Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Segers wil geen goedkope oplossing voor zorgpersoneel

Segers wil geen goedkope oplossing voor zorgpersoneel

DEN HAAG (ANP) - Gert-Jan Segers van coalitiepartij ChristenUnie wil meer salaris voor zorgpersoneel, maar wil het aangekondigde onderzoek naar de structurele problemen in de zorg eerst afwachten. Hij wil geen "vluggertje" met even snel 1 of 2 procent erbij. Er moet een "duurzame oplossing" komen.

De oppositie wil dat het kabinet nu al met extra geld over de brug komt om de salarissen te verhogen. Het kabinet kondigde op Prinsjesdag een onderzoek aan naar knelpunten in de zorg. Dat rapport ligt bij de volgende kabinetsformatie op tafel en dan moet het worden geregeld, zei Segers tijdens het debat over de begroting van volgend jaar. "Dit is de route naar echte verandering."

Startsalarissen, doorgroeimogelijkheden en andere problemen moeten allemaal worden opgelost, aldus de voorman van de kleinste regeringspartij. En het zorgpersoneel krijgt ook meer geld, benadrukte Segers. Dat komt met een nieuwe cao en een bonus dit jaar en volgend jaar. Voor de bonussen trekt het kabinet meer dan 2 miljard euro uit.

Volgens Lilian Marijnissen (SP) kan het kabinet het zich niet permitteren om de loonsverhoging over de verkiezingen heen te tillen. Veel mensen dreigen de zorg te verlaten als er niet snel iets verandert, zei ze. Een voorstel van GroenLinks om de commissie niet af te wachten maar dit najaar in de Kamer al een oplossing te zoeken, zag Segers niet zitten.

Meer uit Gezond

Plastisch chirurgen behandelden 93 vuurwerkslachtoffers

UTRECHT (ANP) - Plastisch chirurgen hebben rond de jaarwisseling 93 vuurwerkslachtoffers behandeld. De Nederlandse Vereniging voor Plastische Chirurgie (NVPC) spreekt van een forse stijging. Vorig jaar ging het om 62 patiënten.

1 dag geleden
Medicijntekorten in 2025 met ongeveer een derde gedaald

DEN HAAG (ANP) - Medicijntekorten zijn dit jaar aanzienlijk afgenomen. De tekorten zijn met ongeveer een derde gedaald vergeleken met 2024, signaleert adviesbureau in de zorg SiRM in een woensdag gepubliceerd rapport. Dat is opgesteld in opdracht van branchevereniging BG Pharma. Volgens de vereniging is er sprake van een keerpunt in de langdurige problemen met de beschikbaarheid van medicijnen.

4 dagen geleden
Onderzoek: nog veel onduidelijkheid over vergoedingen ggz in 2026

DEN HAAG (ANP) - Voor veel mensen die geestelijke gezondheidszorg nodig hebben, is nog onduidelijk of hun zorgverzekeraar die zorg in het nieuwe jaar vergoedt. De Consumentenbond meldt op basis van eigen onderzoek dat zes op de tien ggz-behandelaren nog geen contracten met de verzekeraars rond hebben. "Dat is net zoveel als eind 2024, terwijl de noodzaak dit jaar veel groter is", zegt de organisatie.

6 dagen geleden
Griepcijfers dalen weer, van epidemie geen sprake

UTRECHT (ANP) - Huisartsen zien een vermindering in het aantal patiënten met griepachtige klachten. Voor elke 100.000 inwoners gingen er afgelopen week 21 naar de huisarts met verschijnselen die op griep duiden. Dat blijkt uit gebundelde huisartsendata van gezondheidsinstituut Nivel.

1 week geleden
Handchirurgen: verdubbeling van amputaties door illegaal vuurwerk

DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar is het aantal jongeren dat een hand of arm is verloren door exploderend vuurwerk meer dan verdubbeld. Dat komt volgens de Nederlandse Vereniging voor Handchirurgie (NVvH) vooral door "de illegale Cobra".

1 week geleden
Arbodiensten: meeste ziekteverzuim in 2025 door stress en griep

UTRECHT (ANP) - Stressgerelateerde klachten en griepverschijnselen waren ook dit jaar de belangrijkste oorzaken van ziekteverzuim onder werknemers in Nederland. Dat melden de arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare. Ze zeggen dat het verzuim onverminderd hoog bleef en dat er meer focus moet komen op preventie, bijvoorbeeld door snelle ondersteuning bij mentale en fysieke klachten.

2 weken geleden
Producent borstimplantaten niet aansprakelijk voor ziektes

AMSTERDAM (ANP) - De producent van borstimplantaten Allergan is niet verantwoordelijk voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen, zo oordeelt de rechtbank. Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann had de zaak aangespannen.

2 weken geleden