Seedo ondanks slechte start nipt door op 60 meter bij EK indoor
ISTANBUL (ANP) - N’ketia Seedo heeft zich op de EK indooratletiek in Istanbul nipt geplaatst voor de halve finales van de 60 meter. De 19-jarige atlete uit Utrecht eindigde als vijfde in haar serie van het kortste sprintnummer en daarmee kwalificeerde ze zich niet rechtstreeks. Haar tijd van 7,37 bracht uiteindelijk redding, want ze zat na afloop van de vijf heats nog net bij de vier atletes die op basis van hun tijd een startbewijs voor de volgende ronde verdienden.
Seedo verdedigde onlangs bij de Nederlandse kampioenschappen indooratletiek met succes haar titel op de 60 meter in een persoonlijk record van 7,18. Ze deed vorig jaar mee aan de WK indoor in Belgrado. Daar strandde ze in de series.
In Istanbul leek het daar ook op uit te draaien, want Seedo kwam heel traag uit de startblokken. "Ik weet ook niet hoe dat kon. Ik heb er geen verklaring voor", zei ze kort na haar race. "Maar als je zo'n slechte start maakt, is 60 meter wel heel kort om nog wat goed te maken." Ze spurtte alsnog net hard genoeg om in het toernooi te mogen blijven.
De talentvolle sprintster is een outsider in Istanbul. De finale halen zou al een hele prestatie zijn. Topfavoriete voor het goud is de Zwitserse Mujinga Kambundji, die haar titel verdedigt. De Poolse Ewa Swoboda was de snelste in de series met 7,11. De halve finales én de finale van de 60 meter staan vrijdagavond op het programma in de Ataköy Arena.
Meer uit Sport
CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
41 minuten geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
18 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
22 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geleden