Segers: VVD, D66 en CDA moeten er samen uit kunnen komen
DEN HAAG (ANP) - VVD, D66 en CDA moeten samen tot een nieuw minderheidskabinet kunnen komen, vindt ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers. "Het zou toch absurd zijn om te veronderstellen dat zíj niet zouden kunnen samenwerken. Dat hebben ze al volop gedaan", zegt hij na afloop van een gesprek met informateur Johan Remkes.
Maar of de partijen er samen uitkomen, is ook volgens Segers onzeker. Hij zegt inmiddels niet meer uit te kunnen sluiten dat de huidige impasse onoplosbaar blijkt en nieuwe verkiezingen nodig zijn. "En dat vind ik wel erg. Tot voor drie weken had ik dat echt niet als optie in mijn hoofd, en nu zou het kunnen."
Segers wijst erop dat de genoemde partijen de afgelopen vier jaar een regeringscoalitie hebben gevormd, samen met zijn eigen partij. VVD en D66 hebben afgelopen zomer bovendien samen een document op hoofdlijnen geschreven dat de basis zou moeten vormen voor een nieuw regeerakkoord. Zelf zag de ChristenUnie in dat liberale stuk overigens weinig grond voor voortzetting van de huidige coalitie.
Zelf gaat Segers ervan uit dat zijn bezoek aan Remkes eenmalig was. Aan de vorige informateur Mariëtte Hamer liet hij ook al bij herhaling weten dat hij slechts uit beleefdheid inging op haar uitnodigingen, maar voor zichzelf geen rol zag in de kabinetsformatie.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.
32 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.
10 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.
11 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.
12 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.
13 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME wil dat Nederland met meer steun komt voor bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat stelt de lobbyclub voor het bedrijfsleven nadat de Europese Commissie dit mogelijk heeft gemaakt.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering zou excuses moeten maken aan de duizenden Molukse ex-militairen van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger (KNIL) en hun gezinnen die in de jaren vijftig gedwongen naar Nederland kwamen. Dat zou "een betekenisvol gebaar" zijn, zeker nu de eerste generatie Molukkers nog in leven is. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema woensdag bij een herdenking van de aankomst van ruim 4000 Molukkers in Amsterdam, 75 jaar geleden.
18 uur geleden