Sekswerkers blijven aan het werk ondanks coronavirus
DEN HAAG (ANP) - Sekswerkers blijven ondanks het verbod op het uitoefenen van "contactberoepen" aan het werk, vaak uit financiële noodzaak. Dat stellen Platform voor onderzoeksjournalistiek Investico en het medium Pointer (KRO-NCRV) vast na onderzoek.
De onderzoekplatforms analyseerden seksadvertenties op de drie grootste Nederlandse sites voor dergelijke advertenties. In de advertenties geven 179 sekswerkers aan dat zij ondanks het coronavirus door blijven werken en zijn er 216 die zeggen hun werkzaamheden vanwege de coronacrisis voorlopig te staken. Sinds 15 maart zijn bordelen en seksclubs gesloten vanwege het coronavirus. Op 23 maart zijn die maatregelen uitgebreid en is er ook een verbod op contactberoepen zoals escortservices ingesteld.
Vaak blijven de sekswerkers uit financiële noodzaak aan het werk, blijkt uit interviews onder de betrokkenen. Veel sekswerkers komen door verschillende redenen niet in aanmerking voor de steunmaatregelen die voor de crisis in het leven zijn geroepen door het kabinet.
De drie sites die onderzocht zijn houden er volgens de onderzoekers een halfslachtige houding op na wat de coronarichtlijnen betreft. Ze melden dat prostitutie sinds 23 maart verboden is, maar blijven advertenties die dat aanbieden plaatsen. Op alle sites staan nog duizenden seksadvertenties online. Alleen Speurders.nl heeft aangegeven dat het sitegedeelte met erotische contactadvertenties op slot gaat.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De advocaten van Inez Weski (71) verwachten in hoger beroep te gaan tegen het vonnis in de zaak van hun cliënt. "Het ligt wel voor de hand dat er een hoger beroep zal komen van de kant van de verdediging", zei advocaat Geert-Jan Knoops na de uitspraak. De rechtbank bevond Weski schuldig, maar legde een straf op gelijk aan het voorarrest. Dat betekent dat zij niet terug de cel in hoeft.
2 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie kon donderdag na de uitspraak tegen oud-advocaat Inez Weski (71) nog niet zeggen of het in hoger beroep gaat. Justitie gaat eerst "goed kijken" naar het vonnis, maar vindt het gat tussen de eis en de opgelegde straf wel groot.
12 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft oud-advocaat Inez Weski (71) donderdag schuldig bevonden aan het spelen van een actieve rol in de misdaadbende van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi. Tegelijkertijd bepaalde de rechtbank dat Weski, die 42 dagen in voorarrest heeft gezeten, niet terug naar de cel hoeft. De straf die de rechtbank heeft opgelegd, is gelijk aan de duur van dat voorarrest.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid weet vaak welke mensen hulp nodig hebben, maar handelt vervolgens te laat of niet. Dat constateren de ombudsmannen in hun jaarverslag. Een overheid die actief hulp biedt zou de norm moeten zijn, vindt de Nationale ombudsman, Reinier van Zutphen. "Een behoorlijke overheid wacht niet tot mensen verdwalen in de lokettenjungle, maar zoekt hen op als ze ondersteuning nodig hebben."
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft "met zeer veel zorgen" de ontwikkelingen rondom de harde asielprotesten vorige week in Loosdrecht gevolgd. "Demonstreren en protesteren is een goed recht in een democratie, maar dat doe je met je stem en niet met geweld. En zeker niet tegen onze hulpverleners, daar blijf je vanaf", zei de koning donderdag tijdens het persgesprek na afloop van de zomerfotosessie met het koninklijk gezin.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen oplossing voor het geval er donderdag weer te veel asielzoekers zijn bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Door drukte in de opvang worden er momenteel alleen kwetsbare mensen opgevangen.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Assen een celstraf van tien jaar geëist tegen de 81-jarige Epko F. uit Assen voor het doden van zijn 72-jarige echtgenote Ida.
1 uur geleden