Secondanten sluiten formatieoverleg op landgoed af
HILVERSUM (ANP) - De laatste dag van de formatieonderhandelingen in Hilversum gaat vrijdag verder met alleen de 'secondanten' van de vier formerende partijen. Sophie Hermans (VVD), Rob Jetten (D66), Pieter Heerma (CDA) en Carola Schouten (CU) zullen samen bepaalde zaken die deze deze week zijn besproken verder uitwerken. De afgelopen weken deden ze dat vaker.
Partijleiders Mark Rutte, Sigrid Kaag, Wopke Hoekstra en Gert-Jan Segers waren er de afgelopen twee dagen wel bij op landgoed De Zwaluwenberg, maar hebben andere verplichtingen. Rutte heeft onder meer coronaoverleg en Hoekstra gaat naar de G20 in Rome.
Sinds woensdagochtend zijn onder leiding van informateurs Johan Remkes en Wouter Koolmees alle onderwerpen besproken en meer uitgediept, meldt een woordvoerder van de kabinetsformatie. Betrokkenen gaven zelf al eerder aan dat er schot zit in de onderhandelingen maar dat er nog wel wat lastige onderwerpen besproken moeten worden. Deze week bespraken de onderhandelaars de stikstofcrisis, bevestigden ingewijden na een bericht van de NOS. Volgens hun verloopt het overleg tot nu toe soepel en weten de partijen elkaar te vinden.
Maandag gaan de secondanten weer in Den Haag verder met het overleg. De donderdag en vrijdag erna zetten de acht samen met de informateurs hun overleg voort in het provinciehuis in Groningen. Het is de bedoeling dat ze daar ook met gedupeerden en deskundigen spreken over de aardbevingen die veroorzaakt zijn door de gaswinning in de provincie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Aletta Jacobs, die als eerste vrouw officieel aan een Nederlandse universiteit mocht studeren, krijgt een standbeeld in het centrum van Den Haag. Dat moet aan de Wijnhaven worden neergezet, niet ver van de campus van de Universiteit Leiden. "Een passende locatie", aldus wethouder Lotte van Basten Batenburg.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De avondspits van dinsdag is de drukste spits tot nu toe in 2026. Volgens de verkeersinformatie van de ANWB stond er rond 17.30 uur zo'n 1100 kilometer file. Niet eerder dit jaar waren vertragingen door files zo groot.
2 uur geledenASSEN (ANP) - De provincie Drenthe geeft een subsidie van 148.000 euro voor onderzoek naar een nieuwe technologie die kan helpen bij het beschermen van grazers in gebieden waar veel wolven voorkomen. In die pilot worden onder meer automatische beeldherkenning en middelen om wolven af te schrikken gecombineerd met een systeem waarbij vroegtijdig voor de wolf wordt gewaarschuwd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de regen in de afgelopen twee weken stroomt weer meer water door de Rijn en de Maas, meldt Rijkswaterstaat in de nieuwste droogtemonitor, maar ondanks de stijging blijft de afvoer in de grote rivieren laag voor de tijd van het jaar.
4 uur geledenHILVARENBEEK (ANP) - De dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval, is dinsdag aan haar verwondingen overleden. "Haar overlijden raakt ons allemaal diep en we leven intens mee met haar familie, vrienden en naasten", aldus de dierentuin in een verklaring.
4 uur geledenSCHEVENINGEN (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste kitesurfer bij Scheveningen zijn spullen van de kitesurfer gevonden. Dit meldt een woordvoerder van de politie. De zoektocht naar de 18-jarige man is dinsdag rond het middaguur gestaakt vanwege de weersomstandigheden en wordt niet meer hervat.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een 38-jarige medewerker van het Openbaar Ministerie is dinsdag aangehouden op verdenking van verkiezingsfraude, ambtelijke corruptie, computervredebreuk, valsheid in geschrifte en schending van het ambtsgeheim. De verdachte bekleedt naast zijn werk bij het OM een politieke functie in Oost-Brabant.
6 uur geleden