Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Seedo sprint naar halve finales 60 meter bij WK indoor

Seedo sprint naar halve finales 60 meter bij WK indoor

GLASGOW (ANP) - N'ketia Seedo is op de WK indooratletiek in Glasgow doorgedrongen tot de halve finales van de 60 meter. De 20-jarige atlete uit Utrecht spurtte in haar serie naar de derde plaats in 7,24 seconden, goed voor een rechtstreeks vervolg in het toernooi. De halve finales en de finale van de 60 meter worden zaterdagavond afgewerkt.

Seedo doet voor de tweede keer mee aan een WK indoor. Ze was er op 18-jarige leeftijd twee jaar geleden ook al bij in Belgrado. Daar strandde ze in de series.

Vorige zomer veroverde ze de Europese titel voor beloften (onder 23) op de 100 meter. Ze liep op de WK in Boedapest een persoonlijk record van 11,11 op de 100 meter, maar wist de finale niet te bereiken.

'Spanning en druk'

"Dit voelde goed. Ik kon mijn race goed uitvoeren, dus ik ben tevreden", zei Seedo kort na haar race in de Emirates Arena die werd gewonnen door Julien Alfred uit Saint Lucia, een van de favorieten voor het goud. "Ik heb niet het gevoel dat ik iets heb laten liggen, dus deze race is goed afgevinkt. Maar wil ik de finale halen, dan zal er wel een stapje bovenop moeten. Dan moet ik een persoonlijk record lopen."

De persoonlijke toptijd van de Utrechtse atlete staat op 7,15. Seedo liep die tijd begin februari in Düsseldorf. Daarna begon ze te "struggelen", zei ze. "Ik had na die race veel spanning en druk en dat ging een beetje in mijn lichaam en hoofd zitten. Ik ging letten op elk klein dingetje in de training en mijn voorbereiding op de NK leed eronder. Daar heb ik het weggegeven en verloor ik de finale van Nadine Visser. Dat was een teleurstelling, maar ik zag daarna wel in waarom het al die weken niet goed was gegaan. Sindsdien voel ik me veel beter."

Meer uit Sport

Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

17 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

18 uur geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

19 uur geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

20 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

20 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

21 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

22 uur geleden