Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Segers vindt ‘pestmaatregelen' voor asiel onbespreekbaar

Segers vindt ‘pestmaatregelen' voor asiel onbespreekbaar

AMERSFOORT (ANP) - Als de VVD met de coalitie wil praten over maatregelen om asielprocedures "maar zo moeilijk mogelijk te maken", wordt dat een "heel kort" gesprek. Dat heeft ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers gezegd op het congres van zijn partij. Hij wees erop dat de meeste migranten die naar Nederland komen, arbeidsmigranten zijn.

"Wij gaan niet onderhandelen over pestmaatregelen voor asielzoekers", zei Segers. Dat zijn volgens de politicus maatregelen die een afschrikwekkende werking hebben, waardoor zo min mogelijk mensen asiel in Nederland aanvragen. "Dan moet je denken aan het afbouwen van juridische ondersteuning, beroepsmogelijkheden en het veel verplaatsen van mensen. En als daar meer van komen, als het voorstel is om migratie in te perken door middel van pestmaatregelen, daar ben ik gewoon niet voor in."

De ChristenUnie-leider zegt dat voor hem alleen "humaan asielbeleid" bespreekbaar is. Hij doelde daarmee op het tegengaan van mensensmokkel en verbetering van de slechte leefomstandigheden in opvangkampen "aan de rand van ons continent". De situatie is daar volgens hem "mensonterend en hemeltergend".

Oplossingen

Volgens Segers is het nu in eerste instantie aan premier Mark Rutte om op zoek te gaan naar oplossingen voor de asielproblemen. Dat moet volgens hem gebeuren in Brussel.

De toespraak van Segers komt precies een week nadat de VVD voor een congres samenkwam. Daar werd gesproken over het terugbrengen van de instroom van asielzoekers. Dat is voor de liberalen zeker belangrijk nu gemeenten verplicht een vastgesteld aantal asielzoekers moeten opvangen. VVD-voorman Mark Rutte vindt dat de instroom omlaag moet.

Meer uit Politiek

Minister steekt 6 miljoen euro in opknapbeurt drie winkelgebieden

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD) investeert 6 miljoen euro in opknapbeurten van winkelgebieden in de gemeenten Groningen, Land van Cuijk en Zwolle, meldt hij in een Kamerbrief. Door een gebrek aan geld zijn de subsidieaanvragen voor deze projecten eerder afgewezen. Maar nu krijgen deze groen licht omdat het budget is opgehoogd.

55 minuten geleden
GroenLinks-PvdA en CDA willen ook regionale zenders op NPO Start

DEN HAAG (ANP) - Het moet mogelijk worden om de 13 regionale publieke zenders te bekijken op NPO Start, vinden GroenLinks-PvdA en CDA. De partijen pleiten ervoor om de Mediawet aan te passen, zodat mensen de regionale zenders live kunnen bekijken op de streamingdienst van de publieke omroep en gemiste programma's kunnen terugkijken.

3 uur geleden
Jetten en Bontenbal praten maandag verder over informatiedocument

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelaars van D66 en CDA praten maandag onder leiding van informateur Sybrand Buma verder over de formatie. De twee partijen hebben nog ruim een week om samen een document op te stellen dat kan dienen als basis voor de rest van de kabinetsformatie. Op 9 december moet het af zijn, wat volgens de partijen zeker gaat lukken.

18 uur geleden
Dijksma: landelijke politiek 'halfhartig' richting lokale bestuur

AMSTERDAM (ANP) - Sharon Dijksma verwijt de landelijke politiek "halfhartigheid" in de houding naar het lokale bestuur. De voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) reageerde bij Buitenhof op de advertentie in De Limburger waarin lokale bestuurders protesteren tegen intimidatie.

22 uur geleden
Rijkaart houdt overal rekening mee bij acties VS rond Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Frank Rijkaart van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties "houdt overal rekening mee" bij de acties van de Verenigde Staten rond Venezuela. In WNL Op Zondag zei de BBB-bewindsman dat we "niet kunnen denken dat het lekker rustig is voor de eilanden". Hij bedoelt daarmee Aruba, Bonaire en Curaçao die niet ver van Venezuela liggen.

1 dag geleden
Overstap senator Griffioen naar D66 doet Van der Plas pijn

APELDOORN (ANP) - De overstap van Eerste Kamerlid Arie Griffioen van BBB naar D66 doet BBB-partijleider Caroline van der Plas pijn. Na afloop van een algemene ledenvergadering in Apeldoorn zei Van der Plas dat ze het moeilijk te begrijpen vindt dat Griffioen overstapt naar D66, een partij die volgens Van der Plas recht tegenover BBB staat.

1 dag geleden
BBB doet in 29 gemeenten mee aan gemeenteraadsverkiezingen

APELDOORN (ANP) - De BBB doet in 29 gemeenten mee aan de gemeenteraadsverkiezingen volgend jaar. De opvallendste gemeente waar de partij meedoet is Amsterdam. In Friesland doen met acht gemeenten de meeste mee.

1 dag geleden