Seat-fabriek vraagt ongevaccineerden apart te eten in kantine
BARCELONA (ANP/RTR) - De fabriek van het Spaanse automerk Seat nabij Barcelona vraagt aan ongevaccineerd personeel om apart te eten van gevaccineerde werknemers in de bedrijfskantine. Volgens het bedrijf moet zo al het personeel worden beschermd tegen het coronavirus en de operationele activiteit in de fabriek met circa 11.000 werknemers worden gewaarborgd.
Het is geen verplichting, maar een aanbeveling van het bedrijf. Vaccinatie is niet verplicht in Spanje. Seat, dochtermerk van het Duitse Volkswagen, zegt dan ook werknemers niet te kunnen dwingen apart te eten. Volgens het bedrijf is 96 procent van de werknemers in de autofabriek gevaccineerd en zijn mondmaskers op de werkvloer verplicht, behalve in de kantine.
De aanbeveling voor eten in aparte ruimtes is goedgekeurd door de vakbonden en geldt al een maand. Een vakbondsleider bij Seat zegt dat deze week vijf werknemers apart hebben gegeten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting sleept Netflix voor de rechter om prijsverhogingen die de streamingdienst de afgelopen jaren heeft doorgevoerd voor lopende abonnementen. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat die onrechtmatig zijn en wil dat het bedrijf gedupeerde consumenten terugbetaalt.
25 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) vindt het nog niet nodig om in te grijpen vanwege de oplopende inflatie. De beleidsbepalers bij de centrale bank in Frankfurt besloten donderdag de rente in de eurozone opnieuw ongewijzigd te laten.
30 minuten geledenHAARLEMMERMEER (ANP) - Greenpeace heeft de actie rondom de aandeelhoudersvergadering van vleesverwerkingsbedrijf JBS beëindigd. Het is onduidelijk of de vergadering elders is voortgezet of op een later moment plaatsvindt.
48 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tickets van Air France-KLM zullen nog duurder worden door de hoge brandstofkosten als gevolg van de Iranoorlog. Toch kan het luchtvaartbedrijf niet alle extra kerosinekosten doorberekenen aan reizigers, omdat het Frans-Nederlandse luchtvaartconcern dan te veel klanten verliest.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie moet een diepgaand onderzoek instellen naar de overname van het moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, wil het Europees Parlement. Het Chinese webwinkelconcern JD.com wil Ceconomy AG overnemen. Een voorstel van de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC) voor een onderzoek is donderdag aangenomen in het Europees Parlement.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijs van een liter benzine is voor het eerst ooit hoger dan 2,60 euro. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt donderdag dat de landelijke adviesprijs van een liter Euro95 met 1,5 cent is gestegen tot 2,603 euro. De prijzen aan de pomp lopen de afgelopen dagen op, nadat de olieprijzen weer fors waren gestegen als gevolg van de aanhoudende Iranoorlog.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De economische groei van de eurozone is in de eerste drie maanden van 2026 afgezwakt ten opzichte van het laatste kwartaal van vorig jaar. Volgens statistiekbureau Eurostat viel de groei terug tot 0,1 procent, na een groei van 0,2 procent in de laatste drie maanden van 2025.
2 uur geleden