Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Secretaris-generaal Barkindo van oliekartel OPEC overleden

Secretaris-generaal Barkindo van oliekartel OPEC overleden

ABUJA (ANP) - De Nigeriaanse secretaris-generaal van oliekartel OPEC, Mohammed Barkindo, is dinsdagavond overleden. Barkindo had eerder op de dag nog een ontmoeting met de Nigeriaanse president Muhammadu Buhari, die hem prees voor zijn werk bij de OPEC.

Zijn overlijden werd bekendgemaakt door het Nigeriaanse staatsolieconcern NNPC. De doodsoorzaak is niet gemeld. De 63-jarige Barkindo was sinds 2016 secretaris-generaal van de Organisatie van Olie-Exporterende Landen. Hij stond op het punt om af te treden. Hij wordt bij de OPEC opgevolgd door Haitham al-Ghais uit Koeweit. Buhari had tegen Barkindo gezegd dat hij bij de OPEC goed leiding had gegeven in uitdagende tijden, zoals de coronacrisis. De president zei dat Barkindo een "waardige ambassadeur" is geweest voor Nigeria.

Na de uitbraak van de coronacrisis kelderden de olieprijzen. De OPEC en zijn bondgenoten, waaronder Rusland, beperkten daarop de olieproductie om zo de prijzen te stutten. De OPEC+, zoals die alliantie wordt genoemd, is al weer langere tijd bezig de productie geleidelijk te verhogen vanwege de grote vraag naar olie door het economisch herstel van de pandemie.

Meer uit Financieel

Kinepolis ontvangt minder bezoekers door 'minder topfilms'

GENT (ANP) - De Belgische bioscoopketen Kinepolis ontving vorig jaar opnieuw minder bezoekers. Ook in Nederland, waar het bedrijf achttien vestigingen heeft, liep het bezoekersaantal verder terug. De keten wijt het aan een "onvolledig Hollywood-aanbod" en "het ontbreken van Franse succesfilms".

6 minuten geleden
Philips achtervolgd door juridische zaken slaapapneu-affaire

AMSTERDAM (ANP) - Philips wordt nog steeds achtervolgd door juridische zaken rond de grote terugroepactie van slaapapneuapparaten die in 2021 begon. Amerikaanse beleggers die enkele jaren terug al een claimprocedure waren gestart, hebben in december een verzoek ingediend om ook Philips-topman Roy Jakobs in die zaak te betrekken. Dit volgt uit het donderdag verschenen jaarverslag en ook NRC berichtte over de kwestie.

1 uur geleden
Airbus mikt op recordaantal afgeleverde vliegtuigen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Vliegtuigbouwer Airbus streeft ernaar om dit jaar een recordaantal commerciële vliegtuigen af te leveren. Het bedrijf profiteert naar eigen zeggen van een "sterke vraag" en een winststijging in 2025.

1 uur geleden
Viaplay sluit 2025 af met minder abonnees

STOCKHOLM (ANP) - Viaplay heeft het jaar 2025 afgesloten met minder abonnees. De Zweedse streamingdienst, die in Nederland de Formule 1 uitzendt, telde in de maanden oktober, november en december 2025 ongeveer 4,36 miljoen abonnees. Dat zijn er ruim 8 procent minder dan de bijna 4,8 miljoen in het vierde kwartaal van 2024.

3 uur geleden
Bill Gates zegt toespraak op AI-top af na ophef om Epstein-band

NEW DELHI (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Bill Gates heeft een voor donderdag geplande toespraak op een internationale top over kunstmatige intelligentie (AI) in India op het laatste moment afgezegd. Volgens de Gates Foundation wil de Microsoft-oprichter niet dat de focus van het evenement te veel wordt afgeleid. Gates is in opspraak door zijn vroegere band met zedendelinquent Jeffrey Epstein.

3 uur geleden
KLM zet extra mensen in om claims uit sneeuwweek af te handelen

AMSTERDAM (ANP) - KLM zet tijdelijk extra personeel in om het toegenomen aantal claims te verwerken. De luchtvaartmaatschappij heeft na de sneeuwweek op Schiphol in januari meer klantvragen en claims binnengekregen en is nog niet klaar met het afhandelen daarvan.

3 uur geleden
Terugroepactie babyvoeding drukt op verwachte groei Nestlé

VEVEY (ANP) - De grootschalige terugroepactie van babyvoeding door Nestlé heeft een negatieve invloed op de verwachte omzetgroei van het voedingsconcern. Nestlé heeft in tientallen landen, waaronder Nederland, babyvoeding uit de schappen gehaald om de mogelijke aanwezigheid van de giftige stof cereulide. Die kan leiden tot braken en diarree. In het eerste kwartaal alleen loopt de impact voor het bedrijf naar schatting in de honderden miljoenen.

4 uur geleden