Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Segers vraagt Hoekstra hoe hij twee rollen wil gaan combineren

Segers vraagt Hoekstra hoe hij twee rollen wil gaan combineren

DEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers vraagt aan CDA-leider en minister Wopke Hoekstra "hoe hij zijn twee rollen denkt te kunnen combineren als de eenheid van het kabinetsbeleid onder druk kan komen te staan". Hoekstra kwam onder vuur te liggen toen hij in een interview als partijleider van het CDA zei de stikstofdeadline van 2030 niet heilig te achten, terwijl die afspraak wel in het regeerakkoord staat.

Daarmee zit hij staatsrechtelijk op het randje, zei premier Mark Rutte al. Partijleiders die ook minister zijn krijgen iets meer ruimte, maar het kabinet moet met één mond spreken en hetzelfde beleid uitdragen. Met de uitlatingen van Hoekstra is dan ook onrust en ruzie ontstaan in de coalitie en het kabinet. Van de vier coalitiepartijen is de ChristenUnie de enige waarvan de leider in de Tweede Kamer zit in plaats van in het kabinet.

De samenwerking in de coalitie moet beter, erkent Segers. Maar ook tussen coalitie en oppositie, en vooral tussen de overheid en de samenleving. Zo is de overheid te vaak "technocratisch", vooral ook in de stikstofcrisis. "Te veel politiek van planbureaus, van modellen, van de tekentafel. En veel te weinig van waarden. Zien we niet juist in deze weken ons onvermogen om overtuigend duidelijk te maken dat we beter voor de natuur moeten zorgen", vraagt hij zich af. "En dat we dat sámen met de boeren moeten doen."

Te lang gewacht

Segers vindt dat de discussie over de stikstofplannen van het kabinet te veel draait om de vooruitzichten voor het jaar 2030. "Mijn frustratie is dat we vandaag aan de slag zouden kunnen gaan. We weten wat er moet gebeuren. We weten dat we niet kunnen wachten, we weten dat we te lang hebben gewacht om heel veel redenen." Volgens de ChristenUnie-leider dreigt "een jaartal een totempaal te worden".

"Alle doelen staan overeind tot we iets anders afspreken en dat is niet mijn inzet", aldus Segers. Wel benadrukte hij het belangrijk te vinden dat er een zo breed mogelijke steun voor is.

Meer uit Politiek

'Vliegend team' rond asiel is opgestart, zegt Van den Brink

DEN HAAG (ANP) - Het 'vliegende team' met ambtenaren dat gemeenten moet bijstaan in kwesties rond de asielopvang is inmiddels actief, zegt asielminister Bart van den Brink. Een woordvoerder van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) meldt dat zeker zes gemeenten zich inmiddels hebben gemeld met vragen. Premier Rob Jetten kondigde het team eerder deze maand aan, maar het was onduidelijk hoe het precies te werk zou gaan.

2 dagen geleden
Van Weel: geen geld om verkeersboetes gelijk te houden

DEN HAAG (ANP) - Er is geen geld om de verkeersboetes op het huidige niveau te houden, zei justitieminister David van Weel (VVD) voorafgaand aan de ministerraad. De boetes stijgen net zo snel als de inflatie. Als Van Weel de boetes niet laat oplopen, dan komt hij jaarlijks ongeveer 30 miljoen euro tekort op zijn begroting en dat gaat volgens hem ten koste van bijvoorbeeld de politie of de Mobiele Eenheid (ME).

2 dagen geleden
Berendsen noemt gedrag Rusland na drone-incident "roekeloos".

DEN HAAG (ANP) - "Roekeloos" noemt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) het gedrag van Rusland nadat een drone van dat land is neergekomen in het oosten van NAVO-bondgenoot Roemenië. "Het is zorgelijk om te zien", zei hij voor aanvang van de ministerraad.

2 dagen geleden
Van den Brink bezoekt Ter Apel en herhaalt roep om opvangplekken

TER APEL (ANP) - Asielminister Bart van den Brink heeft het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel donderdagavond onverwachts bezocht en herhaalde daar zijn oproep aan gemeenten elders in het land om snel te komen met opvangplekken. Tijdens zijn bezoek sprak de CDA-bewindsman met medewerkers van het Rode Kruis, asielzoekers die door drukte niet werden toegelaten tot het asielzoekerscentrum, medewerkers van opvangorganisatie COA en burgemeester Jaap Velema.

3 dagen geleden
Berendsen: mogelijk onderhandelt EU-team tussen Oekraïne-Rusland

LIMASSOL (ANP) - Concrete voorstellen voor wie namens de EU aan eventuele onderhandelingen gaat deelnemen over vrede tussen Oekraïne en Rusland zijn donderdag niet gedaan door EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Wel zijn de ministers het erover eens dat er "iemand of een team van mensen" namens de EU "aan een eventuele onderhandelingstafel" moet aanschuiven om voor de Europese belangen op te komen, zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) na afloop van de vergadering in Cyprus.

3 dagen geleden
Kabinet gaat in hoger beroep tegen stikstofuitspraken vliegvelden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat in hoger beroep tegen recente uitspraken over de vliegvelden bij Eindhoven, Rotterdam en Lelystad. Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) wil daarmee "verdere juridische helderheid" over de stikstofcrisis krijgen, schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer. "Die helderheid helpt vervolgens om beleid op te baseren."

3 dagen geleden
Jetten: deur blijft open voor gesprek met werkgevers en bonden

DEN HAAG (ANP) - Wat premier Rob Jetten betreft werkt het kabinet de komende tijd verder aan plannen over sociale zekerheid. De vakbonden gaven na een gesprek op het Catshuis aan dat zij niet meer verder willen praten. Bij het kabinet "staat de deur altijd open en ik hoop dat werkgevers en werknemers ook snel weer met ons willen doorpraten".

3 dagen geleden