Selectie Paris Saint-Germain zonder Wijnaldum in Japan
TOKIO (ANP/AFP) - De selectie van Paris Saint-Germain is zondag geland in Japan voor een oefencampagne met drie wedstrijden. Georginio Wijnaldum zit niet bij de 25 voetballers die in Tokio arriveerden. De nieuwe trainer Christophe Galtier nam de 31-jarige Nederlandse middenvelder niet mee.
PSG, met de sterspelers Kylian Mbappé, Neymar en Lionel Messi, neemt het tijdens het verblijf van tien dagen in Japan op tegen Kawasaki Frontale, Urawa Reds en Gamba Osaka uit de Japanse J-League. "We hebben drie wedstrijden tegen goede tegenstanders", zei Galtier, die deze zomer trainer Mauricio Pochettino opvolgde. De club opent ook een nieuwe voetbalacademie in Japan.
Messi keek vooruit naar de wedstrijden en zei dat het Japanse voetbal "een grote stap" vooruit had gezet. "Ze spelen heel goed georganiseerd en zijn zeker in fysiek opzicht veel meer competitief geworden."
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
23 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino belooft dat de FIFA er alles aan doet om het WK zoals gepland door te laten gaan, ondanks twijfels over de aanwezigheid van Iran op het toernooi. "We kijken ernaar uit dat alle teams deelnemen aan het WK en in een geest van fair play en wederzijds respect kunnen strijden", zei de Zwitser tijdens een online vergadering in Zürich. "We hebben een schema. Binnenkort zullen alle 48 deelnemende teams bekend zijn. Het WK moet dan doorgaan zoals na de loting is bekendgemaakt."
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV wil het Philips Stadion voor 2030 flink uitbreiden. De regerend landskampioen uit Eindhoven mikt op een capaciteit van 52.000 tot 58.500 plaatsen. De koploper van de Eredivisie kan nu maximaal 35.000 fans tijdens thuisduels toelaten.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/DPA) - Galatasaray eist van de UEFA een schadevergoeding voor de blessure die Noa Lang woensdag heeft opgelopen in het verloren uitduel met Liverpool in de Champions League (4-0). De aanvaller van het Nederlands elftal raakte met een duim bekneld tussen twee reclameborden en heeft zich laten opereren aan een diepe snee in zijn duim.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle kan de laatste maanden van het voetbalseizoen niet meer beschikken over Shola Shoretire. De 22-jarige Engelse aanvaller, die wordt gehuurd van PAOK Saloniki, heeft dinsdag tijdens een training een knieblessure opgelopen. Dat meldt PEC Zwolle donderdag.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Boy Kemper neemt aan het einde van het seizoen afscheid van NAC Breda. De aanvoerder wil zijn aflopende contract niet verlengen en staat open voor een buitenlands avontuur.
3 uur geleden