Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Selectiecommissie judobond volgt laatste meetmoment nauwlettend

Selectiecommissie judobond volgt laatste meetmoment nauwlettend

LISSABON (ANP) - De selectiecommissie van de Judo Bond Nederland volgt zaterdag en zondag de verrichtingen van de Nederlandse judoka's op de EK nauwlettend. De Europese kampioenschappen in Lissabon zijn namelijk het laatste meetmoment voor plaatsing voor de Olympische Spelen.

"Maar deze EK zijn niet bepalend, zoals her en der gesuggereerd lijkt te worden. Het kwalificatietraject is al drie jaar gaande", stelde bondscoach Maarten Arens vrijdag op de openingsdag van de EK judo. Volgens Arens wordt er te veel de nadruk gelegd op de prestaties tijdens de EK judo, terwijl de kampioenschappen niet meer zijn dan het laatste moment om zich te laten zien. Het kan dus zomaar voorkomen dat een judoka die vroegtijdig wordt uitgeschakeld toch de voorkeur krijgt boven een Europees kampioen.

De commissie moet nog een keuze maken in de gewichtsklassen vrouwen tot 70 kilogram (Kim Polling of Sanne van Dijke), vrouwen tot 78 kilogram (Guusje Steenhuis of Marhinde Verkerk) en mannen boven 100 kilogram (Roy Meyer of Henk Grol). Polling en Van Dijke komen zaterdag in actie, de vier andere hoofdpersonen in het selectieproces pas zondag.

Medailles

Na de EK gaat de selectiecommissie zich erover buigen. "Er wordt gekeken naar de medailles die tijdens de kwalificatieperiode van drie jaar zijn behaald, de resultaten tegen judoka's uit de top 10 van de wereld en de positie op de mondiale ranglijst", aldus Pascal Bakker, manager topsport bij de judobond.

"De selectiecommissie, met daarin directeur topsport Tjaart Kloosterboer en Charles van Commenée, gaat vervolgens ook de olympische coaches interviewen en hun visie vragen. Aan de hand van al die ingrediënten bij elkaar komt de commissie dan uiterlijk eind april tot een afweging."

Al in februari vorig jaar werden de eerste judoka's aangewezen voor deelname aan de Spelen, onder wie Tornike Tsjakadoea en Frank de Wit. Beiden zijn er niet bij tijdens de EK in Lissabon. "Het gaat nu om gewichtsklassen waarin momenteel één judoka voldoet aan de internationale eisen en twee gewichtsklassen waarin weliswaar twee judoka’s op dit moment voldoen, maar de selectiecommissie en de coaches unaniem waren op wie de keus moest vallen", zei Kloosterboer destijds.

De judoka's moeten op de geschoonde wereldranglijst tot de top 18 van de wereld behoren om in aanmerking te komen voor een olympisch ticket. Nederland mag per klasse maar één judoka afvaardigen.

Meer uit Sport

Vingegaard maakt favorietenrol waar en wint in Giro op Blockhaus

BLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.

1 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint opnieuw openingsetappe in Baskenland

ZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).

2 uur geleden
Team Verstappen start 24 uur van Nürburgring vanaf vierde plek

NÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.

3 uur geleden
Verstappen zesde in tweede kwalificatie op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.

6 uur geleden
Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

1 dag geleden
Sinner verbreekt met overwinning op Roeblev record Djokovic

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.

1 dag geleden
Tennisser Darderi na nachtpartij naar halve finale in Rome

ROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.

1 dag geleden