Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Selectie is voor tennisster De Vroome al overwinning op zich

Selectie is voor tennisster De Vroome al overwinning op zich

DEN HAAG (ANP) - Tennisster Indy de Vroome, 23 jaar oud pas, speelde ruim twee jaar geen enkele wedstrijd omdat ze geveld werd door de ziekte van Lyme. Een toekomst in het tennis leek twijfelachtig, maar na een knappe opleving in 2019 staat ze bijna in de top 200. Haar selectie voor de Fed Cup-ontmoeting met Wit-Rusland is een overwinning op zich.

Ruim vijf jaar geleden, in de zomer van 2014, bezette De Vroome plek 177 op de wereldranglijst. Ze was pas 18 jaar oud en een doorbraak leek een kwestie van tijd. Tot die doorbraak kwam het niet en tussen juli 2016 en oktober 2018 werd het angstvallig stil rondom De Vroome, die liefst 27 maanden geen wedstrijd speelde.

Ze besloot zich in te schrijven voor een studie fysiotherapie, maar hoopte nog altijd te kunnen slagen als proftennisster. "Ik heb nooit besloten helemaal te stoppen. Wel heb ik een periode niet getennist omdat ik dacht dat dat beter zou zijn voor het herstel", aldus de Brabantse.

Angst

"In die tijd had ik natuurlijk wel veel angst dat het allemaal nooit meer zou gaan gebeuren. Veel mensen houden voor altijd last van de ziekte van Lyme, vooral als het pas laat wordt geconstateerd. En bij mij was dat het geval, al heb ik nu niet het gevoel dat ik er door belemmerd word."

En dus werkt De Vroome weer een volledig schema af en traint ze weer op volle intensiteit. Dat doet ze vooral in het Belgische Bree, op de tennisacademie van Kim Clijsters. "Volgende week hoop ik weer eens met haar te kunnen trainen", aldus de nummer 203 van de wereld.

Verrassing

"Ik was zeker wel verbaasd dat Clijsters heeft besloten terug te keren. Ze heeft het lange tijd geheim gehouden voor iedereen. Het is erg knap dat ze het weer gaat proberen en er alles aan doet weer fit te worden. Ik hoop dat het maar meevalt."

Alvorens De Vroome terugkeert naar België hoopt ze in Den Haag met Oranje de Fed Cup Finals te bereiken. Ze kreeg van captain Paul Haarhuis de voorkeur boven onder anderen Richèl Hogenkamp, die in het verleden haar waarde heeft bewezen voor Oranje. "De reden was, denk ik, dat ik de afgelopen periode beter heb gepresteerd dan de andere meisjes", aldus De Vroome.

"Ik was wel verrast, want ik ben niet diegene met de hoogste ranking en ik ben nog niet zo lang geleden teruggekeerd. In eerste instantie zie ik het gewoon als een goede trainingsweek, want ik hoop natuurlijk dat Kiki Bertens en Arantxa Rus kunnen spelen. Maar uiteindelijk wil ik laten zien dat ik er klaar voor ben en mezelf laten zien."

Meer uit Sport

Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

16 uur geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

16 uur geleden
Evenepoel neemt revanche en wint 60e editie Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.

18 uur geleden
Chinese robot loopt halve marathon veel sneller dan de mens

BEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.

19 uur geleden
Winnares Blasi zou Gold Race eigenlijk niet rijden

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.

19 uur geleden
Topfavoriete Vollering zag plan van ploeg mislukken in Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.

20 uur geleden
Shelton verslaat Cobolli in finale van tennistoernooi München

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.

20 uur geleden