Segers: geen rol voor CU in formatie, wil wel meepraten
DEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers blijft erbij dat hij voor zijn partij geen rol ziet in de vorming van een nieuwe coalitie, zo gaf hij dinsdag aan na zijn gesprek met informateur Herman Tjeenk Willink. Maar Segers zegt dat hij wel altijd "op de inhoud wil meepraten". Vertrouwen in samenwerking begint volgens hem met de inhoud.
Nieuwe kabinetsdeelname had Segers zelf resoluut uitgesloten twee dagen na het debat over de geklapte verkenning. In het Nederlands Dagblad kondigde hij aan dat de ChristenUnie niet meer opnieuw in een kabinet stapt met VVD-leider Mark Rutte. Maar dit weekend gaf Segers op een partijcongres toe dat hij zijn kritiek minder op de persoon had moeten toespitsen. Het was hem te doen om de niet-dienstbare overheid en die kritiek staat volgens hem overeind.
Op de vraag of de deur voor Rutte echt potdicht zit, herhaalde hij dat hij geen rol voor de ChristenUnie ziet in de formatie. "Ik neem geen andere positie in. Maar het valt of staat niet met één man", aldus Segers. Zijn partij zal zich wel altijd verantwoordelijk opstellen, zei hij. Het gaat volgens Segers nu echt om de inhoud en de omslag in de huidige bestuurscultuur.
Segers is verder zeer te spreken over een regeerakkoord dat niet helemaal wordt dichtgetimmerd door een toekomstige coalitie. Zo wordt meer overgelaten aan de Tweede Kamer. "Dat neemt niet weg dat er gevoelige onderwerpen zijn waar potentieel onenigheid over zou kunnen zijn. Daar moet je het ook over hebben, zonder dat dit leidt tot het afdichten van een regeerakkoord." Volgens de fractieleider heeft iedere partij wel een gevoelig thema. Voor de ChristenUnie zijn vooral medisch-ethische onderwerpen principieel erg belangrijk.
Meer uit Politiek
BARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.
11 uur geledenBARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.
11 uur geledenBARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.
14 uur geleden