Senaat aan de slag met benoeming kandidaat-opperrechter Barrett
WASHINGTON (ANP) - In de Amerikaanse Senaat beginnen maandag de hoorzittingen over de benoeming van Amy Coney Barrett in het hooggerechtshof. President Donald Trump heeft haar voren geschoven om de overleden opperrechter Ruth Bader Ginsburg op te volgen.
De Republikeinen in de Senaat moeten haast maken met de benoemingsprocedure. Ze willen die voor de presidentsverkiezingen op 3 november afronden. Democraten spreken schande over het feit dat hun politieke tegenstanders vlak voor de verkiezingen nog een opperrechter voor het leven willen aanstellen.
De als conservatief bekendstaande Barrett verschijnt maandag voor de commissie Juridische Zaken van de Senaat. Daar mag ze een openingsverklaring afleggen en krijgen ook de commissieleden spreektijd.
Barrett wordt op dinsdag en woensdag uitgebreid aan de tand gevoeld door de senatoren in de commissie. Voorzitter Lindsey Graham is persoonlijk aanwezig, maar zijn collega's hebben vanwege de coronacrisis de optie om virtueel te verschijnen.
De commissie beslist naar verwachting op 22 oktober of de kandidatuur van Barrett wordt voorgelegd aan de Senaat. Daar hebben de Republikeinen van Trump 53 van de 100 zetels en lijkt er voldoende steun te zijn om haar aan te stellen.
De pandemie kan nog wel roet in het eten gooien. Senatoren moeten fysiek aanwezig zijn om te stemmen en dat kan niet als ze in quarantaine zitten. De Republikeinen kunnen zich weinig uitval permitteren, omdat zeker twee van hun senatoren zo kort voor de verkiezingen vermoedelijk niet voor Barrett gaan stemmen.
Twee leden van de commissie, de Republikeinse senatoren Mike Lee en Thom Tillis, hebben onlangs al positief getest op het virus. Dat gebeurde nadat ze eind september een bijeenkomst bij het Witte Huis hadden bijgewoond. Commissievoorzitter Graham weigerde vorige week om zich te laten testen.
Meer uit Binnenland
GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.
8 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.
8 uur geledenGENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.
11 uur geleden