Segers: VVD, D66 en CDA moeten er samen uit kunnen komen
DEN HAAG (ANP) - VVD, D66 en CDA moeten samen tot een nieuw minderheidskabinet kunnen komen, vindt ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers. "Het zou toch absurd zijn om te veronderstellen dat zíj niet zouden kunnen samenwerken. Dat hebben ze al volop gedaan", zegt hij na afloop van een gesprek met informateur Johan Remkes.
Maar of de partijen er samen uitkomen, is ook volgens Segers onzeker. Hij zegt inmiddels niet meer uit te kunnen sluiten dat de huidige impasse onoplosbaar blijkt en nieuwe verkiezingen nodig zijn. "En dat vind ik wel erg. Tot voor drie weken had ik dat echt niet als optie in mijn hoofd, en nu zou het kunnen."
Segers wijst erop dat de genoemde partijen de afgelopen vier jaar een regeringscoalitie hebben gevormd, samen met zijn eigen partij. VVD en D66 hebben afgelopen zomer bovendien samen een document op hoofdlijnen geschreven dat de basis zou moeten vormen voor een nieuw regeerakkoord. Zelf zag de ChristenUnie in dat liberale stuk overigens weinig grond voor voortzetting van de huidige coalitie.
Zelf gaat Segers ervan uit dat zijn bezoek aan Remkes eenmalig was. Aan de vorige informateur Mariëtte Hamer liet hij ook al bij herhaling weten dat hij slechts uit beleefdheid inging op haar uitnodigingen, maar voor zichzelf geen rol zag in de kabinetsformatie.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) zal binnenkort een strengere brief sturen om gemeenten te vragen opvangplekken te realiseren voor asielzoekers, zodat de spreidingswet goed kan worden uitgevoerd. "Gemeenten die niets hebben gedaan, gaan we vragen: wanneer kom je nou met locaties?"
9 uur geledenDEN HAAG/HELSINKI (ANP) - Door de sterk gestegen olieprijs voelen landen volgens premier Rob Jetten nog meer "de noodzaak" om op te treden tegen de schaduwvloot waarmee Rusland oliesancties omzeilt. Hij zei dat donderdag na een bijeenkomst met leiders van noordelijke landen in Helsinki waar werd gesproken over de aanpak van de schaduwvloot.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) onderschrijft de oproep aan gemeenten van de minister van Asiel en Migratie, Bart van den Brink, om met spoed voldoende opvanglocaties te realiseren. "Er is acuut noodopvang nodig om te voorkomen dat mensen op straat komen te staan", stelt het COA. "Door het nijpende tekort staat de menswaardigheid van de opvang zwaar onder druk. Dat is slecht voor het welzijn van onze bewoners."
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) snapt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) om snel meer opvangplekken voor asielzoekers te regelen. De vereniging hoopt "dat gemeenten kijken waar ze kunnen helpen", aldus een woordvoerder.
9 uur geledenHALFWEG (ANP) - GroenLinks en PvdA gaan vanaf juni samen verder onder de naam Progressief Nederland. "Roepnaam: PRO." Dat hebben de partijen, die samen de grootste oppositiefractie vormen in de Tweede Kamer, donderdag bekendgemaakt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) doet in een brief een "klemmend beroep" op gemeenten om met spoed noodopvangplekken voor asielzoekers te regelen. Dit is een van de maatregelen die moeten voorkomen "dat de opvang de komende weken onbeheersbaar wordt". Ook worden zoveel mogelijk asielzoekers geplaatst in bestaande locaties, als dat veilig kan. Dat kunnen ook meer mensen zijn dan afgesproken met de gemeenten.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat met Duitsland in gesprek met landen die een mogelijke gastheer kunnen zijn voor een terugkeerhub. Tijdens een werkbezoek in Berlijn meldde asielminister Bart van den Brink samen met de Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat de landen dit aan willen kaarten tijdens gezamenlijke diplomatieke missies. Zij vermelden daarmee niet met welke landen zij de banden willen aanhalen.
15 uur geleden