Seizoen Rodri van Manchester City over door gescheurde kruisband
MANCHESTER (ANP) - De Spaanse middenvelder Rodri van Manchester City komt dit seizoen niet meer in actie. Dat meldde coach Pep Guardiola in een persconferentie. "Hij is vrijdagmorgen geopereerd aan een gescheurde voorste kruisband. Dit seizoen zal Rodri er niet meer bij zijn", aldus de coach, die zijn ploeg klaarstoomt voor de wedstrijd tegen Newcastle United op zaterdag in de Premier League. "Het is helaas de ergste blessure, maar dit kan gebeuren in het voetbal en wij zullen hem ondersteunen bij zijn revalidatie."
Rodri viel afgelopen zondag uit tijdens de topper tegen Arsenal (2-2). De 28-jarige Spaanse international is een belangrijke speler voor Manchester City. "We hebben geen vergelijkbare speler. We zullen als team een manier moeten vinden om datgene te brengen wat Rodri ons heeft gegeven", zei Guardiola, die niet uitsloot dat City een controlerende middenvelder als vervanger zal aantrekken. "We zullen zien wat mogelijk is, we hebben tijd om erover na te denken."
De blessure is een flinke tegenvaller voor Rodri. Juist hij had voor het duel met Arsenal geklaagd over de overvolle speelkalender voor topvoetballers en het gevaar voor overbelasting. "Iemand moet op ons letten", waarschuwde hij. "Want wij zijn de belangrijkste mensen in deze tak van sport."
Rodri kwam in 2019 over van Atlético Madrid.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
13 uur geleden