Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SEG moet De Vrij ruim 5 miljoen euro schadevergoeding betalen

SEG moet De Vrij ruim 5 miljoen euro schadevergoeding betalen

AMSTERDAM (ANP) - De Sports Entertainment Group moet voetballer Stefan de Vrij ruim 5 miljoen euro schadevergoeding betalen. Dat heeft het gerechtshof Amsterdam in hoger beroep beslist. Het hof kent de verdediger van Internazionale een hogere schadevergoeding toe dan de rechtbank. Het hoger beroep van SEG tegen die uitspraak is dus niet geslaagd.

De Vrij maakte in 2018 een transfer van Lazio naar Internazionale en SEG bemiddelde daarbij. Volgens de voetballer gaf SEG hem geen openheid van zaken over de provisie die het makelaarsbedrijf daarvoor van Internazionale zou ontvangen, terwijl SEG daartoe wel verplicht was. SEG beweerde dat het bij de transfer niet De Vrij, maar Internazionale bijstond.

Het hof oordeelde dat tussen SEG en De Vrij wel degelijk een bemiddelingsovereenkomst als bedoeld in de wet is ontstaan. SEG was daarom verplicht om De Vrij te informeren over het eigen financiële belang - een provisie van 9,5 miljoen euro - bij de totstandkoming van de arbeidsovereenkomst tussen De Vrij en Internazionale. Het hof stelt vast dat SEG die mededelingsplicht heeft geschonden.

Lager inkomen

Het hof acht bewezen dat de verdediger daardoor een lager inkomen heeft genoten en schat zijn schade op ruim 5,2 miljoen euro. De rechtbank kende de speler eerder 4,75 miljoen euro toe.

SEG werd in 2000 opgericht door onder anderen Alex Kroes, de geschorste algemeen directeur van Ajax.

Blessure

De 32-jarige De Vrij speelde van 2010 tot 2014 bij Feyenoord, waar hij de jeugdopleiding doorliep. Tien jaar geleden verruilde hij de Rotterdamse club voor Lazio uit Rome.

De centrale verdediger speelde 62 interlands voor Oranje. Tijdens de laatste interlandperiode moest hij op het laatste moment afhaken met een blessure. Hij miste daardoor de duels met Schotland en Duitsland.

Meer uit Voetbal

Jonker: tactisch plan klopte, spelers voerden het niet goed uit

ZÜRICH (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters is nog altijd overtuigd van het tactische plan waarmee hij dacht Engeland bij het EK te kunnen verslaan. "In theorie klopte het, maar de spelers voerden het niet goed uit. Daarom heb ik in de rust drie keer gewisseld en deden we het het eerste kwartier na rust beter. Maar toen maakten zij met hun eerste aanval de 3-0, dat zijn 'killing moments'", zei Jonker na de 4-0-nederlaag.

4 uur geleden
Van de Donk en Jonker oneens over fitheid middenveldster

ZURICH (ANP) - Daniëlle van de Donk en bondscoach Andries Jonker zitten niet op één lijn over het feit of de middenveldster had kunnen starten tegen Engeland (0-4). Van de Donk gaf na het duel tegenover de NOS aan dat ze zich woensdagochtend na eerdere liesklachten goed genoeg voelde, maar dat de keuze dinsdagavond al was gemaakt. Volgens Jonker was het "heel duidelijk dat ze niet kon starten", zei hij tijdens zijn persconferentie.

4 uur geleden
Oranjevrouwen lijken klaar op EK na 4-0-nederlaag tegen Engeland

ZURICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het EK-duel met titelverdediger Engeland met groot verschil verloren: 0-4. De Engelsen waren kwalitatief veel sterker en scoorden zowel voor als na rust twee keer. De score had nog hoger kunnen uitvallen.

6 uur geleden
Voetbalsters dicht bij uitschakeling na verlies tegen Engeland

ZURICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het tweede EK-duel met titelverdediger Engeland ruim verloren (0-4) en zijn daardoor dicht bij uitschakeling. Als Frankrijk later op woensdag Wales verslaat, is voor Oranje zondag in het laatste groepsduel met Frankrijk een zege met drie doelpunten verschil nodig voor een plek in de kwartfinales.

6 uur geleden
AZ-directeur Huiberts kondigt vertrek Van Bommel aan

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, merkte al langer dat Ruben van Bommel een volgende stap wilde maken in zijn voetballoopbaan. Dat zegt hij in een vraaggesprek met Voetbal International. Van Bommel staat op het punt de overstap naar PSV te maken.

7 uur geleden
Ajax-directeur Kroes noemt plek bij eerste twee als doelstelling

AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet komend seizoen bij de eerste twee clubs in de Eredivisie eindigen. Technisch directeur Alex Kroes noemt die doelstelling in een interview op de website van de Amsterdamse club.

8 uur geleden
Grant vervangt Van de Donk bij Oranjevrouwen tegen Engeland

ZURICH (ANP) - Chasity Grant vervangt Daniëlle van de Donk bij de Oranjevrouwen in het tweede EK-duel met Engeland. De 169-voudig international heeft lichte klachten en bekijkt tijdens het warmlopen nog of ze wel kan invallen. "Een hard gelag, maar we hebben een sterke ploeg", zei bondscoach Andries Jonker voor de camera van de NOS.

9 uur geleden