Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Senaat akkoord met voorstel om overheidssluiting te voorkomen

Senaat akkoord met voorstel om overheidssluiting te voorkomen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met een bestedingswet van 1,66 biljoen dollar (1,57 biljoen euro) om een gedeeltelijke overheidssluiting (shutdown) te voorkomen. De wet wordt ter goedkeuring naar het Huis van Afgevaardigden gestuurd en ter ondertekening naar president Joe Biden.

Het voorstel voorziet in het financieren van het Amerikaanse leger tot 30 september 2023 en een reeks niet-militaire programma's. Ook is erin opgenomen dat Oekraïne 44,9 miljard dollar steun ontvangt en het verbiedt het gebruik van de Chinese socialmedia-app TikTok op apparaten van de Amerikaanse overheid.

De Amerikaanse regering riskeert een shutdown als er niet op tijd overeenstemming komt over de financiering. Begin december werd een tijdelijke financiering goedgekeurd, maar die loopt vrijdag om middernacht af. Bij een shutdown worden veel overheidsmedewerkers onbetaald naar huis gestuurd.

De Senaat keurde het wetsvoorstel goed met 68 voor en 29 stemmen tegen. Naar verwachting volgt snel het fiat van het Huis van Afgevaardigden waarin de Democraten een meerderheid hebben.

Meer uit Buitenland

Woordvoerder Iraanse garde gedood bij luchtaanvallen VS en Israël

TEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.

1 uur geleden
Israël valt Syrische doelen aan na geweld tegen druzen

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.

2 uur geleden
Mette-Marit zegt dat zij is 'gemanipuleerd' door Jeffrey Epstein

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.

3 uur geleden
Iran neemt opnieuw Golfstaten onder vuur

DUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.

6 uur geleden
Mexico zegt elf leden van drugskartel te hebben gedood

MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.

8 uur geleden
Brussel grijpt niet rigoureuzer in om energiekosten te verlagen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.

8 uur geleden
Jetten: liggen geen schepen van ons klaar voor Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.

9 uur geleden