Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Senaat mag straks voorstellen terugsturen naar de Tweede Kamer

Senaat mag straks voorstellen terugsturen naar de Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer krijgt het recht om een wetsvoorstel waar ze ontevreden over is, gewijzigd terug te sturen naar de Tweede Kamer. Die moet dan beslissen of ze akkoord gaat met het aangepaste wetsvoorstel. Op dit moment kunnen de senatoren alleen een voorstel goed- of afkeuren.

De staatscommissie onder leiding van Johan Remkes adviseerde in 2018 de Eerste Kamer het terugzendrecht te geven. De senaat kan zo meer invloed uitoefenen op wetsvoorstellen terwijl de Tweede Kamer het laatste woord houdt, stelde de staatscommissie die het parlementaire stelsel onder de loep nam.

De ministerraad heeft dit advies vrijdag overgenomen. Het terugzendrecht past bij de verhoudingen tussen beide Kamers, aldus het kabinet. Het is wel belangrijk dat het niet voor vertraging zorgt, voegt het kabinet eraan toe. Het gaat nog wel lang duren voor het zover is. De Grondwet moet er voor veranderd worden en dat is een jarenlange langdurige procedure.

Meer uit Politiek

Ook asielnoodmaatregelenwet verworpen na tegenstem CDA en SGP

DEN HAAG (ANP) - De asielnoodmaatregelenwet is verworpen in de Eerste Kamer, nadat de aanpassing van de strafbaarstelling van illegaliteit daarvoor ook al was verworpen. CDA, SGP, de partijloze Robert van Gasteren en Bart Kroon van de BBB stemden tegen de wet, waardoor er geen meerderheid voor was.

34 minuten geleden
Aanpassing asielnoodmaatregelenwet verworpen na tegenstem OPNL

DEN HAAG (ANP) - De aanpassing van de asielnoodmaatregelenwet is verworpen in de Eerste Kamer. Alleen de stem van Auke van der Goot van OPNL was nog niet bekend en hij stemde tegen. De aanpassing kreeg 37 stemmen voor en 38 tegen. De aanpassing was nodig voor het CDA en de SGP om de asielnoodmaatregelenwet te steunen.

41 minuten geleden
Berendsen: druk op Israël moet worden vergroot

LUXEMBURG (ANP) - Minister Tom Berendsen vindt het belangrijk dat de EU de druk op Israël vergroot. "Het doel is niet het opschorten van het handelsdeel, het doel is gedragsverandering bij Israël. En daar werken we aan", zei hij dinsdagochtend in Luxemburg voor aanvang van een overleg tussen EU-ministers van Buitenlandse Zaken. De meerderheid van de Tweede Kamer heeft hem gevraagd er in Europa voor te pleiten om het handelsdeel van het associatieverdrag met Israël op te schorten.

3 uur geleden
PvdD Den Haag 'overvallen' door bericht 'op zijspoor gezet'

DEN HAAG (ANP) - De Partij voor de Dieren in de gemeente Den Haag is "overvallen" door een bericht dat de partij "op een zijspoor is gezet" binnen de Haagse minderheidscoalitie. Dat laat PvdD-raadslid Diego Demaree dinsdag weten in reactie op een artikel van Omroep West, dat meldt dat de partij uit de Haagse coalitie is gezet.

3 uur geleden
Groep Markuszower begint nieuwe partij, Verdonk sluit zich aan

DEN HAAG (ANP) - De leden van de Groep Markuszower beginnen een nieuwe partij die ze De Nederlandse Alliantie (DNA) noemen. Rita Verdonk sluit erbij aan, heeft de groep afgesplitste PVV-Kamerleden bekendgemaakt.

18 uur geleden
Experts zeer kritisch over bezuiniging van kabinet op bijstand

DEN HAAG (ANP) - Experts hebben zich tijdens een rondetafelgesprek in de Tweede Kamer zeer kritisch uitgelaten over een plan van het kabinet om te bezuinigen op de bijstand door mensen die daar recht op hebben nog niet actief te benaderen. Het kabinet heeft minder geld voor deze zogenoemde proactieve dienstverlening vanwege een financiële tegenvaller bij de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA. Coalitiepartijen D66 en CDA maakten vorige week tijdens een debat kenbaar van de bezuiniging af te willen.

19 uur geleden
Meerderheid asielwetten in geding, D66 tegen novelle en wetten

DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamerfractie van D66 gaat dinsdag tegen de novelle en de twee asielwetten stemmen, zei senator Paul van Meenen maandag tegen het ANP. Daardoor wordt het lastig voor asielminister Bart van den Brink (CDA) om een meerderheid te vinden.

19 uur geleden