Sekswerkers demonstreren tegen vroegere sluitingstijden Wallen
AMSTERDAM (ANP) - Tientallen sekswerkers hebben donderdagmiddag gedemonstreerd tegen de vroegere sluitingstijden van de ramen op de Wallen, die zaterdag ingaan. Voor raamprostitutie gaat de eindtijd van 06.00 uur naar 03.00 uur. Ook de horeca gaat eerder dicht en vanaf half mei geldt er een blowverbod. Het stadsbestuur wil zo overlast tegengaan in de drukke buurt. Volgens de sekswerkers zijn de nieuwe sluitingstijden "duidelijk bedoeld om ons uit te roken".
De actievoerders verzamelden zich om 15.00 uur op het Oudekerksplein op de Wallen. Van daar liepen ze een route door het centrum naar het stadhuis, begeleid door politie en een brassband. Ze hadden spandoeken bij zich met daarop "Wij gaan nergens heen" en "Stop met het sluiten van onze ramen". Sommige demonstranten droegen maskers om anoniem te blijven.
De sekswerkers stellen dat de drukte en overlast op de Wallen om 03.00 uur allang zijn verdwenen en dat er in plaats van vroegere sluitingstijden meer handhaving in het gebied zou moeten komen. Ook denken ze dat ze op deze manier gedwongen worden om naar het voorgestelde nieuwe erotisch centrum te verhuizen. De groep is fel tegen dat centrum, dat ofwel in de buurt van de RAI in Zuid of op de NDSM-werf in Noord moet komen en een wezenlijk aantal ramen op de Wallen moet vervangen.
Zichtbaarheid
Op het moment van de actie werd er in de Stopera gedebatteerd over het nieuwe centrum. Burgemeester Femke Halsema nam bij de ingang een petitie van de groep in ontvangst, en beloofde de komende tijd met hen in gesprek te gaan. "We nemen de zorgen en kritiek serieus", aldus de burgemeester.
Het nieuwe sekscomplex zou volgens de groep onveiliger zijn dan ramen, omdat het "een afgesloten gebouw is, terwijl nu sekswerkers juist goed zichtbaar zijn vanachter hun raam. Die verminderde zichtbaarheid zal leiden tot meer misstanden zoals mensenhandel, maar ook drugscriminaliteit in de buurt en berovingen op straat." Het college denkt juist dat het centrum beter is voor de positie en de veiligheid van de sekswerkers, omdat een grootschalige locatie zoals een erotisch centrum beter te reguleren en te beveiligen is.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.
1 uur geledenGORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.
4 uur geledenKESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliƫnten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het geweld dat een politieagent in Utrecht eind januari gebruikte bij de aanhouding van een vrouw onder het bollendak bij Utrecht Centraal, voldeed deels niet aan de instructies. Dat concludeert politiechef Yvonne Hondema vrijdagavond in een bericht over het incident. Een politiewoordvoerder laat weten dat er voor de agent geen consequenties volgen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit (VU) is "aangedaan" door ervaringen die meerdere studenten beschrijven te hebben meegemaakt met een andere student, die zich zou hebben misdragen. Het Parool bericht hier vrijdag over. Inhoudelijk zegt de universiteit om privacyredenen niet in te kunnen gaan op "meldingen die bij ons bekend zijn", meldt de onderwijsinstelling in een verklaring.
14 uur geleden