Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sekswerkers blijven aan het werk ondanks coronavirus

Sekswerkers blijven aan het werk ondanks coronavirus

DEN HAAG (ANP) - Sekswerkers blijven ondanks het verbod op het uitoefenen van "contactberoepen" aan het werk, vaak uit financiële noodzaak. Dat stellen Platform voor onderzoeksjournalistiek Investico en het medium Pointer (KRO-NCRV) vast na onderzoek.

De onderzoekplatforms analyseerden seksadvertenties op de drie grootste Nederlandse sites voor dergelijke advertenties. In de advertenties geven 179 sekswerkers aan dat zij ondanks het coronavirus door blijven werken en zijn er 216 die zeggen hun werkzaamheden vanwege de coronacrisis voorlopig te staken. Sinds 15 maart zijn bordelen en seksclubs gesloten vanwege het coronavirus. Op 23 maart zijn die maatregelen uitgebreid en is er ook een verbod op contactberoepen zoals escortservices ingesteld.

Vaak blijven de sekswerkers uit financiële noodzaak aan het werk, blijkt uit interviews onder de betrokkenen. Veel sekswerkers komen door verschillende redenen niet in aanmerking voor de steunmaatregelen die voor de crisis in het leven zijn geroepen door het kabinet.

De drie sites die onderzocht zijn houden er volgens de onderzoekers een halfslachtige houding op na wat de coronarichtlijnen betreft. Ze melden dat prostitutie sinds 23 maart verboden is, maar blijven advertenties die dat aanbieden plaatsen. Op alle sites staan nog duizenden seksadvertenties online. Alleen Speurders.nl heeft aangegeven dat het sitegedeelte met erotische contactadvertenties op slot gaat.

Meer uit Binnenland

Rijkswaterstaat strooit weer miljoenen kilo's zout op de wegen

UTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat hebben dinsdag ongeveer 8 miljoen kilo zout over de Nederlandse wegen gestrooid. Maandag werd 12 miljoen kilo gestrooid. De voorraad is voorlopig nog lang niet op, de organisatie had aan het begin van de winter zo'n 250 miljoen kilo tot haar beschikking.

2 uur geleden
Nog eens 2200 rijexamens uitgesteld bij CBR

RIJSWIJK (ANP) - Dinsdag gingen 2200 praktijkexamens bij het CBR niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen meldt dat 1000 examens wel doorgingen. Die werden vooral in het zuiden en noorden van het land afgenomen.

4 uur geleden
Strooizout bijna op in sommige gemeenten, activiteiten aangepast

DEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten melden dat het strooizout plaatselijk bijna op is. Dat is bijvoorbeeld het geval in Heiloo, Bergen en Leiderdorp. Daardoor kan alleen op de belangrijkste wegen gestrooid worden of wordt het strooizout gemengd met zand.

4 uur geleden
Woensdag code oranje in vrijwel heel Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het KNMI verwacht woensdagochtend veel sneeuw en gladheid en daarom geldt in vrijwel het hele land code oranje. Dat is het op een na hoogste waarschuwingsniveau. Alleen in Limburg en op de Waddeneilanden blijft code geel gelden.

5 uur geleden
Treinen rijden 'grotendeels volgens plan' na stilstand in ochtend

UTRECHT (ANP) - Na de complete stilstand tijdens de ochtendspits rijden de treinen dinsdagmiddag "grotendeels volgens plan", zo laat de NS weten. Amsterdam blijft daarop de uitzondering. "Daar kampt het spoor nog met een aantal wisselstoringen als gevolg van het winterweer."

8 uur geleden
Rijkswaterstaat roept op: werk woensdag thuis vanwege winterweer

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat roept mensen op om als dat mogelijk is woensdag thuis te werken en niet de weg op te gaan. Tijdens de ochtendspits wordt hevige sneeuwval verwacht. "Ook neemt de wind in kracht toe, wat tijdens de sneeuwbuien voor slecht zicht kan zorgen", waarschuwt de wegbeheerder.

8 uur geleden
Derde persoon ontkwam aan schietpartij Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - De twee tieners van 16 en 18 jaar die op nieuwjaarsdag in Amsterdam Nieuw-West werden doodgeschoten, waren volgens de politie samen met een derde persoon. Hij kon ontkomen aan de schietpartij. "Het lijkt erop dat de slachtoffers geen schijn van kans maakten", aldus de politie. De drie jongens verbleven in een opvanglocatie voor asielzoekers in de hoofdstad. Het slachtoffer van 16 jaar zou officieel in een opvangcentrum in Delft zijn ingeschreven. Een politiewoordvoerder kon dinsdagmiddag nog niets zeggen over de derde jongen of over zijn identiteit. Wel kon de woordvoerder melden dat hij getuige is in de zaak.

9 uur geleden