Seizoen Italiaanse topskiester Goggia ten einde door beenbreuk
PONTE DI LEGNO (ANP/AFP) - De Italiaanse skiester Sofia Goggia heeft door een zware crash tijdens een training in Ponte di Legno een dubbele beenbreuk opgelopen, meldt de Italiaanse wintersportbond. Het gaat om een dubbele breuk in haar rechterscheenbeen. Haar seizoen is ten einde.
De 31-jarige Goggia is de olympisch kampioene op de afdaling van Pyeongchang 2018. Op de Winterspelen van Beijing in 2022 veroverde ze zilver op de discipline. Ze won in haar carrière vier keer de wereldbeker afdaling en leidt ook dit seizoen in dat klassement. In de algemene wereldbeker staat ze vijfde.
Zware crashes overschaduwen het alpineskiën dit seizoen. Onder anderen de Slowaakse Petra Vlhova, de Zwitserse Corinne Suter, de Noor Aleksander Aamodt Kilde en de Fransman Alexis Pinturault raakten ernstig geblesseerd.
De Amerikaanse Mikaela Shiffrin liep eind januari een knieblessure op door een val in Cortina d'Ampezzo, maar de leidster in de algemene wereldbeker bij de vrouwen lijkt haar seizoen binnenkort te kunnen hervatten.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
57 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
5 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
7 uur geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
1 dag geleden