Senaat mag straks voorstellen terugsturen naar de Tweede Kamer
DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer krijgt het recht om een wetsvoorstel waar ze ontevreden over is, gewijzigd terug te sturen naar de Tweede Kamer. Die moet dan beslissen of ze akkoord gaat met het aangepaste wetsvoorstel. Op dit moment kunnen de senatoren alleen een voorstel goed- of afkeuren.
De staatscommissie onder leiding van Johan Remkes adviseerde in 2018 de Eerste Kamer het terugzendrecht te geven. De senaat kan zo meer invloed uitoefenen op wetsvoorstellen terwijl de Tweede Kamer het laatste woord houdt, stelde de staatscommissie die het parlementaire stelsel onder de loep nam.
De ministerraad heeft dit advies vrijdag overgenomen. Het terugzendrecht past bij de verhoudingen tussen beide Kamers, aldus het kabinet. Het is wel belangrijk dat het niet voor vertraging zorgt, voegt het kabinet eraan toe. Het gaat nog wel lang duren voor het zover is. De Grondwet moet er voor veranderd worden en dat is een jarenlange langdurige procedure.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten spreekt van "een regelrechte aanslag op onze vrije en tolerante samenleving" nadat in Berlijn een automobilist is ingereden op een menigte tijdens de Pride. In een bericht op X heeft hij het over een "afschuwelijke daad van agressie".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is begonnen een deel van zijn strategische oliereserve op de markt te brengen. Dat meldt een woordvoerder van minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei, D66) vrijdag na berichtgeving van NRC. In maart kondigde het Internationaal Energieagentschap (IEA) aan 400 miljoen vaten uit de noodreserves van aangesloten landen vrij te geven na het uitbreken van de oorlog tussen de Verenigde Staten met Israël tegen Iran.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De reisadviezen voor verschillende landen in het Midden-Oosten zijn aangescherpt. Dat komt omdat de veiligheidssituatie daar is verslechterd, aldus het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken. "De situatie in het Midden-Oosten blijft onvoorspelbaar."
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Goederen uit illegale nederzettingen in door Israël bezette gebieden mogen vanaf 22 september Nederland niet meer in. Dat meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer. Het handelsverbod zat er al aan te komen, maar de ingangsdatum was nog niet bekend.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt de goede betrekkingen met het Verenigd Koninkrijk onder de nieuwe premier Andy Burnham voort te kunnen zetten. De oud-burgemeester van Manchester werd maandag door koning Charles gevraagd een nieuwe regering te vormen.
6 dagen geledenROTTERDAM (ANP) - Minister-president Rob Jetten kan donderdag de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten niet vergezellen als ze van de Euromast gaat abseilen. De reden is dat de agenda van Jetten het niet toestaat aanwezig te zijn, meldt de gemeente Rotterdam.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) begrijpt dat de tijdelijke afsluiting van de Merwedebrug bij Gorinchem een "flinke tegenvaller" voor de transportsector is. Hij hoopt snel meer te kunnen zeggen over hoe het verdergaat, laat hij in een reactie weten.
6 dagen geleden