Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Selectiecommissie judobond volgt laatste meetmoment nauwlettend

Selectiecommissie judobond volgt laatste meetmoment nauwlettend

LISSABON (ANP) - De selectiecommissie van de Judo Bond Nederland volgt zaterdag en zondag de verrichtingen van de Nederlandse judoka's op de EK nauwlettend. De Europese kampioenschappen in Lissabon zijn namelijk het laatste meetmoment voor plaatsing voor de Olympische Spelen.

"Maar deze EK zijn niet bepalend, zoals her en der gesuggereerd lijkt te worden. Het kwalificatietraject is al drie jaar gaande", stelde bondscoach Maarten Arens vrijdag op de openingsdag van de EK judo. Volgens Arens wordt er te veel de nadruk gelegd op de prestaties tijdens de EK judo, terwijl de kampioenschappen niet meer zijn dan het laatste moment om zich te laten zien. Het kan dus zomaar voorkomen dat een judoka die vroegtijdig wordt uitgeschakeld toch de voorkeur krijgt boven een Europees kampioen.

De commissie moet nog een keuze maken in de gewichtsklassen vrouwen tot 70 kilogram (Kim Polling of Sanne van Dijke), vrouwen tot 78 kilogram (Guusje Steenhuis of Marhinde Verkerk) en mannen boven 100 kilogram (Roy Meyer of Henk Grol). Polling en Van Dijke komen zaterdag in actie, de vier andere hoofdpersonen in het selectieproces pas zondag.

Medailles

Na de EK gaat de selectiecommissie zich erover buigen. "Er wordt gekeken naar de medailles die tijdens de kwalificatieperiode van drie jaar zijn behaald, de resultaten tegen judoka's uit de top 10 van de wereld en de positie op de mondiale ranglijst", aldus Pascal Bakker, manager topsport bij de judobond.

"De selectiecommissie, met daarin directeur topsport Tjaart Kloosterboer en Charles van Commenée, gaat vervolgens ook de olympische coaches interviewen en hun visie vragen. Aan de hand van al die ingrediënten bij elkaar komt de commissie dan uiterlijk eind april tot een afweging."

Al in februari vorig jaar werden de eerste judoka's aangewezen voor deelname aan de Spelen, onder wie Tornike Tsjakadoea en Frank de Wit. Beiden zijn er niet bij tijdens de EK in Lissabon. "Het gaat nu om gewichtsklassen waarin momenteel één judoka voldoet aan de internationale eisen en twee gewichtsklassen waarin weliswaar twee judoka’s op dit moment voldoen, maar de selectiecommissie en de coaches unaniem waren op wie de keus moest vallen", zei Kloosterboer destijds.

De judoka's moeten op de geschoonde wereldranglijst tot de top 18 van de wereld behoren om in aanmerking te komen voor een olympisch ticket. Nederland mag per klasse maar één judoka afvaardigen.

Meer uit Sport

LeBron James verbreekt record voor meeste NBA-duels

LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.

1 uur geleden
Atlete Klaver beloont sterk WK indoor met brons op 400 meter

TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.

5 uur geleden
Ehammer wint goud zevenkamp met wereldrecord, Tesselaar zevende

TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.

7 uur geleden
Snowboardster Dekker pakt brons in laatste wereldbekerwedstrijd

WINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.

7 uur geleden
Judoka Van Lieshout pakt zilver op Grand Slam van Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.

7 uur geleden
Verstappen wint ook zijn tweede GT3-race op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.

10 uur geleden
Handballers verliezen in Golden League van Noorwegen

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.

11 uur geleden