Seizoen Rodri van Manchester City over door gescheurde kruisband
MANCHESTER (ANP) - De Spaanse middenvelder Rodri van Manchester City komt dit seizoen niet meer in actie. Dat meldde coach Pep Guardiola in een persconferentie. "Hij is vrijdagmorgen geopereerd aan een gescheurde voorste kruisband. Dit seizoen zal Rodri er niet meer bij zijn", aldus de coach, die zijn ploeg klaarstoomt voor de wedstrijd tegen Newcastle United op zaterdag in de Premier League. "Het is helaas de ergste blessure, maar dit kan gebeuren in het voetbal en wij zullen hem ondersteunen bij zijn revalidatie."
Rodri viel afgelopen zondag uit tijdens de topper tegen Arsenal (2-2). De 28-jarige Spaanse international is een belangrijke speler voor Manchester City. "We hebben geen vergelijkbare speler. We zullen als team een manier moeten vinden om datgene te brengen wat Rodri ons heeft gegeven", zei Guardiola, die niet uitsloot dat City een controlerende middenvelder als vervanger zal aantrekken. "We zullen zien wat mogelijk is, we hebben tijd om erover na te denken."
De blessure is een flinke tegenvaller voor Rodri. Juist hij had voor het duel met Arsenal geklaagd over de overvolle speelkalender voor topvoetballers en het gevaar voor overbelasting. "Iemand moet op ons letten", waarschuwde hij. "Want wij zijn de belangrijkste mensen in deze tak van sport."
Rodri kwam in 2019 over van Atlético Madrid.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
20 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
20 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
23 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
23 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
1 dag geleden