Seedo snelt naar derde Nederlandse titel op 60 meter
APELDOORN (ANP) - N’ketia Seedo heeft bij de Nederlandse kampioenschappen indooratletiek met succes haar titel op de 60 meter verdedigd. De 19-jarige atlete spurtte in het Omnisport van Apeldoorn voor de derde keer in haar carrière naar het goud. Haar tijd in de finale was 7,18 seconden, een persoonlijk record. De Utrechtse atlete had zich eerder dit seizoen met 7,21 al verzekerd van deelname aan de EK indoor, begin maart in Istanbul.
Nadine Visser pakte verrassend zilver op een voor haar ongewoon onderdeel. De specialiste op de horden finishte in een persoonlijke toptijd van 7,22 op de kortste sprintafstand. Die tijd was zelfs onder de EK-limiet. Visser zal in Istanbul echter niet uitkomen op de 60 meter vlak, maar zich volop concentreren op de 60 meter horden. Ze wil op dat nummer voor de derde keer Europees goud winnen.
Raphael Bouju loste Joris van Gool af als Nederlands kampioen op de 60 meter bij de mannen. De 20-jarige sprinter won de finale in 6,64 en voldeed daarmee net niet aan de limiet voor de EK indoor, die op 6,63 staat. Van Gool gold vooraf als de favoriet voor de titel, maar de viervoudig kampioen schakelde zichzelf uit in de series door een valse start te maken.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geleden