Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Segers vreest 'burgeroorlog op beschaafde manier' om stikstof

Segers vreest 'burgeroorlog op beschaafde manier' om stikstof

DEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers vreest dat de stikstofcrisis kan ontaarden in een burgeroorlog, maar dan "op een beschaafde manier". Dat zegt hij bij WNL op NPO Radio 1. "Deze stikstofcrisis heeft alles in zich om totaal te ontsporen", aldus de fractievoorzitter.

Volgens Segers zijn de boeren enerzijds en de bestuurders en ambtenaren anderzijds compleet verschillende werelden. Wel denkt hij dat bij uitstek Nederland als polderland de kans heeft die werelden bij elkaar te brengen, ondanks de "enorme polarisatie" tussen stad en platteland. "We hebben alles in ons om dit uiteindelijk in goede banen te leiden", aldus de fractievoorzitter van de kleinste regeringspartij.

De angst voor maatschappelijke ontwrichting in reactie op het stikstofbeleid van het kabinet lijkt breder te leven. Volgens NRC zijn op het verantwoordelijke ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit 'crisisscenario's' uitgewerkt. Deze scenario's lopen uiteen, van actievoerende boeren die overheidsgebouwen bezetten en bedreigingen aan het adres van ambtenaren en bewindspersonen. Ook zou in een van de scenario's worden uitgegaan van het blokkeren van de voedselketen.

Daarnaast zou worden gevreesd voor incidenten als zelfdodingen van boeren als gevolg van het beleid en aanrijdingen met trekkers, meldt NRC. Eerder stonden boeren met trekkers op de stoep van minister Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof). Ook landbouwminister Henk Staghouwer moest een bezoek afzeggen omdat de boer die hem zou ontvangen berichten kreeg die "intimiderend van aard zijn".

Meer uit Binnenland

Vermeende uitvoerder over explosie Tarwekamp: in een film beland

DEN HAAG (ANP) - "Ik dacht dat ik in de film beland was", verklaarde een van de vermeende uitvoerders donderdag in de rechtszaal over de verwoestende explosie in een bruidswinkel aan de Tarwekamp. Daarbij vielen op 7 december 2024 zes doden in de Haagse wijk Mariahoeve. "Ik kon me niet voorstellen wat er was gebeurd", vervolgde Mourad B. (31). Hij zou samen met zijn neef Ilias B. (25) de aanslag hebben gepleegd.

28 minuten geleden
Schiphol neemt meerderheidsbelang in noodlijdend vliegveld MAA

MAASTRICHT (ANP) - Schiphol wil een meerderheidsbelang van 80 procent nemen in Maastricht Aachen Airport (MAA). De provincie Limburg bezit nu 60 procent van de aandelen in het verlieslijdende vliegveld in de gemeente Beek en de Schiphol Group de overige 40 procent. Schiphol trekt ruim 4 miljoen euro uit voor het verwerven van de aandelen en wil de komende jaren in totaal 33 miljoen euro investeren in MAA, zegt financieel topman Robert Carsouw.

48 minuten geleden
Nieuw instituut Defensie moet innovatie 'radicaal' versnellen

DEN HAAG (ANP) - Een nieuw instituut van Defensie moet samen met het bedrijfsleven en kennisinstellingen de innovatie "radicaal" versnellen. Staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie, CDA) kwam donderdag met een eerste opdracht aan de partners voor de bescherming van de Noordzee. Daar vormen de Russen een bedreiging voor onderzeese kabels en leidingen.

54 minuten geleden
Plan voor aanslag Tarwekamp op telefoon vermeende opdrachtgever

DEN HAAG (ANP) - Op een van de telefoons van Moshtag B. (35), de vermeende opdrachtgever van de fatale aanslag aan de Tarwekamp in Den Haag, zijn screenshots gevonden van het plan van aanpak. B. erkende dit donderdag ook zelf op de tweede zittingsdag in zijn strafzaak, terwijl hij woensdag bij de start van het proces nog in het midden hield of hij op de hoogte was van een plan van aanpak.

56 minuten geleden
NVJ: Rode Lijn-deelname om oorlogsverklaring aan journalistiek

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging voor Journalisten (NVJ) loopt aanstaande zondag in Amsterdam opnieuw mee met de Rode Lijn-demonstratie tegen geweld in Gaza. De vakbond schrijft in een verklaring dat de Israëlische regering in reactie op de aanval van Hamas op 7 oktober 2023 ook de oorlog heeft verklaard aan de journalistiek.

1 uur geleden
Jetten ziet geen blokkade in coalitie op meer vermogensbelasting

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten ziet geen blokkades bij coalitiepartijen op een hogere belasting op vermogens. Dat zegt hij in het debat over de belastingen. Het gaat om het voorstel van PRO en Volt om meer belasting te heffen op vermogens en winst en zo de lasten voor werkenden te verlichten.

10 uur geleden
Wegstemmen belastingplan kost vele miljarden, waarschuwt Jetten

DEN HAAG (ANP) - Het kost de schatkist de komende jaren vele miljarden als het belastingplan van het kabinet het niet haalt, zei premier Rob Jetten tijdens het debat erover. Volgens hem loopt de Rijksoverheid volgend jaar bijna 2 miljard euro mis als het belastingplan wordt weggestemd. In 2028 zou dat oplopen tot 6,1 miljard euro, en "de jaren erna structureel 9 miljard euro".

10 uur geleden