Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Seine lijkt net op tijd schoon voor Olympische Spelen

Seine lijkt net op tijd schoon voor Olympische Spelen

PARIJS (ANP/AFP) - De Seine in Parijs lijkt net op tijd schoon genoeg voor het olympische openwaterzwemmen en een deel van de triatlon. Volgens het stadsbestuur bleef de waterkwaliteit "tien of elf" van de afgelopen twaalf dagen binnen de gestelde eisen. "We hopen nog dat het weer wat beter wordt, maar we maken ons geen zorgen om de wedstrijden. Die gaan door", zegt ambtenaar Pierre Rabadan tegen de Franse omroep RFI.

Volgens Rabadan behoren aanpassingen echter nog wel tot de mogelijkheden, zonder verdere details te geven. Vorige week kondigden de organisatoren het net buiten Parijs gelegen Vaires-sur-Marne aan als alternatieve locatie. Ondanks een grote zuiveringsoperatie bleef de Seine lang te vies, ook door een ongebruikelijke hoeveelheid regenval.

Op 30 en 31 juli en 5 augustus is de triatlon, op 8 en 9 augustus gaan de openwaterzwemmers de Seine in. Sharon van Rouwendaal hoopt na haar gouden medaille van 2016 in Rio de Janeiro opnieuw de snelste te zijn op de 10 kilometer in het open water.

Duik

Eigenlijk was burgemeester Anne Hidalgo van plan om vorige maand al in de Seine te zwemmen, maar dat ging niet door. Ook Emmanuel Macron heeft beloofd een duik te nemen. Ondertussen hebben ontevreden Parijzenaars gedreigd in de Seine te poepen.

De Franse autoriteiten hebben al ongeveer 1,4 miljard euro uitgegeven aan het verbeteren van rioolwaterzuiverings- en regenwatervoorzieningen rond Parijs.

Meer uit Sport

Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

3 uur geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

4 uur geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

5 uur geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

7 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint Ronde van Baskenland voor vrouwen

SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.

8 uur geleden
Verstappen lijkt na probleem zege Nürburgring te kunnen vergeten

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.

11 uur geleden
Verstappen rijdt 's nachts goede stint bij 24 uur van Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.

14 uur geleden