Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SEC ontkent goedkeuring voor beursgenoteerde bitcoinfondsen

SEC ontkent goedkeuring voor beursgenoteerde bitcoinfondsen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse beurswaakhond SEC ontkent dat er goedkeuring is gegeven voor de komst van beursgenoteerde bitcoinfondsen, ook wel bitcoin-ETF's genoemd. Volgens SEC-topman Gary Gensler is de X-account van de toezichthouder "gecompromitteerd" en is er een "ongeautoriseerde" melding geplaatst. Op X werd namelijk gemeld dat de SEC groen licht had gegeven aan de fondsen, maar daar is volgens Gensler nog geen sprake van.

Door die fondsen zou de cryptomunt toegankelijker worden voor een grotere groep beleggers, wat de vraag en daarmee ook de koers van de digitale munt volgens kenners flink kan aanjagen. De cryptowereld kijkt al lange tijd reikhalzend uit naar de goedkeuring door de Amerikaanse toezichthouder.

Het gaat om een beleggingsproduct dat gelijk meebeweegt met de prijs van de digitale munt. Beleggers hoeven dan niet direct bitcoins te kopen en op te slaan in een digitale portemonnee. In plaats daarvan krijgen ze de mogelijkheid om indirect te investeren in bitcoins door middel van de fondsen.

46.000 dollar

Verschillende grote financiële bedrijven, waaronder 's werelds grootste vermogensbeheerder BlackRock, hadden aanvragen ingediend om deze fondsen op te zetten. De goedkeuring zou daardoor voor vele miljarden dollars aan cryptobeleggingen mogelijk moeten maken. Experts hebben er eerder ook op gewezen dat de toelating van bitcoin-ETF's het imago kan verbeteren van de bitcoin, die vaak in verband wordt gebracht met witwasoperaties en cybercriminaliteit.

De SEC heeft de komst van deze trackers vooralsnog tegengehouden uit angst dat die tot marktmanipulatie zouden kunnen leiden. Maar rechters oordeelden vorig jaar dat de toezichthouder opnieuw naar de toelating moest kijken. De ETF zou namelijk niet zo veel verschillen van andere soortgelijke producten die al langer bestaan.

De bitcoin was dinsdag in New York minder dan 46.000 dollar waard. Maandag werd nog een niveau van meer dan 47.000 dollar aangetikt, wat voor het eerst sinds april 2022 was. De bekendste digitale munt ter wereld bereikte in november 2021 nog een recordniveau van circa 69.000 dollar.

Meer uit Financieel

AEX sluit handelsweek licht in het rood, SBM Offshore verliezer

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een klein verlies het weekend ingegaan. Bij de bedrijven in de hoofdgraadmeter was maritiem oliedienstverlener SBM Offshore een negatieve uitschieter, na een dag eerder nog uitblinker te zijn geweest door sterke cijfers en verwachtingen. Verder ging de aandacht van beleggers onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat veel zwakker uitviel dan verwacht.

16 minuten geleden
Staatsolieconcern VAE: drie schepen aangevallen deze week

DUBAI (ANP/RTR) - Drie schepen van Adnoc, het staatsoliebedrijf van de Verenigde Arabische Emiraten, zijn deze week aangevallen in de Straat van Hormuz. Sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten zijn volgens het bedrijf vijftien tankers van Adnoc aangevallen met raketten en drones, waarbij een dode is gevallen en twintig bemanningsleden gewond raakten.

57 minuten geleden
Wall Street stijgt na tegenvallend banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten begonnen. Beleggers op Wall Street reageerden op het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Uit dat rapport bleek dat er in juli 23.000 banen zijn verdwenen, terwijl er een groei van ongeveer 80.000 arbeidsplaatsen werd verwacht. Daardoor kan de Amerikaanse centrale bank voorzichtiger worden met het verhogen van de rente.

2 uur geleden
Ook Zalando heeft last van incident bij CEVA, geen data gelekt

BERLIJN (ANP) - Zalando heeft ook last gehad van het datalek bij logistieke partner CEVA Logistics. Dat bevestigt een woordvoerder van de Duitse webwinkel na vragen van het ANP. Woensdag waarschuwden winkelketen de Bijenkorf en webshop Bol al voor een datalek bij de logistieke partner. Daar kwam later ook Ajax bij. Zalando meldt dat gegevens van zijn klanten niet door het incident zijn getroffen.

2 uur geleden
Werkgelegenheid in VS onverwacht gekrompen in juli

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in juli onverwacht gekrompen en het groeicijfer van juni is flink naar beneden bijgesteld. Volgens de Amerikaanse overheid nam het aantal arbeidsplaatsen vorige maand met 23.000 af, terwijl economen juist op een toename van ongeveer 80.000 banen hadden gerekend. In juni ging het om een aanwas met 20.000 banen. Voor die maand werd eerder een groei met 57.000 arbeidsplaatsen gemeld.

2 uur geleden
Scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz blijft op laag niveau

PARIJS (ANP) - Hoopvolle berichten over de heropening van de Straat van Hormuz lijken rederijen er nog niet toe te bewegen om via de vaarweg te varen. Het aantal schepen dat door de zeestraat vaart, blijft op een laag niveau, blijkt uit data van AXSMarine.

3 uur geleden
Expert: vele datalekken vergroten kans dat cybercriminelen slagen

AMSTERDAM (ANP) - Met alle datalekken van tegenwoordig, zoals die bij CEVA Logistics, kunnen cybercriminelen data uit verschillende lekken aan elkaar koppelen en zo steeds overtuigender overkomen. Dat vergroot de kans dat mensen slachtoffer worden van cybercriminelen. Dat zegt IT-jurist en directeur van ICTRecht Arnoud Engelfriet, nu steeds meer bedrijven laten weten last te hebben van het cyberincident bij CEVA. Daarbij zijn mogelijk persoonlijke gegevens van Nederlandse consumenten buitgemaakt.

3 uur geleden