Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Seehofer: 5G-netwerk zonder Huawei moeilijk te realiseren

Seehofer: 5G-netwerk zonder Huawei moeilijk te realiseren

BERLIJN (ANP/DPA) - De uitbouw van een nieuw en snel telecomnetwerk (5G) in Duitsland zónder technologie van het Chinese concern Huawei is moeilijk te verwezenlijken, vindt de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Horst Seehofer (CSU). In een interview met de Frankfurter Allgemeine zegt hij zaterdag dat wanneer Huawei zou worden uitgesloten bij de aanleg van het netwerk, dat jarenlange vertraging zou opleveren.

"Ik zie niet dat we een 5G-netwerk in Duitsland zonder bijdrage van Huawei op korte termijn kunnen realiseren", aldus Seehofer. Huawei is een vooraanstaande partij op het gebied van 5G-technologie.

Hij zegt er bovendien tegen te zijn "om een product van de markt te weren, alleen maar omdat de mogelijkheid bestaat dat daarmee iets zou kunnen gebeuren". Seehofer ziet niets in handelsbeperkingen. Volgens de minister is bondskanselier Angela Merkel het met hem eens dat Huawei niet mag worden uitgesloten. Mocht het nodig zijn, dan kunnen eventueel extra veiligheidsmaatregelen worden getroffen om data en gegevens te beschermen.

Duitsland en andere Europese landen, waaronder Nederland, staan onder druk van de Verenigde Staten om geen gebruik te maken van Huawei bij de aanleg van mobiele netwerken, zoals 5G. De VS vertrouwen het bedrijf niet, omdat het netwerk zou kunnen dienen als spionagevehikel van de Chinese overheid.

Meer uit Buitenland

Dodental noodweer Azië passeert de duizend

COLOMBO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van natuurgeweld in delen van Azië is opgelopen tot meer dan duizend. Sri Lanka kampte de afgelopen dagen met de overtrekkende cycloon Ditwah. Verderop, in Indonesië, Thailand en Maleisië, leidde een moesson tot flinke overstromingen.

34 minuten geleden
Poetin ontvangt dinsdag Amerikaanse gezant Witkoff

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ontvangt dinsdagmiddag de Amerikaanse topfunctionaris Steve Witkoff. Het Kremlin heeft bevestigd dat de twee elkaar zullen ontmoeten in Moskou.

2 uur geleden
Hongkong: 13 arrestaties om dodelijke flatbrand, 151 doden

HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - In het onderzoek naar de dodelijke brand in een appartementencomplex in Hongkong zijn inmiddels dertien arrestaties verricht. Dat meldt politiechef Chan Tung. Onderzocht wordt of de arrestanten dood door schuld kan worden verweten. Bij de brand, die zeven woontorens besloeg, kwamen zeker 151 mensen om het leven. Meer dan veertig mensen worden nog vermist.

2 uur geleden
Kallas: cruciale week voor diplomatie voor vrede in Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Het kan een "cruciale week" worden voor de diplomatie voor vrede in Oekraïne, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas bij aankomst in Brussel. De onderhandelingen in de VS waren zondag "moeizaam, maar productief", zei ze. De EU-ministers van Defensie spreken maandag onder andere over meer steun aan Oekraïne.

2 uur geleden
BBC: Georgië gebruikte chemisch wapen uit WOI tegen betogers

TBILISI (ANP) - Georgië heeft vorig jaar een chemisch wapen uit de Eerste Wereldoorlog gebruikt tegen antiregeringsbetogers. Dat meldt de BBC op basis van eigen onderzoek. Het zou gaan om een middel dat Frankrijk camite noemde en gebruikte tegen Duitsland.

3 uur geleden
Burgemeester Seoul aangeklaagd om financieren van peilingen

SEOUL (ANP/AFP) - Het Zuid-Koreaanse OM klaagt de burgemeester van Seoul aan op verdenking van het meermaals financieren van opiniepeilingen. Oh Se-hoon zou in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen van 2021 via een tussenpersoon omgerekend ruim 19.000 euro hebben neergelegd voor de peilingen. Volgens staatspersbureau Yonhap zocht Oh naarstig naar een peiling die liet zien dat hij voor zou staan op zijn rivaal Na Kyung-won.

3 uur geleden
Analyse: meer baby's in Oeganda met hiv geboren na stop hulp VS

DEN HAAG (ANP) - Oeganda is het zwaarst getroffen door de bezuinigingen op de bestrijding van hiv en aids door de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Aidsfonds op basis van voorlopige analyses. Door het stopzetten van Amerikaanse hulp via USAID en PEPFAR, het Amerikaanse programma tegen hiv en aids, is het aantal hiv-besmettingen onder pasgeboren baby's sterk toegenomen.

5 uur geleden