Segers (CU) wil 'knokken' als extra jeugdzorggeld nodig blijkt
DEN HAAG (ANP) - Als na de hervorming van de jeugdzorg blijkt dat er extra geld nodig is om goede zorg te leveren, wil de ChristenUnie daarvoor "knokken", zei partij-leider Gert-Jan Segers in het slotdebat van de NOS. Maar dan moeten gemeenten en organisaties wel eerst werk maken van die hervormingen, vindt hij.
De gemeenten en het Rijk onderhandelden over de financiering van onder meer de jeugdzorg, maar dat overleg klapte een jaar geleden.
Segers benadrukte dat er nog steeds te veel kinderen zijn die aanspraak maken op jeugdzorg. "Er zijn vormen van marktwerking, vormen van concurrentie die er niet moeten zijn", zei de ChristenUnie-voorman. "Er moet meer worden samengewerkt, het kind moet centraal staan."
Bezuinigingen
Hij vond PvdA-leider Lilianne Ploumen tegenover zich, die zich keert tegen de voorgenomen bezuinigingen van het kabinet. Het kabinet is volgens haar niet expliciet genoeg over het aan banden leggen van de marktwerking in de jeugdzorg. Segers wierp terug dat het kabinet wel degelijk miljarden investeert in de jeugdzorg, maar dat er alleen ten opzichte van de groeiende trend wordt bezuinigd.
"Als dat nog stééds niet genoeg is, wil ik knokken voor meer geld", zei Segers, leider van een van de coalitiepartijen. Voorwaarde is wel dat de jeugdzorg dan beter is ingericht.
Geen genoegen
Ploumen nam geen genoegen met zijn uitleg. De ChristenUnie-leider kan gewoon aan die knoppen draaien, hield ze hem voor. "Als u het van mij niet wil aannemen dat de bezuiniging van tafel moet, neem het dan aan van de gemeenten, die zo boos op het kabinet zijn dat ze niet meer willen praten. Neem het aan van uw eigen wethouders", zei de PvdA-voorvrouw.
De Eerste Kamer, waar de coalitie geen meerderheid heeft, stemde recent voor een voorstel om de voorgenomen bezuiniging tegen te houden. Wat het kabinet nu gaat doen, is nog niet bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf Chemours uit Dordrecht moet een boete van maximaal bijna 20 miljoen euro betalen als het de regels voor zogeheten F-gassen blijft overtreden. Deze fluorkoolwaterstoffen zijn zeer krachtige broeikasgassen, die versneld zorgen voor klimaatverandering en opwarming van de aarde.
28 minuten geledenHALSTEREN (ANP) - De sanering van de met chemische stoffen verontreinigde drugsafvalput bij het Brabantse Halsteren stopt. De bodem is nog niet helemaal schoon, daar moet de natuur de komende jaren voor zorgen. De provincie Noord-Brabant volgt via speciale technieken nog een jaar of organismen in de bodem de rest van de vervuiling afbreken. Het zal nog tientallen jaren duren voordat het bos op deze plek in het beschermde natuurgebied de Brabantse Wal weer vol leven staat zoals het was voor de lozingen van het drugsafval, aldus gedeputeerde Hagar Roijackers (natuur en milieu).
31 minuten geledenARNHEM (ANP) - In Arnhem zijn monumentale keldergewelven gesloopt terwijl dit niet had mogen gebeuren, zo laat de gemeente weten. Na de grote brand in het centrum van de stad vorig jaar is juist geprobeerd om de restanten van de historische panden zoveel mogelijk te bewaren. De gemeente noemt de sloop illegaal, pijnlijk en tot nu toe ook onbegrijpelijk.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De KLM-vlucht met gestrande Nederlandse reizigers vanuit Oman is "heel goed gegaan", zegt Eimerd Bult, hoofd vliegdienst van de luchtvaartmaatschappij. Het toestel landde woensdagochtend met vertraging op Schiphol. Volgens Bult was het een uitdaging om Muscat op tijd te verlaten. KLM vliegt normaal gesproken niet op het land, waardoor alles met de hand moest worden gedaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam haalde vorig jaar opnieuw het doel voor de bouw van nieuwe huizen niet. In 2025 werd begonnen met de bouw van 6053 woningen en 660 tijdelijke woningen in de hoofdstad, terwijl de gemeente eigenlijk streeft naar 7500 huizen per jaar.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is woensdagochtend om 08.00 uur geland op Schiphol. Het toestel KL9896 vertrok even na middernacht uit Oman. Door de oorlog in Iran wordt er momenteel amper gevlogen naar de regio en zitten veel Nederlanders vast.
4 uur geledenMUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriëren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.
10 uur geleden