Semedo schiet Fortuna Sittard in blessuretijd langs RKC Waalwijk
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft het jaar uitstekend afgesloten. Het elftal van trainer Sjord Ultee versloeg RKC Waalwijk dinsdag in blessuretijd (2-1) en bleef daarmee in december ongeslagen. Fortuna won eerder deze maand van Willem II (3-2) en Heracles Almelo (1-2) en speelde gelijk tegen FC Utrecht (1-1).
RKC nam na een kwartier spelen de leiding door een doelpunt van Finn Stokkers. De spits scoorde zaterdag ook al tegen PSV en staat dit seizoen in de competitie nu op vijf doelpunten. De gelijkmaker kwam kort voor rust op naam van de Duitser Sebastian Polter, die de bal bij de tweede paal in het doel tikte en daarbij net niet in buitenspelpositie stond.
Het leek bij 1-1 te blijven, maar Lisandro Semedo schoot in de 92e minuut de bal nog achter doelman Kostas Lamprou. RKC kreeg daarna nog een hele grote kans op de gelijkmaker.
Derde nederlaag
Voor RKC betekende het de derde nederlaag op rij. De Waalwijkers hebben nu 12 punten en moeten Fortuna Sittard met 13 punten op de ranglijst nu voor laten gaan. Fortuna is door de goede serie onder Ultee, die de ontslagen Kevin Hofland in november opvolgde, naar de twaalfde plaats gestegen.
De spelers van RKC hadden rouwbanden om voor erelid Henk van Delft, die maandag op 83-jarige leeftijd overleed.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
49 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
8 uur geleden