Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Segers: prijs voor regeringsdeelname ChristenUnie gaat omhoog

Segers: prijs voor regeringsdeelname ChristenUnie gaat omhoog

VEENENDAAL (ANP) - De ChristenUnie is bereid na de Tweede Kamerverkiezingen van 17 maart opnieuw mee te regeren, maar wil dan wel meer van haar eigen idealen kunnen verwezenlijken. "De prijs voor onze coalitiedeelname wordt hoger", aldus partijleider Gert-Jan Segers, die hoopt op minstens zeven zetels.

"We hebben deze periode stappen kunnen zetten in de goede richting", zegt Segers in een toespraak op een grotendeels digitaal partijcongres vanuit Veenendaal. Hij wijst bijvoorbeeld op het klimaatakkoord, de steunpakketten in verband met corona en op extra geld dat naar onderwijs, zorg en landbouw is gegaan. "We hebben meegestuurd, en dat maakt verschil."

De ChristenUnie stapte drie jaar geleden met de nodige aarzeling in de huidige coalitie, waarin zij met vijf Kamerzetels veruit de kleinste is. Vooral voor samenwerking met D66, een partij die fundamenteel anders denkt over bijvoorbeeld euthanasie, abortus en onderwijsvrijheid, moest heel wat weerzin worden overwonnen.

Stempel drukken

De komende jaren wil de partij opnieuw haar stempel drukken, zegt Segers. Hij merkt daarbij op dat zowel links als rechts aan de partij wordt getrokken. Maar wie steun wil van de ChristenUnie, krijgt haar idealen erbij, waarschuwt hij alvast. De partij presenteert volgende maand haar verkiezingsprogramma.

De ChristenUnie zal in ieder geval pleiten voor een volledige herziening van het belastingstelsel, dat daardoor eenvoudiger en eerlijker moet worden. Toeslagen verdwijnen, de belasting voor burgers gaat omlaag en het minimumloon omhoog. Bedrijven gaan juist meer betalen.

D66

De voorstellen lijken best op die van D66, erkent Segers in een gesprek met het ANP. "Hoewel onze mensvisie verschilt, denk ik dat er raakvlakken zijn." Ook op het gebied van klimaat- en asielbeleid trekken de partijen vaak samen op. Maar de verschillen op medisch-ethisch terrein blijven enorm, benadrukt hij ook.

Zo zal zijn partij nooit meewerken aan het voorstel van D66 om gezonde mensen die hun leven voltooid vinden, het recht te geven op stervenshulp. Hij zet liever in op meer aandacht en betere zorg voor mensen die kampen met eenzaamheid.

De ChristenUnie-leider spreekt verder zijn waardering uit voor de manier waarop premier Mark Rutte en zorgminister Hugo de Jonge het land door de coronacrisis loodsen. "Ik ben ze dankbaar. Ze geven wat ze hebben, ze doen wat ze kunnen, en ze verdienen daarvoor ons grootste respect."

Meer uit Binnenland

Omwonenden brand Utrecht opgevangen in hotel Karel V

UTRECHT (ANP) - Omwonenden die hun huis niet meer in kunnen na de grote explosie en brand in het centrum van Utrecht, worden opgevangen in hotel Karel V. Dat ligt niet ver van de getroffen Visscherssteeg. Een woordvoerster van de gemeente weet niet om hoeveel mensen het gaat.

37 minuten geleden
Burgemeester maakt zich zorgen over gewonden bij explosie Utrecht

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma is geraakt door de explosie en brand in het centrum van Utrecht en maakt zich zorgen over de mensen die gewond zijn geraakt. Dat zegt ze donderdagmiddag vlakbij de Visscherssteeg, waar de brand nog altijd woedt. Volgens Veiligheidsregio Utrecht gaat het om zeker vier gewonden. Mogelijk liggen er ook mensen onder het puin.

50 minuten geleden
Veiligheidsregio: zeker 4 gewonden bij explosie centrum Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij de explosie in het centrum van Utrecht zijn zeker vier mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Eerder sprak hij van zeker één gewonde.

51 minuten geleden
Rode Kruis zet noodhulpteam in na explosie in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het Rode Kruis meldt uit voorzorg vrijwilligers te hebben opgeroepen om naar het calamiteitenhospitaal in Utrecht te gaan, dat donderdagmiddag is geopend na een of meerdere explosies in de binnenstad. "Ons noodhulpteam is ter plaatse en ondersteunt de hulpdiensten in het centrum", laat de hulporganisatie weten.

1 uur geleden
UMC Utrecht opent calamiteitenhospitaal om explosie in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het UMC Utrecht opent een calamiteitenhospitaal wegens de explosie donderdagmiddag in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerster van het ziekenhuis.

1 uur geleden
OM eist 12 jaar cel voor veroorzaken fatale explosie Vroomshoop

ALMELO (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van twaalf jaar geëist tegen de 66-jarige Ype van der M. uit Ridderkerk voor het opzettelijk veroorzaken van een explosie en een fatale brand in een woning in het Overijsselse Vroomshoop. Op 27 december 2024 kwamen daarbij de twee bewoners van de woning aan de Meidoornlaan en drie honden om het leven.

1 uur geleden
'Gigantische explosie' in centrum Utrecht, zeker een gewonde

UTRECHT (ANP) - Aan de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht is donderdagmiddag een "gigantische explosie" geweest, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Daarbij is zeker één gewonde gevallen. Hoe die persoon eraan toe is, weet hij niet.

2 uur geleden