Senaat aan de slag met benoeming kandidaat-opperrechter Barrett
WASHINGTON (ANP) - In de Amerikaanse Senaat beginnen maandag de hoorzittingen over de benoeming van Amy Coney Barrett in het hooggerechtshof. President Donald Trump heeft haar voren geschoven om de overleden opperrechter Ruth Bader Ginsburg op te volgen.
De Republikeinen in de Senaat moeten haast maken met de benoemingsprocedure. Ze willen die voor de presidentsverkiezingen op 3 november afronden. Democraten spreken schande over het feit dat hun politieke tegenstanders vlak voor de verkiezingen nog een opperrechter voor het leven willen aanstellen.
De als conservatief bekendstaande Barrett verschijnt maandag voor de commissie Juridische Zaken van de Senaat. Daar mag ze een openingsverklaring afleggen en krijgen ook de commissieleden spreektijd.
Barrett wordt op dinsdag en woensdag uitgebreid aan de tand gevoeld door de senatoren in de commissie. Voorzitter Lindsey Graham is persoonlijk aanwezig, maar zijn collega's hebben vanwege de coronacrisis de optie om virtueel te verschijnen.
De commissie beslist naar verwachting op 22 oktober of de kandidatuur van Barrett wordt voorgelegd aan de Senaat. Daar hebben de Republikeinen van Trump 53 van de 100 zetels en lijkt er voldoende steun te zijn om haar aan te stellen.
De pandemie kan nog wel roet in het eten gooien. Senatoren moeten fysiek aanwezig zijn om te stemmen en dat kan niet als ze in quarantaine zitten. De Republikeinen kunnen zich weinig uitval permitteren, omdat zeker twee van hun senatoren zo kort voor de verkiezingen vermoedelijk niet voor Barrett gaan stemmen.
Twee leden van de commissie, de Republikeinse senatoren Mike Lee en Thom Tillis, hebben onlangs al positief getest op het virus. Dat gebeurde nadat ze eind september een bijeenkomst bij het Witte Huis hadden bijgewoond. Commissievoorzitter Graham weigerde vorige week om zich te laten testen.
Meer uit Binnenland
MIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.
6 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag overnachtten 65 asielzoekers in een sporthal in het Drentse dorp 2e Exloërmond. Die heeft de gemeente Borger-Odoorn vanaf maandag tot en met donderdag aangeboden als nachtopvang voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel kunnen overnachten.
6 uur geleden