Selectie is voor tennisster De Vroome al overwinning op zich
DEN HAAG (ANP) - Tennisster Indy de Vroome, 23 jaar oud pas, speelde ruim twee jaar geen enkele wedstrijd omdat ze geveld werd door de ziekte van Lyme. Een toekomst in het tennis leek twijfelachtig, maar na een knappe opleving in 2019 staat ze bijna in de top 200. Haar selectie voor de Fed Cup-ontmoeting met Wit-Rusland is een overwinning op zich.
Ruim vijf jaar geleden, in de zomer van 2014, bezette De Vroome plek 177 op de wereldranglijst. Ze was pas 18 jaar oud en een doorbraak leek een kwestie van tijd. Tot die doorbraak kwam het niet en tussen juli 2016 en oktober 2018 werd het angstvallig stil rondom De Vroome, die liefst 27 maanden geen wedstrijd speelde.
Ze besloot zich in te schrijven voor een studie fysiotherapie, maar hoopte nog altijd te kunnen slagen als proftennisster. "Ik heb nooit besloten helemaal te stoppen. Wel heb ik een periode niet getennist omdat ik dacht dat dat beter zou zijn voor het herstel", aldus de Brabantse.
Angst
"In die tijd had ik natuurlijk wel veel angst dat het allemaal nooit meer zou gaan gebeuren. Veel mensen houden voor altijd last van de ziekte van Lyme, vooral als het pas laat wordt geconstateerd. En bij mij was dat het geval, al heb ik nu niet het gevoel dat ik er door belemmerd word."
En dus werkt De Vroome weer een volledig schema af en traint ze weer op volle intensiteit. Dat doet ze vooral in het Belgische Bree, op de tennisacademie van Kim Clijsters. "Volgende week hoop ik weer eens met haar te kunnen trainen", aldus de nummer 203 van de wereld.
Verrassing
"Ik was zeker wel verbaasd dat Clijsters heeft besloten terug te keren. Ze heeft het lange tijd geheim gehouden voor iedereen. Het is erg knap dat ze het weer gaat proberen en er alles aan doet weer fit te worden. Ik hoop dat het maar meevalt."
Alvorens De Vroome terugkeert naar België hoopt ze in Den Haag met Oranje de Fed Cup Finals te bereiken. Ze kreeg van captain Paul Haarhuis de voorkeur boven onder anderen Richèl Hogenkamp, die in het verleden haar waarde heeft bewezen voor Oranje. "De reden was, denk ik, dat ik de afgelopen periode beter heb gepresteerd dan de andere meisjes", aldus De Vroome.
"Ik was wel verrast, want ik ben niet diegene met de hoogste ranking en ik ben nog niet zo lang geleden teruggekeerd. In eerste instantie zie ik het gewoon als een goede trainingsweek, want ik hoop natuurlijk dat Kiki Bertens en Arantxa Rus kunnen spelen. Maar uiteindelijk wil ik laten zien dat ik er klaar voor ben en mezelf laten zien."
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP) - De Spaanse tennissers staan zondag in de finale van de Davis Cup. Ze waren in de halve finale te sterk voor Duitsland in Bologna (2-1). Pedro Martínez en Marcel Granollers klopten in het dubbelspel Tim Pütz en Kevin Krawietz: 6-2 3-6 6-3.
20 minuten geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour de aflossing gewonnen. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Diede van Oorschot hielden de teams van de Verenigde Staten en Japan achter zich.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.
8 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Het team van Red Bull heeft excuses aangeboden aan coureur Yuki Tsunoda voor het verkeerd klaarmaken van zijn auto voor de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas. "We hebben een grote fout gemaakt met zijn bandenspanning, waardoor hij met een afstelling reed die hem in feite geen enkele kans gaf om competitief te zijn", bekende teambaas Laurent Mekies in een persbericht van Red Bull.
11 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - Lewis Hamilton heeft in de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas een dieptepunt bereikt in zijn Formule 1-carrière. De 40-jarige zevenvoudig wereldkampioen reed het langzaamst van allemaal en eindigde voor het eerst als laatste in de kwalificatie. Hamilton is ook de eerste Ferrari-coureur die sinds Giancarlo Fisichella in Abu Dhabi in 2009 als laatste start op de grid.
11 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen kan leven met zijn tweede plaats in de kwalificatierace bij de Grote Prijs van Las Vegas, maar hij was niet blij met de omstandigheden. "Ik vind rijden in de regen best leuk, maar rijden op ijs niet. Het was heel glad en bovendien was er niet genoeg licht", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 na afloop bij Viaplay.
12 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Kampioenschapsleider Lando Norris heeft op een natte baan poleposition veroverd in de Grote Prijs van Las Vegas. De Britse coureur van McLaren was in een regenachtige kwalificatie duidelijk de snelste. Max Verstappen was de beste van de rest. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte de tweede tijd. De coureur van Red Bull staat zondag met Norris op de eerste startrij.
13 uur geleden