Seat-fabriek vraagt ongevaccineerden apart te eten in kantine
BARCELONA (ANP/RTR) - De fabriek van het Spaanse automerk Seat nabij Barcelona vraagt aan ongevaccineerd personeel om apart te eten van gevaccineerde werknemers in de bedrijfskantine. Volgens het bedrijf moet zo al het personeel worden beschermd tegen het coronavirus en de operationele activiteit in de fabriek met circa 11.000 werknemers worden gewaarborgd.
Het is geen verplichting, maar een aanbeveling van het bedrijf. Vaccinatie is niet verplicht in Spanje. Seat, dochtermerk van het Duitse Volkswagen, zegt dan ook werknemers niet te kunnen dwingen apart te eten. Volgens het bedrijf is 96 procent van de werknemers in de autofabriek gevaccineerd en zijn mondmaskers op de werkvloer verplicht, behalve in de kantine.
De aanbeveling voor eten in aparte ruimtes is goedgekeurd door de vakbonden en geldt al een maand. Een vakbondsleider bij Seat zegt dat deze week vijf werknemers apart hebben gegeten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
20 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
35 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.
6 uur geleden