Seizoen Rodri van Manchester City over door gescheurde kruisband
MANCHESTER (ANP) - De Spaanse middenvelder Rodri van Manchester City komt dit seizoen niet meer in actie. Dat meldde coach Pep Guardiola in een persconferentie. "Hij is vrijdagmorgen geopereerd aan een gescheurde voorste kruisband. Dit seizoen zal Rodri er niet meer bij zijn", aldus de coach, die zijn ploeg klaarstoomt voor de wedstrijd tegen Newcastle United op zaterdag in de Premier League. "Het is helaas de ergste blessure, maar dit kan gebeuren in het voetbal en wij zullen hem ondersteunen bij zijn revalidatie."
Rodri viel afgelopen zondag uit tijdens de topper tegen Arsenal (2-2). De 28-jarige Spaanse international is een belangrijke speler voor Manchester City. "We hebben geen vergelijkbare speler. We zullen als team een manier moeten vinden om datgene te brengen wat Rodri ons heeft gegeven", zei Guardiola, die niet uitsloot dat City een controlerende middenvelder als vervanger zal aantrekken. "We zullen zien wat mogelijk is, we hebben tijd om erover na te denken."
De blessure is een flinke tegenvaller voor Rodri. Juist hij had voor het duel met Arsenal geklaagd over de overvolle speelkalender voor topvoetballers en het gevaar voor overbelasting. "Iemand moet op ons letten", waarschuwde hij. "Want wij zijn de belangrijkste mensen in deze tak van sport."
Rodri kwam in 2019 over van Atlético Madrid.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
9 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.
10 uur geleden