Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Segers: VVD, D66 en CDA moeten er samen uit kunnen komen

Segers: VVD, D66 en CDA moeten er samen uit kunnen komen

DEN HAAG (ANP) - VVD, D66 en CDA moeten samen tot een nieuw minderheidskabinet kunnen komen, vindt ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers. "Het zou toch absurd zijn om te veronderstellen dat zíj niet zouden kunnen samenwerken. Dat hebben ze al volop gedaan", zegt hij na afloop van een gesprek met informateur Johan Remkes.

Maar of de partijen er samen uitkomen, is ook volgens Segers onzeker. Hij zegt inmiddels niet meer uit te kunnen sluiten dat de huidige impasse onoplosbaar blijkt en nieuwe verkiezingen nodig zijn. "En dat vind ik wel erg. Tot voor drie weken had ik dat echt niet als optie in mijn hoofd, en nu zou het kunnen."

Segers wijst erop dat de genoemde partijen de afgelopen vier jaar een regeringscoalitie hebben gevormd, samen met zijn eigen partij. VVD en D66 hebben afgelopen zomer bovendien samen een document op hoofdlijnen geschreven dat de basis zou moeten vormen voor een nieuw regeerakkoord. Zelf zag de ChristenUnie in dat liberale stuk overigens weinig grond voor voortzetting van de huidige coalitie.

Zelf gaat Segers ervan uit dat zijn bezoek aan Remkes eenmalig was. Aan de vorige informateur Mariëtte Hamer liet hij ook al bij herhaling weten dat hij slechts uit beleefdheid inging op haar uitnodigingen, maar voor zichzelf geen rol zag in de kabinetsformatie.

Meer uit Politiek

Klaver: bereidheid bezuinigingen sociale zekerheid te schrappen

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver zag "voor het eerst bereidheid" bij het kabinet om de geplande bezuinigingen op de sociale zekerheid te schrappen. De verschillen op vermogensbelasting en het belastingplan zijn volgens Klaver "nog groot".

2 dagen geleden
PRO en Volt samen naar gesprek met Jetten: stabiele meerderheid

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver (PRO) en Laurens Dassen (Volt) denken dat ze samen een brede en stabiele meerderheid kunnen leveren om de begroting aan een meerderheid te helpen. "Wij willen graag een akkoord met het kabinet sluiten", zei Klaver voor een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën.

2 dagen geleden
Bikker: kabinet heeft goed geluisterd, maar nog niets op papier

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft goed geluisterd naar de oppositie, zei ChristenUnie-leider Mirjam Bikker na een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën. Jetten zei vrijdag dat er een nieuw begrotingsvoorstel ligt, maar volgens Bikker staat er nog niets op papier.

2 dagen geleden
Jetten en Heinen spreken met ChristenUnie over begroting

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten en minister van Financiën Eelco Heinen spreken zaterdagochtend met ChristenUnie-leider Mirjam Bikker en Kamerlid Pieter Grinwis. Ze laten de partij de nieuwe begrotingsplannen zien waar Jetten vrijdag over sprak tijdens zijn persconferentie.

2 dagen geleden
PRO en Volt trekken samen op in onderhandelingen met kabinet

DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) en Volt trekken de komende tijd samen op in de onderhandelingen met het kabinet over de begroting voor 2027. Dat laten beide partijen vrijdagavond weten. Als het minderheidskabinet kan rekenen op de steun van deze twee partijen, is er een meerderheid in zowel de Tweede als Eerste Kamer.

2 dagen geleden
Kabinet wil 20 extra Regenboogsteden voor veiligheid lhbti'ers

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet nodigt twintig steden uit om ook Regenboogstad te worden. Dat kondigde staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie, VVD) vrijdag aan. Momenteel zijn er 56 steden die zich in samenwerking met het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap inzetten voor lhbti-personen.

2 dagen geleden
Toch geen wet voor opsluiten jeugdzorg-jongeren in eigen kamer

DEN HAAG (ANP) - Een wet die het mogelijk zou maken om jongeren in de gesloten jeugdhulp 's nachts in hun eigen kamer op te sluiten, komt er toch niet. Minister Mirjam Sterk (Jeugd) schrapt het plan dat haar voorganger in gang zette na "intensieve gesprekken" met zorgmedewerkers, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.

2 dagen geleden