Seedo sprint in persoonlijk record naar halve finales 100 meter
BOEDAPEST (ANP) - N'ketia Seedo is op de WK atletiek in Boedapest doorgedrongen tot de halve finales van de 100 meter. De Nederlands kampioene sprintte in haar heat naar de derde plaats in een persoonlijk record van 11,11 seconden. De Poolse Ewa Swoboda won in 10,98, Tamara Davis uit de Verenigde Staten werd tweede in 11,06.
De halve finales en de finale van het koningsnummer zijn maandag.
Seedo was dolblij met haar prestatie. "Zeker weten, ik sta nog te stuiteren", zei het 20-jarige sprinttalent. "Ik heb ook cafeïne genomen, dus dat komt er nog bovenop. Niet te veel, want anders word ik echt veel te druk."
Wereldsterren
Ze kijkt uit naar de halve finales, waarin ze tegen de wereldsterren mag aantreden. "Heel vet om straks tegen Shelly-Ann Fraser, Shericka Jackson of Sha'Carri Richardson te lopen. Het betekent dat ik nog harder moet. Ik denk en hoop dat het me gaat lukken in de halve finales, zeker ook met die sfeer in het stadion."
Seedo wil die snelle vrouwen vooral gebruiken om zich eraan op te trekken en zelf ook sneller te gaan. "Het blijft wel belangrijk dat ik me op mijn eigen race richt en me niet te veel laat afleiden door anderen, want anders ga ik mijn acceleratie afraffelen en dat is juist niet de bedoeling. Ik mag mijn concentratie niet verliezen."
De Amerikaanse Richardson plaatste zich met een tijd van 10,92 als snelste voor de halve finales. De Jamaicaanse vijfvoudig wereldkampioene Fraser klokte met 11,01 de vijfde tijd.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
1 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
3 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
3 uur geleden