Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Segers: we dreigen saamhorigheid kwijt te raken

Segers: we dreigen saamhorigheid kwijt te raken

DEN HAAG (ANP) - Het baart ChristenUnie-fractievoorzitter Gert-Jan Segers zorgen dat de Nederlandse samenleving polariseert en de saamhorigheid dreigt kwijt te raken. Volgens hem was deze saamhorigheid "massief" tijdens de eerste fase van de coronacrisis, maar ziet hij dat dat nu afbrokkelt. Toch steunt de meerderheid van het land elkaar nog steeds, meent hij.

Segers vond het mooi dat de koning tijdens de troonrede een 94-jarige veteraan aanhaalde die eerder dit jaar een open brief schreef aan jongere generaties. Die riep hen op betrokken te zijn met de ouderen. Segers vindt dit een "sterk beeld" dat symbool staat voor deze tijd.

De economische steunpakketten vergelijkt Segers met "een verdoving", waarvan hij hoopt dat die pas is uitgewerkt als de economie weer is aangetrokken. Hij vindt het goed dat door die steunpakketten geld beschikbaar is voor omscholing. Niet iedereen zal door corona zijn baan houden. "We zullen het over een andere boeg moeten gooien."

Ook vindt Segers het belangrijk dat de koning racisme aankaartte in de troonrede. "We moeten het hardop blijven zeggen, tot het de wereld uit is", vindt de ChristenUnie-fractievoorzitter.

Meer uit Politiek

Geen kinderachtige vragen bij Kindervragenuur in Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Wat doet het kabinet tegen femicide? Hoe voorkom je dat jongeren gaan vapen of drugs gebruiken? En stelt mijn diploma straks nog wel iets voor nu AI steeds meer banen overneemt? Dit waren enkele vragen die kinderen van vijf basisscholen in de plenaire zaal afvuurden op het demissionaire kabinet. Het heet dan wel het Kindervragenuur, maar de vragen waren allerminst kinderachtig.

7 uur geleden
Buma: gesprekken met deskundigen draaien om uitvoerbaarheid

DEN HAAG (ANP) - Bij de formatiegesprekken van D66 en CDA met een lange reeks betrokkenen en deskundigen draait het om uitvoerbaarheid, zei informateur Sybrand Buma na afloop van de gesprekken op maandagavond. "De vertaling van verschillende verkiezingsprogramma's naar een uitvoeringsprogramma, dat moet je echt doen met mensen van buiten."

1 dag geleden
Rob Jetten wint Thorbeckeprijs voor politieke welsprekendheid

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten heeft maandagavond de Thorbeckeprijs voor politieke welsprekendheid gewonnen. De andere genomineerden waren JA21-Kamerlid Ingrid Coenradie en SP-leider Jimmy Dijk.

1 dag geleden
Bontenbal verwacht niet dat partijen afspraken 'neersabelen'

DEN HAAG (ANP) - Henri Bontenbal (CDA) verwacht niet dat partijen "alles gaan neersabelen" wat CDA en D66 op papier zetten. De lijsttrekker vertelde maandagavond voorafgaand aan een afspraak met D66-leider Rob Jetten dat de twee partijen zich constructief opstellen en verwachten dat andere partijen dit ook doen. "Iedereen wil een mooi Nederland en vooruit met een kabinet."

1 dag geleden
Jetten: we moeten knopen doorhakken over financieel beleid

DEN HAAG (ANP) - CDA en D66 moeten de komende weken knopen doorhakken over financiële en economische thema's. Dat vertelde partijleider Rob Jetten (D66) nadat hij samen met CDA-leider Henri Bontenbal en informateur Sybrand Buma (CDA) maandag meerdere gesprekken had gevoerd met experts op dit gebied. Wel benadrukte hij dat zijn partij samen met het CDA 44 zetels heeft in de Tweede Kamer en daarom geen "dichtgerekende plaat" op tafel gaat leggen. Dat moet gebeuren in het definitieve regeerakkoord, waar dan "hopelijk" ook andere partijen bij betrokken zijn.

1 dag geleden
Putters (SER) pleit voor maatschappelijk draagvlak nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - Een nieuw kabinet heeft ongeacht de samenstelling maatschappelijk draagvlak nodig, zei Kim Putters maandag nadat hij was aangeschoven bij D66, CDA en informateur Sybrand Buma. De voorzitter van de SER (Sociaal-Economische Raad) heeft de onderhandelende partijen geadviseerd niet alleen plannen te maken, maar ook te zorgen dat bedrijven, werknemers, zelfstandigen en maatschappelijke organisaties deze kunnen uitvoeren.

1 dag geleden
D66 en CDA willen op zoek naar mogelijkheden om te investeren

DEN HAAG (ANP) - Partijleiders Rob Jetten van D66 en Henri Bontenbal van het CDA willen meer mogelijkheden vinden om te investeren. De huidige begrotingsregels zitten dat vaak in de weg, zei Bontenbal maandag voorafgaand aan een dag gesprekken met financiële en economische experts. Wat Jetten wil horen van die experts: "hoe zouden we anders kunnen kijken naar de rol van de overheid als aanjager van die economische ontwikkeling?"

1 dag geleden