Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Seine lijkt net op tijd schoon voor Olympische Spelen

Seine lijkt net op tijd schoon voor Olympische Spelen

PARIJS (ANP/AFP) - De Seine in Parijs lijkt net op tijd schoon genoeg voor het olympische openwaterzwemmen en een deel van de triatlon. Volgens het stadsbestuur bleef de waterkwaliteit "tien of elf" van de afgelopen twaalf dagen binnen de gestelde eisen. "We hopen nog dat het weer wat beter wordt, maar we maken ons geen zorgen om de wedstrijden. Die gaan door", zegt ambtenaar Pierre Rabadan tegen de Franse omroep RFI.

Volgens Rabadan behoren aanpassingen echter nog wel tot de mogelijkheden, zonder verdere details te geven. Vorige week kondigden de organisatoren het net buiten Parijs gelegen Vaires-sur-Marne aan als alternatieve locatie. Ondanks een grote zuiveringsoperatie bleef de Seine lang te vies, ook door een ongebruikelijke hoeveelheid regenval.

Op 30 en 31 juli en 5 augustus is de triatlon, op 8 en 9 augustus gaan de openwaterzwemmers de Seine in. Sharon van Rouwendaal hoopt na haar gouden medaille van 2016 in Rio de Janeiro opnieuw de snelste te zijn op de 10 kilometer in het open water.

Duik

Eigenlijk was burgemeester Anne Hidalgo van plan om vorige maand al in de Seine te zwemmen, maar dat ging niet door. Ook Emmanuel Macron heeft beloofd een duik te nemen. Ondertussen hebben ontevreden Parijzenaars gedreigd in de Seine te poepen.

De Franse autoriteiten hebben al ongeveer 1,4 miljard euro uitgegeven aan het verbeteren van rioolwaterzuiverings- en regenwatervoorzieningen rond Parijs.

Meer uit Sport

Basketballer James begint 23e seizoen met zege

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).

1 uur geleden
Boermans/De Groot uitgeschakeld op WK beachvolleybal

ADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.

2 uur geleden
NBA-vedette James doet niet mee aan Spelen in LA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.

14 uur geleden
Norris klaar voor 'laatste push' in titelstrijd Formule 1

LAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.

17 uur geleden
Argentijnse rechter ontslagen na ongeldig proces dood Maradona

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse rechter die het strafproces tegen het medische team van de overleden Argentijnse voetballegende Diego Maradona heeft laten mislukken, is uit haar functie gezet. Een speciale juridische commissie heeft bepaald dat de 48-jarige Julieta Makintach in de toekomst ook geen enkele andere rechterlijke functie mag bekleden.

18 uur geleden
Kooij krijgt bij nieuwe ploeg hulp van ploegleider Renshaw

PARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.

23 uur geleden
Schaatsers Groenewoud en Bosker terug op ploegachtervolging

CALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.

1 dag geleden