Semedo schiet Fortuna Sittard in blessuretijd langs RKC Waalwijk
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft het jaar uitstekend afgesloten. Het elftal van trainer Sjord Ultee versloeg RKC Waalwijk dinsdag in blessuretijd (2-1) en bleef daarmee in december ongeslagen. Fortuna won eerder deze maand van Willem II (3-2) en Heracles Almelo (1-2) en speelde gelijk tegen FC Utrecht (1-1).
RKC nam na een kwartier spelen de leiding door een doelpunt van Finn Stokkers. De spits scoorde zaterdag ook al tegen PSV en staat dit seizoen in de competitie nu op vijf doelpunten. De gelijkmaker kwam kort voor rust op naam van de Duitser Sebastian Polter, die de bal bij de tweede paal in het doel tikte en daarbij net niet in buitenspelpositie stond.
Het leek bij 1-1 te blijven, maar Lisandro Semedo schoot in de 92e minuut de bal nog achter doelman Kostas Lamprou. RKC kreeg daarna nog een hele grote kans op de gelijkmaker.
Derde nederlaag
Voor RKC betekende het de derde nederlaag op rij. De Waalwijkers hebben nu 12 punten en moeten Fortuna Sittard met 13 punten op de ranglijst nu voor laten gaan. Fortuna is door de goede serie onder Ultee, die de ontslagen Kevin Hofland in november opvolgde, naar de twaalfde plaats gestegen.
De spelers van RKC hadden rouwbanden om voor erelid Henk van Delft, die maandag op 83-jarige leeftijd overleed.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
21 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
23 uur geleden