Selectiecommissie judobond volgt laatste meetmoment nauwlettend
LISSABON (ANP) - De selectiecommissie van de Judo Bond Nederland volgt zaterdag en zondag de verrichtingen van de Nederlandse judoka's op de EK nauwlettend. De Europese kampioenschappen in Lissabon zijn namelijk het laatste meetmoment voor plaatsing voor de Olympische Spelen.
"Maar deze EK zijn niet bepalend, zoals her en der gesuggereerd lijkt te worden. Het kwalificatietraject is al drie jaar gaande", stelde bondscoach Maarten Arens vrijdag op de openingsdag van de EK judo. Volgens Arens wordt er te veel de nadruk gelegd op de prestaties tijdens de EK judo, terwijl de kampioenschappen niet meer zijn dan het laatste moment om zich te laten zien. Het kan dus zomaar voorkomen dat een judoka die vroegtijdig wordt uitgeschakeld toch de voorkeur krijgt boven een Europees kampioen.
De commissie moet nog een keuze maken in de gewichtsklassen vrouwen tot 70 kilogram (Kim Polling of Sanne van Dijke), vrouwen tot 78 kilogram (Guusje Steenhuis of Marhinde Verkerk) en mannen boven 100 kilogram (Roy Meyer of Henk Grol). Polling en Van Dijke komen zaterdag in actie, de vier andere hoofdpersonen in het selectieproces pas zondag.
Medailles
Na de EK gaat de selectiecommissie zich erover buigen. "Er wordt gekeken naar de medailles die tijdens de kwalificatieperiode van drie jaar zijn behaald, de resultaten tegen judoka's uit de top 10 van de wereld en de positie op de mondiale ranglijst", aldus Pascal Bakker, manager topsport bij de judobond.
"De selectiecommissie, met daarin directeur topsport Tjaart Kloosterboer en Charles van Commenée, gaat vervolgens ook de olympische coaches interviewen en hun visie vragen. Aan de hand van al die ingrediënten bij elkaar komt de commissie dan uiterlijk eind april tot een afweging."
Al in februari vorig jaar werden de eerste judoka's aangewezen voor deelname aan de Spelen, onder wie Tornike Tsjakadoea en Frank de Wit. Beiden zijn er niet bij tijdens de EK in Lissabon. "Het gaat nu om gewichtsklassen waarin momenteel één judoka voldoet aan de internationale eisen en twee gewichtsklassen waarin weliswaar twee judoka’s op dit moment voldoen, maar de selectiecommissie en de coaches unaniem waren op wie de keus moest vallen", zei Kloosterboer destijds.
De judoka's moeten op de geschoonde wereldranglijst tot de top 18 van de wereld behoren om in aanmerking te komen voor een olympisch ticket. Nederland mag per klasse maar één judoka afvaardigen.
Meer uit Sport
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.
1 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.
4 uur geledenBEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
10 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
22 uur geledenLA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
1 dag geleden