Segers hekelt ‘Haags gedoe’ van collega-politici
DEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers heeft zich de afgelopen week geërgerd aan de onderlinge "harde en persoonlijke aanvallen" van andere lijsttrekkers. Dat zei hij zaterdag op het digitale congres van zijn partij.
"Ik zag collega’s die al druk aan het formeren waren en zichzelf misschien al als minister of zelfs minister-president zagen", aldus Segers. Volgens hem "gaat het nu even niet om klein, Haags gedoe, maar om grote keuzes".
Segers wil afscheid nemen van de "neoliberale levensopvatting" waar de samenleving "aan lijdt". Volgens de CU-voorman "hebben we in dit land te lang gedaan alsof alles maakbaar is - alsof alles een keuze is, dat mensen kunnen kiezen voor geluk - dat hun falen of ongeluk dus ook alleen maar hun eigen schuld is".
Die manier van denken heeft volgens Segers geleid tot de toeslagenaffaire en "de drama’s aan de grenzen van Europa, waarbij we zeggen dat we humaan zijn, maar helemaal geen zin hebben in fatsoenlijke opvang van minderjarigen en kwetsbare mensen".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) wil optreden als migranten ten onrechte een verblijfsvergunning hebben gekregen door fraude te plegen met de erkenning van het ouderschap van een kind. Als zij hierop worden betrapt, beloofde de CDA-bewindsman tijdens het wekelijkse vragenuur om hun verblijfsvergunning in te trekken, ook als zij die al langere tijd hebben.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Sinds de Groep Markuszower van de PVV is afgesplitst, was die groep het bij ruim één op de vijf moties oneens met de PVV. Dat blijkt uit gegevens die de Tweede Kamer heeft aangeleverd op verzoek van het ANP. Van de 679 moties waarover de Kamer stemde, was in 147 gevallen de PVV tegen en de Groep Markuszower voor, of andersom.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook justitieminister David van Weel (VVD) biedt zijn excuses aan voor zijn communicatie over het dossier-Lisa. Hij zei dat ongeveer 1700 politieagenten in het "dossier" van de vermoorde Lisa hadden gekeken, maar hij corrigeert dat nu naar "politiesystemen". Door zijn eerdere woordkeuze zouden agenten zich geschoffeerd hebben gevoeld.
20 uur geledenTER APEL (ANP) - Na aanhoudende berichten over overlastgevende asielzoekers in Emmen zet minister Bart van den Brink (Asiel, CDA) extra mensen in om het toezicht op straat te verscherpen. Tijdens zijn eerste bezoek als bewindsman aan het aanmeldcentrum in Ter Apel maakte hij bekend zes buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) en een teamleider in te zetten en bovendien de toezichtteams op straat met acht mensen te versterken.
22 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee weken na zijn aanstelling bracht asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag zijn eerste werkbezoek aan het aanmeldcentrum van Ter Apel, om daar "rust, reinheid, regelmaat" te beloven. Burgemeester Jaap Velema vindt het snelle bezoek "een goede eerste stap voor het opbouwen van een vertrouwensrelatie". Maar hij is ook afwachtend. "Het zal allemaal wel even moeten blijken."
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) vindt het nog te vroeg om maatregelen te nemen tegen de stijgende energieprijzen door de oorlog in Iran. "We zien nu een heftige marktreactie, maar hoe het zich verder ontwikkelt, weten we simpelweg nog niet", zei hij voorafgaand aan de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden in Brussel.
1 dag geleden