Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Seedo sprint naar halve finales 60 meter bij WK indoor

Seedo sprint naar halve finales 60 meter bij WK indoor

GLASGOW (ANP) - N'ketia Seedo is op de WK indooratletiek in Glasgow doorgedrongen tot de halve finales van de 60 meter. De 20-jarige atlete uit Utrecht spurtte in haar serie naar de derde plaats in 7,24 seconden, goed voor een rechtstreeks vervolg in het toernooi. De halve finales en de finale van de 60 meter worden zaterdagavond afgewerkt.

Seedo doet voor de tweede keer mee aan een WK indoor. Ze was er op 18-jarige leeftijd twee jaar geleden ook al bij in Belgrado. Daar strandde ze in de series.

Vorige zomer veroverde ze de Europese titel voor beloften (onder 23) op de 100 meter. Ze liep op de WK in Boedapest een persoonlijk record van 11,11 op de 100 meter, maar wist de finale niet te bereiken.

'Spanning en druk'

"Dit voelde goed. Ik kon mijn race goed uitvoeren, dus ik ben tevreden", zei Seedo kort na haar race in de Emirates Arena die werd gewonnen door Julien Alfred uit Saint Lucia, een van de favorieten voor het goud. "Ik heb niet het gevoel dat ik iets heb laten liggen, dus deze race is goed afgevinkt. Maar wil ik de finale halen, dan zal er wel een stapje bovenop moeten. Dan moet ik een persoonlijk record lopen."

De persoonlijke toptijd van de Utrechtse atlete staat op 7,15. Seedo liep die tijd begin februari in Düsseldorf. Daarna begon ze te "struggelen", zei ze. "Ik had na die race veel spanning en druk en dat ging een beetje in mijn lichaam en hoofd zitten. Ik ging letten op elk klein dingetje in de training en mijn voorbereiding op de NK leed eronder. Daar heb ik het weggegeven en verloor ik de finale van Nadine Visser. Dat was een teleurstelling, maar ik zag daarna wel in waarom het al die weken niet goed was gegaan. Sindsdien voel ik me veel beter."

Meer uit Sport

Bondscoach Delmee is blij met onzelfzuchtige spitsen bij Oranje

AMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Jeroen Delmee heeft genoeg positieve dingen gezien in de eerste wedstrijd van de Nederlandse hockeyers op het WK. "Je moet winnen en ik ben tevreden met hoe de ploeg rustig is gebleven en is gegroeid in de wedstrijd", zei hij na de 5-1-zege op Nieuw-Zeeland. "We hebben een lekkere start van het toernooi."

2 minuten geleden
Turnsters sluiten EK af met zesde plek in teamfinale

ZAGREB (ANP) - De Nederlandse turnsters hebben de EK in Zagreb afgesloten met de zesde plek in de teamfinale. Naomi Visser, Sanna Veerman, Floor Slooff en Vera Ubbink kwamen tot een totaal van 152,995 punten.

45 minuten geleden
Hockeyers beginnen WK na moeizame start met zege op Nieuw-Zeeland

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben hun eerste wedstrijd op het wereldkampioenschap in eigen land na een moeizame start gewonnen. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee moest tegen Nieuw-Zeeland terugkomen van een 1-0-achterstand en won met 5-1.

49 minuten geleden
Finse Vainio wint met enorme voorsprong EK-goud op marathon

BIRMINGHAM (ANP) - De Finse atlete Alisa Vainio heeft op indrukwekkende wijze de Europese titel op de marathon veroverd. De 28-jarige atlete nam in Birmingham vanaf de start het initiatief, liep al vrij snel in haar eentje vooraan en bouwde vervolgens een enorme voorsprong op. Vainio rondde haar solo na 42,195 kilometer af in een kampioenschapsrecord van 2.22,26.

7 uur geleden
Klaver moppert na EK-brons op 400 meter: de wind leidde me af

BIRMINGHAM (ANP) - Brons is ook een medaille en Lieke Klaver was er best wel een beetje blij mee, maar de Nederlandse sprintvedette mopperde flink na de finale van de 400 meter op de EK atletiek in Birmingham. "Mijn tijd was slecht, mijn race was raar. Ik werd afgeleid door de wind. Normaal heb ik daar geen probleem mee, maar er stond zoveel wind in het stadion, dat ik helemaal geen gevoel had voor tempo. Ik had geen idee of ik hard of langzaam ging", zei ze na afloop.

17 uur geleden
Nillessen 'rook bloed' en 'sprintte' naar EK-goud op 1500 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Stefan Nillessen voelde zich de 'underdog' in de finale van de 1500 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige Groesbeker verraste dan ook zichzelf door het goud te veroveren. Met een indrukwekkende eindsprint liep hij zijn concurrenten voorbij. "Het was een heerlijk gevoel om zo makkelijk lopers in te halen. Het geeft zoveel energie, dan ruik je bloed en wil je maar één ding: gaan!", zei hij na de race in het Alexander Stadium.

18 uur geleden
Oosterwegel sliep twee nachten niet door gedachte aan medaille

BIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel kon amper geloven dat ze zilver had gewonnen op de zevenkamp bij de EK atletiek in Birmingham. "Dit betekent heel veel. Het was een spannende meerkamp en ik was zo zenuwachtig dat ik twee nachten niet heb kunnen slapen, omdat ik wist dat ik een medaillekandidate was. Ik wilde het zo goed doen", zei ze na afloop.

19 uur geleden