Seedo sprint in persoonlijk record naar halve finales 100 meter
BOEDAPEST (ANP) - N'ketia Seedo is op de WK atletiek in Boedapest doorgedrongen tot de halve finales van de 100 meter. De Nederlands kampioene sprintte in haar heat naar de derde plaats in een persoonlijk record van 11,11 seconden. De Poolse Ewa Swoboda won in 10,98, Tamara Davis uit de Verenigde Staten werd tweede in 11,06.
De halve finales en de finale van het koningsnummer zijn maandag.
Seedo was dolblij met haar prestatie. "Zeker weten, ik sta nog te stuiteren", zei het 20-jarige sprinttalent. "Ik heb ook cafeïne genomen, dus dat komt er nog bovenop. Niet te veel, want anders word ik echt veel te druk."
Wereldsterren
Ze kijkt uit naar de halve finales, waarin ze tegen de wereldsterren mag aantreden. "Heel vet om straks tegen Shelly-Ann Fraser, Shericka Jackson of Sha'Carri Richardson te lopen. Het betekent dat ik nog harder moet. Ik denk en hoop dat het me gaat lukken in de halve finales, zeker ook met die sfeer in het stadion."
Seedo wil die snelle vrouwen vooral gebruiken om zich eraan op te trekken en zelf ook sneller te gaan. "Het blijft wel belangrijk dat ik me op mijn eigen race richt en me niet te veel laat afleiden door anderen, want anders ga ik mijn acceleratie afraffelen en dat is juist niet de bedoeling. Ik mag mijn concentratie niet verliezen."
De Amerikaanse Richardson plaatste zich met een tijd van 10,92 als snelste voor de halve finales. De Jamaicaanse vijfvoudig wereldkampioene Fraser klokte met 11,01 de vijfde tijd.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennister Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde van Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor Jelena Ostapenko (29) uit Letland: 6-4 6-4.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.
5 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen vertrekt zaterdag als derde in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur was op het circuit van Silverstone 0,321 seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die in de Ferrari met 1.28,376 de beste tijd reed.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op Wimbledon de vierde ronde bereikt. De 39-jarige Serviër versloeg de Fransman Arthur Rinderknech na een tiebreak in de vierde set: 7-5 6-4 1-6 7-6 (4).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers spelen in september de wedstrijd in de Davis Cup tegen Colombia in de Maaspoort in Den Bosch. Dat meldde tennisbond KNLTB vrijdag. Het team van captain Paul Haarhuis werd bij de loting in februari gekoppeld aan Colombia.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.
15 uur geleden