Seedo ondanks slechte start nipt door op 60 meter bij EK indoor
ISTANBUL (ANP) - N’ketia Seedo heeft zich op de EK indooratletiek in Istanbul nipt geplaatst voor de halve finales van de 60 meter. De 19-jarige atlete uit Utrecht eindigde als vijfde in haar serie van het kortste sprintnummer en daarmee kwalificeerde ze zich niet rechtstreeks. Haar tijd van 7,37 bracht uiteindelijk redding, want ze zat na afloop van de vijf heats nog net bij de vier atletes die op basis van hun tijd een startbewijs voor de volgende ronde verdienden.
Seedo verdedigde onlangs bij de Nederlandse kampioenschappen indooratletiek met succes haar titel op de 60 meter in een persoonlijk record van 7,18. Ze deed vorig jaar mee aan de WK indoor in Belgrado. Daar strandde ze in de series.
In Istanbul leek het daar ook op uit te draaien, want Seedo kwam heel traag uit de startblokken. "Ik weet ook niet hoe dat kon. Ik heb er geen verklaring voor", zei ze kort na haar race. "Maar als je zo'n slechte start maakt, is 60 meter wel heel kort om nog wat goed te maken." Ze spurtte alsnog net hard genoeg om in het toernooi te mogen blijven.
De talentvolle sprintster is een outsider in Istanbul. De finale halen zou al een hele prestatie zijn. Topfavoriete voor het goud is de Zwitserse Mujinga Kambundji, die haar titel verdedigt. De Poolse Ewa Swoboda was de snelste in de series met 7,11. De halve finales én de finale van de 60 meter staan vrijdagavond op het programma in de Ataköy Arena.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Bente Kerkhoff heeft bij haar debuut op de Olympische Spelen de finale van de massastart bereikt. De 24-jarige schaatsster eindigde als achtste in haar halve finale, waar een plek bij de beste acht nodig was om de eindstrijd te bereiken. De halve finale werd gewonnen door Ayano Sato uit Japan.
3 uur geleden