Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Segers vindt ‘pestmaatregelen' voor asiel onbespreekbaar

Segers vindt ‘pestmaatregelen' voor asiel onbespreekbaar

AMERSFOORT (ANP) - Als de VVD met de coalitie wil praten over maatregelen om asielprocedures "maar zo moeilijk mogelijk te maken", wordt dat een "heel kort" gesprek. Dat heeft ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers gezegd op het congres van zijn partij. Hij wees erop dat de meeste migranten die naar Nederland komen, arbeidsmigranten zijn.

"Wij gaan niet onderhandelen over pestmaatregelen voor asielzoekers", zei Segers. Dat zijn volgens de politicus maatregelen die een afschrikwekkende werking hebben, waardoor zo min mogelijk mensen asiel in Nederland aanvragen. "Dan moet je denken aan het afbouwen van juridische ondersteuning, beroepsmogelijkheden en het veel verplaatsen van mensen. En als daar meer van komen, als het voorstel is om migratie in te perken door middel van pestmaatregelen, daar ben ik gewoon niet voor in."

De ChristenUnie-leider zegt dat voor hem alleen "humaan asielbeleid" bespreekbaar is. Hij doelde daarmee op het tegengaan van mensensmokkel en verbetering van de slechte leefomstandigheden in opvangkampen "aan de rand van ons continent". De situatie is daar volgens hem "mensonterend en hemeltergend".

Oplossingen

Volgens Segers is het nu in eerste instantie aan premier Mark Rutte om op zoek te gaan naar oplossingen voor de asielproblemen. Dat moet volgens hem gebeuren in Brussel.

De toespraak van Segers komt precies een week nadat de VVD voor een congres samenkwam. Daar werd gesproken over het terugbrengen van de instroom van asielzoekers. Dat is voor de liberalen zeker belangrijk nu gemeenten verplicht een vastgesteld aantal asielzoekers moeten opvangen. VVD-voorman Mark Rutte vindt dat de instroom omlaag moet.

Meer uit Politiek

Kamer verliest volgende week 136 jaar aan ervaring

DEN HAAG (ANP) - Met de wisseling van Tweede Kamerleden verdwijnt volgende week in totaal ongeveer 136 jaar ervaring uit de Tweede Kamer. Dat blijkt uit een berekening van het ANP. De vertrekkende Kamerleden hadden bij elkaar bijna 178 jaar ervaring, terwijl hun vervangers ook weer zo'n 42 jaar aan Kamerwerk mee terugbrengen.

1 uur geleden
VVD overweegt politici deel inkomen te laten afstaan aan partij

DEN HAAG (ANP) - De VVD overweegt haar eigen politici een deel van hun inkomen te laten afstaan aan de partij. Dat staat in een 'dilemmastuk' dat op een ledenvergadering in december aan bod komt. Als er een besluit over wordt genomen, is dat pas in het voorjaar, zegt een VVD-woordvoerder.

7 uur geleden
Verkenner Koolmees ziet voor kerst geen nieuw kabinet op bordes

DEN HAAG (ANP) - Voor de kerst ziet verkenner Wouter Koolmees nog geen nieuw kabinet op het bordes staan. "Die kans acht ik niet heel groot", zei hij vrijdag na drie dagen van overleg met de politieke leiders uit de Tweede Kamer die in de campagne allemaal verklaarden heel snel een nieuw kabinet te willen.

1 dag geleden
Yeşilgöz: VVD is niet over te halen voor coalitie met GL-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA kan VVD-leider Dilan Yeşilgöz op geen enkele manier overhalen om samen in een coalitie te stappen, zei ze voor een gesprek met de linkse leider en verkenner Wouter Koolmees. De politica zei dat "de verschillen enorm" zijn en dat één gesprek dat niet gaat veranderen. "Dan zouden zij richting hun eigen kiezers een eigen draai moeten maken op alle punten. Dat lijkt me niet geloofwaardig."

1 dag geleden
Kamer moet eerst besluiten over verlaging eigen risico

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet stelt de beslissing over het al dan niet verlagen van het eigen risico in de zorg uit. "We willen eerst kijken hoe het ligt in de Tweede Kamer, dan gaan we besluiten of we het ook voorleggen," zegt zorgminister Jan Anthonie Bruijn (VVD) na afloop van de ministerraad.

1 dag geleden
JA21 en D66 zien vooral op klimaat, asiel en EU grote verschillen

DEN HAAG (ANP) - JA21-leider Joost Eerdmans en D66-voorman Rob Jetten zien vooral op het gebied van klimaat, asiel en Europese samenwerking nog grote inhoudelijke verschillen tussen hun partijen. Dat zeiden de twee fractievoorzitters voor aanvang van een gesprek bij verkenner Wouter Koolmees.

1 dag geleden
Kiesraad: bijstellen van uitslagen was onwenselijk

DEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten hebben hun voorlopige uitslagen voor de Tweede Kamerverkiezingen een paar keer aangepast. "Dat heeft geleid tot onrust. Dat is onnodig en onwenselijk", zei voorzitter Wim Kuijken van de Kiesraad daar vrijdag over bij het vaststellen van de einduitslag.

1 dag geleden