Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Seehofer: 5G-netwerk zonder Huawei moeilijk te realiseren

Seehofer: 5G-netwerk zonder Huawei moeilijk te realiseren

BERLIJN (ANP/DPA) - De uitbouw van een nieuw en snel telecomnetwerk (5G) in Duitsland zónder technologie van het Chinese concern Huawei is moeilijk te verwezenlijken, vindt de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Horst Seehofer (CSU). In een interview met de Frankfurter Allgemeine zegt hij zaterdag dat wanneer Huawei zou worden uitgesloten bij de aanleg van het netwerk, dat jarenlange vertraging zou opleveren.

"Ik zie niet dat we een 5G-netwerk in Duitsland zonder bijdrage van Huawei op korte termijn kunnen realiseren", aldus Seehofer. Huawei is een vooraanstaande partij op het gebied van 5G-technologie.

Hij zegt er bovendien tegen te zijn "om een product van de markt te weren, alleen maar omdat de mogelijkheid bestaat dat daarmee iets zou kunnen gebeuren". Seehofer ziet niets in handelsbeperkingen. Volgens de minister is bondskanselier Angela Merkel het met hem eens dat Huawei niet mag worden uitgesloten. Mocht het nodig zijn, dan kunnen eventueel extra veiligheidsmaatregelen worden getroffen om data en gegevens te beschermen.

Duitsland en andere Europese landen, waaronder Nederland, staan onder druk van de Verenigde Staten om geen gebruik te maken van Huawei bij de aanleg van mobiele netwerken, zoals 5G. De VS vertrouwen het bedrijf niet, omdat het netwerk zou kunnen dienen als spionagevehikel van de Chinese overheid.

Meer uit Buitenland

Rusland: vooruitgang in onderhandelingen, praten graag verder

MOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.

21 minuten geleden
Premier India dringt aan op terugkeer naar vrede in de wereld

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft zijn gast uit Rusland, president Vladimir Poetin, gezegd dat de wereld moet terugkeren naar vrede. Modi zei dat India geen neutraal land is, maar aan de kant van de vrede staat.

1 uur geleden
Leiders Congo en Rwanda ondertekenen vredesakkoord

WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.

12 uur geleden
Europese leiders wantrouwen Oekraïne-vredesgezant VS diep

DEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.

15 uur geleden
Rusland blokkeert nu ook Snapchat om terrorisme

MOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.

15 uur geleden
Britse sancties na rapport over vergiftigingen uit 2018

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.

19 uur geleden
Ex-buitenlandchef EU treedt af als rector om fraudeonderzoek

BRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.

20 uur geleden