SEC vindt raketlancering geen reden voor afwezigheid Elon Musk
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse beurswaakhond SEC wil dat Elon Musk wordt gestraft voor minachting van de rechtbank. De toezichthouder hekelt zijn nieuwste "excuus" om een verhoor in een onderzoek naar zijn overname van Twitter in 2022 te ontlopen: hij woonde een SpaceX-raketlancering bij.
Volgens door de SEC bij de rechter ingediende documenten liet een advocaat van de miljardair op de ochtend van 10 september plotseling weten dat hij in Florida was, terwijl Musk die dag eindelijk een verklaring zou afleggen in Los Angeles, na eerdere verzoeken te hebben ontweken en door een rechter te zijn bevolen mee te werken.
Het onderzoek richt zich op de vraag of Musk begin 2022 de regels heeft overtreden toen hij begon met het vergaren van Twitter-aandelen, zonder dit tijdig openbaar te maken. Of Musk wordt bestraft voor het niet komen opdagen, is niet duidelijk.
Getuigenis verplaatst
Musk is tevens topman van ruimtevaartbedrijf SpaceX. Alex Spiro, Musks advocaat, noemt sancties "drastisch" en onnodig. Hij stelt dat Musks afwezigheid bij de lancering het leven van astronauten in gevaar had kunnen brengen en dat zijn getuigenis is verplaatst naar 3 oktober.
Dat Musk naar Florida moest zou te maken hebben met een "noodgeval" dat hij niet had veroorzaakt. "Er is geen reden om aan te nemen dat zo'n noodgeval zich opnieuw zal voordoen", aldus Spiro.
'Spelletjes' van Musk
De SEC ziet dat anders. "Musks excuus riekt naar spelletjes", beargumenteert de raadsman van de toezichthouder. "De rechtbank moet duidelijk maken dat Musks spelletjes en vertragingstactieken moeten stoppen."
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De regen biedt verlichting voor de binnenvaartsector, verwacht binnenvaartexpert Wouter van der Geest van adviesbureau Rebel Group. Nadat er de afgelopen dagen regen is gevallen wordt er ook de komende tijd neerslag verwacht, waardoor de waterstanden zullen stijgen. Binnenvaartschippers kunnen daardoor weer meer lading vervoeren aan het eind van de week.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Virgin Trains, het spoorwegbedrijf van de Britse miljardair Richard Branson, heeft van de Britse spoorwegautoriteit ORR toestemming gekregen om maximaal twintig nieuwe dagelijkse retourritten te verzorgen tussen Londen, Parijs, Brussel en Amsterdam. Het Office of Rail and Road (ORR) stelt met de goedkeuring de concurrentie op de internationale spoormarkt te willen vergroten.
2 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - Spaanse werknemers van vliegtuigbouwer Airbus gaan vanaf 24 augustus opnieuw staken in een arbeidsconflict. Dat meldt de krant El Confidencial op basis van bronnen bij het bedrijf. In juli was er ook al een staking bij Airbus in Spanje. Daardoor waren er volgens de krant productieverstoringen voor de A320, A330 en A350, evenals verstoringen bij onderhoudsdiensten van gevechtsvliegtuigen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen. Vooral de chipbedrijven lieten herstel zien na de koersverliezen op vrijdag. ASMI, Besi en ASML wonnen tot 2,7 procent en waren daarmee de sterkste stijgers bij de Amsterdamse hoofdbedrijven.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse bouwsector heeft steeds meer last van de historisch lage waterstanden van de Rijn en andere rivieren. "Het vervoer over water wordt steeds moeizamer", heeft Thomas Reimann, voorzitter van een werkgeversorganisatie voor aannemers in Hessen, gezegd tegen het Duitse persbureau dpa. Ook in Nederland ondervindt de bouw hinder.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse premier Sébastien Lecornu houdt maandag crisisoverleg over de hack bij de Franse belastingdienst die vorige week werd bekendgemaakt door het ministerie van Financiën. Volgens het kantoor van Lecornu vindt het overleg op ministerieel niveau plaats. Er wordt strafrechtelijk onderzoek gedaan naar de diefstal van gegevens van honderdduizenden Franse belastingbetalers.
5 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De scheepvaart door de Straat van Hormuz is afgelopen weekend wat afgenomen, zo blijkt uit cijfers van datadienst Kpler. Schippers lijken afwachtender te zijn na meerdere aanvallen op tankers en door de vastgelopen gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
5 uur geleden