Segers: linkse partijen lekten om ChristenUnie af te schrikken
DEN HAAG (ANP) - De bezwaren die de ChristenUnie had tegen de opzet voor een nieuw coalitieakkoord van VVD en D66 gingen niet alleen over medische ethiek, maar vooral ook over de manier waarop die partijen de samenleving willen inrichten. Er was wat hem betreft te weinig aandacht voor de "echt grote uitdagingen van onze tijd", schrijft partijleider Gert-Jan Segers in een blog. De linkse partijen probeerden volgens hem tijdens de informatiegesprekken te stoken door het te laten lijken alsof het alleen om medische ethiek en godsdienst in het onderwijs ging.
Volgens Segers werden er met de (inmiddels afgezwaaide) informateur Mariëtte Hamer "stevige" gesprekken gevoerd. Hij zei daar destijds naar eigen zeggen inhoudelijk weinig over omdat dat zo bij Hamer was afgesproken. GroenLinks en de PvdA, "twee verloofde linkse partijen" die volgens hem "graag het kabinet in" wilden, kozen er volgens Segers wel voor om informatie te lekken in de hoop een wig te drijven tussen D66 en de ChristenUnie. "Zo probeerden de linkse liefjes de ChristenUnie van de formatietafel te laten weglopen."
De partijen zouden het hebben doen voorkomen alsof het alleen ging om de abortuswet, embryowet en onderwijsvrijheid, terwijl Segers naar eigen zeggen vooral worstelde met de "fundamentele ongelijkheid in ons land", zoals de woningmarkt, inkomensongelijkheid en studieschulden. "Ik heb in het stuk van VVD en D66 niet gelezen hoe we onze welvaart, inkomen, woningen voortaan eerlijker gaan verdelen."
In zijn blog haalt Segers niet alleen uit naar GroenLinks en de PvdA. Hij verwijt ook VVD en D66 een "liberale tic" te hebben. "Te vaak behartigen liberalen vooral de belangen van mensen die het wel redden. Te vaak wekken liberalen de indruk dat ze een vrijheid willen waarin je moet denken en te doen zoals zij." Daarmee verwijst hij wel naar de medisch-ethische discussies en de hervorming van artikel 23, waarin de vrijheid van onderwijs is geregeld. Segers merkt ook op dat wat hem betreft de druk op mensen om zich te laten vaccineren tegen het coronavirus door die partijen te ver wordt opgevoerd. "Het is maar wat je liberaal noemt."
Meer uit Politiek
GORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.
1 dag geledenDEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.
2 dagen geleden