Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Segers (CU) wil 'knokken' als extra jeugdzorggeld nodig blijkt

Segers (CU) wil 'knokken' als extra jeugdzorggeld nodig blijkt

DEN HAAG (ANP) - Als na de hervorming van de jeugdzorg blijkt dat er extra geld nodig is om goede zorg te leveren, wil de ChristenUnie daarvoor "knokken", zei partij-leider Gert-Jan Segers in het slotdebat van de NOS. Maar dan moeten gemeenten en organisaties wel eerst werk maken van die hervormingen, vindt hij.

De gemeenten en het Rijk onderhandelden over de financiering van onder meer de jeugdzorg, maar dat overleg klapte een jaar geleden.

Segers benadrukte dat er nog steeds te veel kinderen zijn die aanspraak maken op jeugdzorg. "Er zijn vormen van marktwerking, vormen van concurrentie die er niet moeten zijn", zei de ChristenUnie-voorman. "Er moet meer worden samengewerkt, het kind moet centraal staan."

Bezuinigingen

Hij vond PvdA-leider Lilianne Ploumen tegenover zich, die zich keert tegen de voorgenomen bezuinigingen van het kabinet. Het kabinet is volgens haar niet expliciet genoeg over het aan banden leggen van de marktwerking in de jeugdzorg. Segers wierp terug dat het kabinet wel degelijk miljarden investeert in de jeugdzorg, maar dat er alleen ten opzichte van de groeiende trend wordt bezuinigd.

"Als dat nog stééds niet genoeg is, wil ik knokken voor meer geld", zei Segers, leider van een van de coalitiepartijen. Voorwaarde is wel dat de jeugdzorg dan beter is ingericht.

Geen genoegen

Ploumen nam geen genoegen met zijn uitleg. De ChristenUnie-leider kan gewoon aan die knoppen draaien, hield ze hem voor. "Als u het van mij niet wil aannemen dat de bezuiniging van tafel moet, neem het dan aan van de gemeenten, die zo boos op het kabinet zijn dat ze niet meer willen praten. Neem het aan van uw eigen wethouders", zei de PvdA-voorvrouw.

De Eerste Kamer, waar de coalitie geen meerderheid heeft, stemde recent voor een voorstel om de voorgenomen bezuiniging tegen te houden. Wat het kabinet nu gaat doen, is nog niet bekend.

Meer uit Binnenland

Splinter Chabot focust op hoop in 5 mei-lezing, ondanks verruwing

UTRECHT (ANP) - Valt er vandaag écht iets te vieren? Die vraag stond centraal in de 5 meilezing die schrijver en presentator Splinter Chabot dinsdag uitsprak in de Domkerk in Utrecht. Volgens Chabot nemen donkerte, verharding en verruwing in onze samenleving en in de wereld verder toe. Ook vraagt hij zich af hoe vrij mensen zijn als ze voorzichtig moeten zijn met het ophangen van een regenboogvlag of Palestijnse vlag en hoeveel vrijheid er is als uit onderzoek blijkt dat het antisemitisme toeneemt.

1 uur geleden
WHO: virus heeft zich misschien verspreid aan boord van schip

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) denkt dat aan boord van het Nederlandse schip Hondius mensen elkaar kunnen hebben aangestoken met het hantavirus. Dat zou ook gebeurd kunnen zijn met het Nederlandse echtpaar dat is overleden, zei een deskundige van de WHO. Het staat nog niet vast; de WHO "werkt met die aanname". Het schip vaart volgens de WHO richting de Canarische Eilanden.

1 uur geleden
Alle demonstranten dodenherdenking weer op vrije voeten

AMSTERDAM (ANP) - Alle dertien demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Dat meldt de politie dinsdag. De groep wordt verdacht van het overtreden van de wet openbare manifestaties, zo werd eerder bekendgemaakt.

3 uur geleden
Nederland geeft overtollige gevangenisbussen aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Twintig Nederlandse gevangenisbussen krijgen een tweede leven in Oekraïne. Het gevangeniswezen in het Oost-Europese land staat door de oorlog met Rusland onder druk en heeft de voertuigen nodig om het werk te blijven uitvoeren. Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) heeft de eerste vier bussen in Lviv overgedragen.

4 uur geleden
Minder dan 5 procent van Nederlanders heeft bevrijding meegemaakt

DEN HAAG (ANP) - Ruim 800.000 mensen in Nederland die nu nog leven, maakten het einde van de Tweede Wereldoorlog mee. Dat is minder dan 5 procent van de bevolking, blijkt uit een analyse van het ANP op basis van cijfers van het CBS.

6 uur geleden
WHO: mogelijk zeven gevallen hantavirus op cruiseschip

GENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.

10 uur geleden
Burgemeesters waarschuwen voor 'echo's van onverdraagzaamheid'

DEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.

12 uur geleden