SEC vindt raketlancering geen reden voor afwezigheid Elon Musk
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse beurswaakhond SEC wil dat Elon Musk wordt gestraft voor minachting van de rechtbank. De toezichthouder hekelt zijn nieuwste "excuus" om een verhoor in een onderzoek naar zijn overname van Twitter in 2022 te ontlopen: hij woonde een SpaceX-raketlancering bij.
Volgens door de SEC bij de rechter ingediende documenten liet een advocaat van de miljardair op de ochtend van 10 september plotseling weten dat hij in Florida was, terwijl Musk die dag eindelijk een verklaring zou afleggen in Los Angeles, na eerdere verzoeken te hebben ontweken en door een rechter te zijn bevolen mee te werken.
Het onderzoek richt zich op de vraag of Musk begin 2022 de regels heeft overtreden toen hij begon met het vergaren van Twitter-aandelen, zonder dit tijdig openbaar te maken. Of Musk wordt bestraft voor het niet komen opdagen, is niet duidelijk.
Getuigenis verplaatst
Musk is tevens topman van ruimtevaartbedrijf SpaceX. Alex Spiro, Musks advocaat, noemt sancties "drastisch" en onnodig. Hij stelt dat Musks afwezigheid bij de lancering het leven van astronauten in gevaar had kunnen brengen en dat zijn getuigenis is verplaatst naar 3 oktober.
Dat Musk naar Florida moest zou te maken hebben met een "noodgeval" dat hij niet had veroorzaakt. "Er is geen reden om aan te nemen dat zo'n noodgeval zich opnieuw zal voordoen", aldus Spiro.
'Spelletjes' van Musk
De SEC ziet dat anders. "Musks excuus riekt naar spelletjes", beargumenteert de raadsman van de toezichthouder. "De rechtbank moet duidelijk maken dat Musks spelletjes en vertragingstactieken moeten stoppen."
Meer uit Financieel
STUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na de koerswinsten een dag eerder. Beleggers verwerkten een stroom van bedrijfsresultaten van grote bedrijven als UPS, Coca-Cola en Boeing. Daarnaast ging de aandacht uit naar de Federal Reserve, die dinsdag begon aan de tweedaagse rentevergadering.
1 uur geledenARLINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Boeing boekte afgelopen kwartaal een verlies van honderden miljoenen bij zijn commerciële vliegtuigdivisie. Dat kwam door minder winstgevende vliegtuigleveringen en hogere productiekosten, mede als gevolg van problemen in de toeleveringsketen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een vierde tanker met Russische diesel vertrekt woensdag naar de Verenigde Staten om de brandstof aan de Amerikanen te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Aleksandr Novak gezegd. Drie tankers zijn momenteel al onderweg naar de VS. De eerste vertrok op 22 oktober in het kader van de Amerikaans-Russische dieseldeal.
2 uur geledenATLANTA (ANP) - Coca-Cola heeft in het derde kwartaal een hogere omzet en winst behaald. Het bedrijf verkocht meer frisdrank, waarbij de populariteit van suikervrije varianten van het merk verder toenam. Daarnaast gingen de prijzen omhoog.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kabinetsplannen om de btw op bloemen en planten te verhogen naar 21 procent zullen slecht uitpakken voor de sector. De inkomens van bloemisten komen hierdoor zo sterk onder druk te staan dat de helft onder het minimumloon dreigt te zakken, waarschuwt branchevereniging voor bloemisten VBW. Daarnaast gaan naar verwachting duizenden banen verloren in de sector.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het consumentenvertrouwen in Frankrijk is in oktober gekelderd naar het laagste niveau in dertien jaar. De forse daling volgt op de recente onrust over de hoge staatsschuld van het land, de politieke impasse rond de bezuinigingsmaatregelen van de overheid en de protesten tegen de stijgende kosten van levensonderhoud, die in veel Franse steden uitmondden in rellen en plunderingen.
4 uur geleden