Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sekswerkers op de Wallen zijn klaar om weer aan de slag te gaan

Sekswerkers op de Wallen zijn klaar om weer aan de slag te gaan

AMSTERDAM (ANP) - De sekswerkers op de Amsterdamse Wallen kijken ernaar uit om woensdag weer aan de slag te gaan. "De Wallen waren de afgelopen tijd het stilste stukje van Amsterdam. Het is nu tijd dat er weer wat mensen komen, al zal het nog niet zo druk worden als het was", voorspelt Felicia Anna, voorzitter van Red Light United, de belangenvereniging van sekswerkers op de Amsterdamse Wallen.

Niet alle sekswerkers zijn momenteel in de stad. Een deel is vanwege de coronacrisis naar het land van herkomst gegaan, met name naar Oost-Europa, omdat ze hier verder niemand hadden, weet Felicia Anna. "Het is nu lastig terug te keren." De meerderheid gaat volgens haar echter gewoon aan het werk.

Hoewel er vanuit de overheid geen specifieke regels aan sekswerkers worden opgelegd, staat hygiëne voorop. "We vragen de klanten of ze coronagerelateerde klachten hebben en ze moeten hun handen wassen en desinfecteren voordat ze binnenkomen", zegt Felicia Anna. "Na afloop desinfecteren we alles wat is aangeraakt, zoals het bed en de deurknoppen." Overigens verschilt deze manier van werken niet erg van voorheen. "We houden ons altijd al strikt aan de hygiëneregels, dus dit is niks nieuws." Gebruik van mondkapjes of handschoenen is volgens haar aan de sekswerkers of klanten zelf.

De versoepeling van de coronamaatregelen in de rosse buurt was aanvankelijk door het kabinet aangekondigd voor september. Dat de sekswerkers vanaf 1 juli weer aan het werk mogen, is zeer gewenst. Felicia Anna: "We hebben gewacht en snapten dat het niet kon, maar onze financiële situatie is heel slecht dus we zijn blij dat we niet langer hoeven te wachten".

Meer uit Binnenland

Alle 218 aangehouden demonstranten bij datacentrum weer vrij

AMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.

14 uur geleden
Politie vindt bijna 10.000 cobra's in garagebox in Dinteloord

DINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.

15 uur geleden
Stichting: massadonor Simon tekent contract over spermadonaties

DEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.

19 uur geleden
Eerste officiële vorst, temperatuur in De Bilt onder nul

DE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.

23 uur geleden
A32 open na spoedreparaties, ook inspecties andere aquaducten

GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.

1 dag geleden
Kind van gehuwd stel krijgt niet meer automatisch naam van vader

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.

1 dag geleden
Politie houdt 150 tot 200 demonstranten aan bij datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.

1 dag geleden