Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Seedo sprint in persoonlijk record naar halve finales 100 meter

Seedo sprint in persoonlijk record naar halve finales 100 meter

BOEDAPEST (ANP) - N'ketia Seedo is op de WK atletiek in Boedapest doorgedrongen tot de halve finales van de 100 meter. De Nederlands kampioene sprintte in haar heat naar de derde plaats in een persoonlijk record van 11,11 seconden. De Poolse Ewa Swoboda won in 10,98, Tamara Davis uit de Verenigde Staten werd tweede in 11,06.

De halve finales en de finale van het koningsnummer zijn maandag.

Seedo was dolblij met haar prestatie. "Zeker weten, ik sta nog te stuiteren", zei het 20-jarige sprinttalent. "Ik heb ook cafeïne genomen, dus dat komt er nog bovenop. Niet te veel, want anders word ik echt veel te druk."

Wereldsterren

Ze kijkt uit naar de halve finales, waarin ze tegen de wereldsterren mag aantreden. "Heel vet om straks tegen Shelly-Ann Fraser, Shericka Jackson of Sha'Carri Richardson te lopen. Het betekent dat ik nog harder moet. Ik denk en hoop dat het me gaat lukken in de halve finales, zeker ook met die sfeer in het stadion."

Seedo wil die snelle vrouwen vooral gebruiken om zich eraan op te trekken en zelf ook sneller te gaan. "Het blijft wel belangrijk dat ik me op mijn eigen race richt en me niet te veel laat afleiden door anderen, want anders ga ik mijn acceleratie afraffelen en dat is juist niet de bedoeling. Ik mag mijn concentratie niet verliezen."

De Amerikaanse Richardson plaatste zich met een tijd van 10,92 als snelste voor de halve finales. De Jamaicaanse vijfvoudig wereldkampioene Fraser klokte met 11,01 de vijfde tijd.

Meer uit Sport

Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

4 uur geleden
Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

8 uur geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

21 uur geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

1 dag geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

1 dag geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

1 dag geleden