
SEC ontkent goedkeuring voor beursgenoteerde bitcoinfondsen
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse beurswaakhond SEC ontkent dat er goedkeuring is gegeven voor de komst van beursgenoteerde bitcoinfondsen, ook wel bitcoin-ETF's genoemd. Volgens SEC-topman Gary Gensler is de X-account van de toezichthouder "gecompromitteerd" en is er een "ongeautoriseerde" melding geplaatst. Op X werd namelijk gemeld dat de SEC groen licht had gegeven aan de fondsen, maar daar is volgens Gensler nog geen sprake van.
Door die fondsen zou de cryptomunt toegankelijker worden voor een grotere groep beleggers, wat de vraag en daarmee ook de koers van de digitale munt volgens kenners flink kan aanjagen. De cryptowereld kijkt al lange tijd reikhalzend uit naar de goedkeuring door de Amerikaanse toezichthouder.
Het gaat om een beleggingsproduct dat gelijk meebeweegt met de prijs van de digitale munt. Beleggers hoeven dan niet direct bitcoins te kopen en op te slaan in een digitale portemonnee. In plaats daarvan krijgen ze de mogelijkheid om indirect te investeren in bitcoins door middel van de fondsen.
46.000 dollar
Verschillende grote financiƫle bedrijven, waaronder 's werelds grootste vermogensbeheerder BlackRock, hadden aanvragen ingediend om deze fondsen op te zetten. De goedkeuring zou daardoor voor vele miljarden dollars aan cryptobeleggingen mogelijk moeten maken. Experts hebben er eerder ook op gewezen dat de toelating van bitcoin-ETF's het imago kan verbeteren van de bitcoin, die vaak in verband wordt gebracht met witwasoperaties en cybercriminaliteit.
De SEC heeft de komst van deze trackers vooralsnog tegengehouden uit angst dat die tot marktmanipulatie zouden kunnen leiden. Maar rechters oordeelden vorig jaar dat de toezichthouder opnieuw naar de toelating moest kijken. De ETF zou namelijk niet zo veel verschillen van andere soortgelijke producten die al langer bestaan.
De bitcoin was dinsdag in New York minder dan 46.000 dollar waard. Maandag werd nog een niveau van meer dan 47.000 dollar aangetikt, wat voor het eerst sinds april 2022 was. De bekendste digitale munt ter wereld bereikte in november 2021 nog een recordniveau van circa 69.000 dollar.
Meer uit Financieel
DIEMEN (ANP) - Kunstmatige intelligentie (AI) lijkt maar in beperkte mate een oplossing voor de aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt. Juist voor veelgevraagde functies in onder meer de zorg, bouw, techniek en onderwijs is AI vaak geen alternatief. Dat meldt uitzendconcern Randstad op basis van onderzoek van VN-organisatie Internationale Arbeidsorganisatie (ILO).
15 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De cyberaanval bij Jaguar Land Rover (JLR) heeft de Britse economie 1,9 miljard pond gekost, ongeveer 2,2 miljard euro. Dit schat een onafhankelijke cyberveiligheidsorganisatie woensdag in een rapport. Meer dan 5000 organisaties zijn er volgens het rapport door getroffen.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de grootschalige renovatie van het Binnenhof in Den Haag overtreedt de overheid haar eigen arbeidswetgeving door gebruik te maken van schijnzelfstandigen in de bouw, stellen brancheorganisatie Aannemersfederatie Nederland en de vakbonden FNV en CNV. "De plek waar wetten worden gemaakt, is ook de plek waar ze het minst lijken te gelden", zegt David van Swol van de bouwfederatie.
49 minuten geledenDIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad heeft in Nederland het afgelopen jaar enkele honderden banen geschrapt door de al langer zwakkere vraag naar uitzendwerk. Het bedrijf heeft het aantal vestigingen in ons land gehalveerd door de digitalere manier van werken, zei directeur Jeroen Tiel tijdens een perspresentatie.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De voortslepende sluiting van de Amerikaanse overheid, die inmiddels de 22e dag ingaat, is de op een na langste in de geschiedenis geworden. Alleen de 'shutdown' van 35 dagen tijdens de eerste termijn van president Donald Trump duurde langer.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Henk Westbroek, Arriƫn Molema en Marinus de Goederen krijgen geen hogere vergoeding van platenlabel Universal. De rechtbank Amsterdam oordeelde woensdag dat de platenmaatschappij geen hogere vergoeding hoeft te betalen voor streams en downloads van de drie artiesten.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - China heeft de Verenigde Staten na minder dan een jaar weer afgelost als belangrijkste handelspartner van Duitsland. De importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump hebben een steeds groter effect op de Duitse export. Ook in China kan Duitsland minder producten kwijt, maar de import uit het Aziatische land groeit wel fors.
3 uur geleden