Duitse defensieconcern KNDS stelt zijn beursgang uit. Het bedrijf startte eind vorige maand het traject voor een notering op de beurzen in Parijs en Frankfurt. Maar KNDS meldt woensdag van plan te zijn het proces later pas te zullen hervatten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de toespraak van de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve in Portugal. Het was de eerste keer dat Kevin Warsh als Fed-voorzitter buiten de Verenigde Staten in het openbaar sprak.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Streamingdienst Videoland heeft de sportrechten en programmering van Viaplay Nederland verworven. Dat heeft DPG Media, de eigenaar van Videoland, woensdag gemeld. De overname is onder voorbehoud van goedkeuring van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) en de Ondernemingsraad (OR). Met de uitbreiding van de portefeuille van Videoland is een bedrag van 142 miljoen euro gemoeid.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De Verenigde Staten willen de vrijhandelsovereenkomst met Mexico en Canada niet verlengen. In plaats daarvan willen de VS het akkoord jaarlijks evalueren. Dat heeft de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer woensdag gezegd, na een bijeenkomst met de Canadese handelsminister Dominic LeBlanc en de Mexicaanse economieminister Marcelo Ebrard.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Delen van de eerste F126-fregatten die scheepsbouwer Damen voor de Duitse overheid zou bouwen, waren al klaar om in elkaar gezet te worden. Dat meldt het Nederlandse bedrijf woensdag, nadat Duitsland de bouw van de zes fregatten vorige week schrapte. Hetzelfde geldt volgens Damen voor systemen en componenten van leveranciers.
7 uur geledenSINTRA (ANP/BLOOMBERG) - Kevin Warsh, de nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, benadrukte woensdag opnieuw dat de Federal Reserve gaat zorgen voor prijsstabiliteit in de Verenigde Staten. Volgens hem zijn de inflatierisico's in de afgelopen weken afgenomen. Hij sprak op het forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in Sintra, Portugal. De nieuwe voorzitter sprak daar voor het eerst buiten de VS in het openbaar.
8 uur geleden