Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sekswerkers demonstreren tegen vroegere sluitingstijden Wallen

Sekswerkers demonstreren tegen vroegere sluitingstijden Wallen

AMSTERDAM (ANP) - Tientallen sekswerkers hebben donderdagmiddag gedemonstreerd tegen de vroegere sluitingstijden van de ramen op de Wallen, die zaterdag ingaan. Voor raamprostitutie gaat de eindtijd van 06.00 uur naar 03.00 uur. Ook de horeca gaat eerder dicht en vanaf half mei geldt er een blowverbod. Het stadsbestuur wil zo overlast tegengaan in de drukke buurt. Volgens de sekswerkers zijn de nieuwe sluitingstijden "duidelijk bedoeld om ons uit te roken".

De actievoerders verzamelden zich om 15.00 uur op het Oudekerksplein op de Wallen. Van daar liepen ze een route door het centrum naar het stadhuis, begeleid door politie en een brassband. Ze hadden spandoeken bij zich met daarop "Wij gaan nergens heen" en "Stop met het sluiten van onze ramen". Sommige demonstranten droegen maskers om anoniem te blijven.

De sekswerkers stellen dat de drukte en overlast op de Wallen om 03.00 uur allang zijn verdwenen en dat er in plaats van vroegere sluitingstijden meer handhaving in het gebied zou moeten komen. Ook denken ze dat ze op deze manier gedwongen worden om naar het voorgestelde nieuwe erotisch centrum te verhuizen. De groep is fel tegen dat centrum, dat ofwel in de buurt van de RAI in Zuid of op de NDSM-werf in Noord moet komen en een wezenlijk aantal ramen op de Wallen moet vervangen.

Zichtbaarheid

Op het moment van de actie werd er in de Stopera gedebatteerd over het nieuwe centrum. Burgemeester Femke Halsema nam bij de ingang een petitie van de groep in ontvangst, en beloofde de komende tijd met hen in gesprek te gaan. "We nemen de zorgen en kritiek serieus", aldus de burgemeester.

Het nieuwe sekscomplex zou volgens de groep onveiliger zijn dan ramen, omdat het "een afgesloten gebouw is, terwijl nu sekswerkers juist goed zichtbaar zijn vanachter hun raam. Die verminderde zichtbaarheid zal leiden tot meer misstanden zoals mensenhandel, maar ook drugscriminaliteit in de buurt en berovingen op straat." Het college denkt juist dat het centrum beter is voor de positie en de veiligheid van de sekswerkers, omdat een grootschalige locatie zoals een erotisch centrum beter te reguleren en te beveiligen is.

Meer uit Binnenland

Jill Helena 'van slag' door vrijspraakverzoek in zaak-Ali B

AMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.

1 uur geleden
Gorinchem deed aangifte van meerdere vormen van verkiezingsfraude

GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.

2 uur geleden
Verbod op uitkleedfunctie Grok is baanbrekend, zegt Offlimits

AMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.

3 uur geleden
VluchtelingenWerk steunt oproep asielminister over opvangplekken

AMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.

3 uur geleden
Geldmaat: zwaardere en meer explosieven bij plofkraken

WEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.

4 uur geleden
Rechter verbiedt uitkleedfunctie in chatbot Grok

AMSTERDAM (ANP) - De chatbot Grok mag zijn 'uitkleedfunctie' niet meer aanbieden in Nederland. De rechtbank in Amsterdam heeft de tool donderdag verboden, nadat het Fonds Slachtofferhulp en het expertisecentrum Offlimits dat hadden geëist in een kort geding.

5 uur geleden
Advocaat vraagt ook vrijspraak Ali B voor verkrachting Ten Damme

AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Bart Swier heeft voor zijn cliënt Ali B ook om vrijspraak gevraagd voor het verkrachten van zangeres Ellen ten Damme. De advocaat stelde onder meer dat een verklaring van haar toenmalige partner niet als steunbewijs kan worden gebruikt.

5 uur geleden