Segers: aan het lijntje gehouden over wetsvoorstel prostitutie
DEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-fractievoorzitter Gert-Jan Segers vindt dat hij en zijn partij door het kabinet aan het lijntje worden gehouden wat het wetsvoorstel voor het verplicht maken van een vergunning voor sekswerkers betreft. Dat zegt hij in het AD. Het wetsvoorstel dat staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Justitie en Veiligheid) daar vorig jaar oktober over aankondigde, is nog niet in behandeling gebracht in de Tweede Kamer.
In het door de ChristenUnie gewenste wetsvoorstel moet wie in de prostitutie wil werken minstens 21 jaar zijn en een vergunning hebben. "Dit is één van de redenen dat mijn partij meedoet in het kabinet", legt Segers uit. "Ik vind het politiek onbehoorlijk, politiek falen zelfs, dat er nog steeds geen zicht op de wet is. Ik word politiek aan het lijntje gehouden."
Aandringen bij het kabinet heeft volgens de fractievoorzitter nog geen effect gehad. "Ik kan daar zelf wel tegen, maar je laat jaarlijks zesduizend slachtoffers in de steek. De VVD van deze staatssecretaris is van Law and Order, behalve als het om mensenhandel gaat."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil weten waarom de Technische Universiteit Delft de namen van klimaatactivisten heeft doorgegeven aan de politie. De privacytoezichthouder heeft de universiteit en de politie om uitleg gevraagd. Dat bevestigt de waakhond na een bericht van het Hoger Onderwijs Persbureau.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De Provinciale Staten van Friesland steunen het plan om het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen in 2030 naar schaatsstadion Thialf te halen. De Friese politiek nam een voorstel aan dat het provinciebestuur oproept de lobby voor Thialf breed te ondersteunen. Ook staan de Staten open voor een financiële bijdrage vanuit de provincie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag een 26-jarige man, verdacht van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten, op vrije voeten gesteld. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie nog tien jaar gevangenisstraf tegen de man. De advocaat van de verdachte, Willem van Vliet, bevestigt een bericht van Crimesite over de vrijlating.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft het afgelopen weekend ongeveer 200.000 mensen van en naar carnavalssteden vervoerd, volgens de vervoerder ongeveer evenveel als vorig jaar. Zij veroorzaakten wel meer viezigheid dan vorig jaar.
4 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Meer mensen gaan met griepachtige klachten naar de huisarts, en daardoor houdt de epidemie aan. Die begon vorige week.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Een 31-jarige man uit Arnhem is woensdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar voor de moord op zijn ex-vrouw in april vorig jaar. Het Openbaar Ministerie had twintig jaar geëist.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Islamitische Stichting Nederland (ISN) benadrukt dat de eerste vastendag van de maand ramadan op donderdag 19 februari is. In Saudi-Arabië werd dinsdag vastgesteld dat de eerste vastendag woensdag is.
7 uur geleden