Selinger met zes debutanten naar WK volleybal
ARNHEM (ANP) - Bondscoach Avital Selinger heeft in zijn WK-selectie zes speelsters opgenomen die niet eerder op een mondiale titelstrijd in actie kwamen. Dat zijn Fleur Savelkoel, Nika Daalderop, Jolien Knollema, Elles Dambrink, Eline Timmerman en Florien Reesink. Oranje begint het WK, dat in Nederland en Polen plaatsvindt, vrijdag met een wedstrijd tegen Kenia in het GelreDome van Arnhem.
Daalderop zou in 2018 ook meegaan naar het WK, maar miste het toernooi vanwege een blessure. Selinger begon met een grote groep aan de interlandzomer, maar bracht de selectie maandag terug tot veertien speelsters.
Dat zijn de spelverdelers Britt Bongaerts en Laura Dijkema, de diagonalen Celeste Plak en Elles Dambrink, de passer/lopers Anne Buijs, Nika Daalderop, Fleur Savelkoel, Marrit Jasper en Jolien Knollema, de middenaanvallers Juliët Lohuis, Eline Timmerman en Tessa Polder en de libero's Myrthe Schoot en Florien Reesink.
Wereldranglijst
Oranje nam afgelopen zomer deel aan de Nations League. De ploeg van Selinger boekte vier overwinningen tegen acht nederlagen en sloot het toernooi begin juli af als elfde. Op de wereldranglijst staat de ploeg tiende. Vier jaar geleden eindigde Nederland op het WK in Japan als vierde. Van die ploeg zijn onder anderen Yvon Beliën, Maret Balkestein-Grothues en Lonneke Slöetjes afgehaakt.
Het afgelopen weekeinde oefende Nederland achter gesloten deuren twee keer tegen de Dominicaanse Republiek, een land dat één plaats hoger staat op de wereldranglijst. Oranje won beide duels.
Op het WK treft Nederland in de groepsfase verder Kameroen, Puerto Rico, België en Italië. De beste vier landen per groep plaatsen zich voor de tweede ronde.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP/RTR/DPA) - Vrienden en familie hebben Lewis Hamilton door zijn moeilijkste dagen geholpen, de dagen waarop negatieve gevoelens over zijn overstap naar Ferrari hem somber stemden. "Zij hebben mij gered. Echte mensen die me kennen en nooit aan me hebben getwijfeld", vertelde de 41-jarige Brit over zijn bevrijdende overwinning in de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië, de 106e GP-zege in zijn carrière, maar pas de eerste voor Ferrari.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi van Queen's in Londen bereikt. De 30-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de 24-jarige Brit Harry Wendelken: 6-4 7-6 (5).
5 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen hebben op de World Cup of Darts in Frankfurt de finale bereikt. Het Nederlandse duo was in de halve finales oppermachtig tegen Noord-Ierland en schakelde de titelverdediger uit met 8-2 in legs. Van Gerwen was de man in vorm; hij gooide veelal de beslissende dubbels.
1 dag geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - Wielrenner Isaac del Toro heeft zondag de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, voorheen het Critérium du Dauphiné. De 22-jarige Mexicaan van UAE Team Emirates klom zondag van plek 3 naar plek 1 in het algemeen klassement met een overtuigende etappezege op het Plateau de Solaison, een klim van de buitencategorie. De Spanjaard Juan Ayuso werd tweede op 1 minuut van Del Toro, net voor Tobias Johannessen uit Noorwegen.
1 dag geledenROSMALEN (ANP) - Kamil Majchrzak heeft op het Libéma Open zijn eerste ATP-zege geboekt. In een boeiende tennisfinale op het gras van Rosmalen versloeg de 30-jarige Pool Alex de Minaur, de nummer 6 van de wereld, in drie sets na een tiebreak: 6-3 2-6 7-6 (5).
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Lewis Hamilton heeft zijn eerste zege voor Ferrari in de Formule 1 geboekt. De Britse zevenvoudig wereldkampioen won de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië dankzij een gewiekste pitstopstrategie.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Belgische wielrenner Jasper Philipsen heeft de tweede editie van de Copenhagen Sprint gewonnen. De sprinter van Alpecin-Premier Tech was in de straten van Kopenhagen sneller dan de Deen Tobias Lund Andresen en de Australiër Sam Welsford. Danny van Poppel was de beste Nederlander op de vijfde plaats, Frits Biesterbos werd zevende.
1 dag geleden