Seat-fabriek vraagt ongevaccineerden apart te eten in kantine
BARCELONA (ANP/RTR) - De fabriek van het Spaanse automerk Seat nabij Barcelona vraagt aan ongevaccineerd personeel om apart te eten van gevaccineerde werknemers in de bedrijfskantine. Volgens het bedrijf moet zo al het personeel worden beschermd tegen het coronavirus en de operationele activiteit in de fabriek met circa 11.000 werknemers worden gewaarborgd.
Het is geen verplichting, maar een aanbeveling van het bedrijf. Vaccinatie is niet verplicht in Spanje. Seat, dochtermerk van het Duitse Volkswagen, zegt dan ook werknemers niet te kunnen dwingen apart te eten. Volgens het bedrijf is 96 procent van de werknemers in de autofabriek gevaccineerd en zijn mondmaskers op de werkvloer verplicht, behalve in de kantine.
De aanbeveling voor eten in aparte ruimtes is goedgekeurd door de vakbonden en geldt al een maand. Een vakbondsleider bij Seat zegt dat deze week vijf werknemers apart hebben gegeten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
31 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt de aangekondigde bezuinigingen op sociale zekerheid onacceptabel. "Hierdoor komt een grote hoeveelheid huishoudens in de problemen", reageert interim-voorzitter Dick Koerselman. D66, VVD en CDA maakten vrijdag bekend de duur van de WW te halveren, de AOW-leeftijd te verhogen en in te grijpen in arbeidsongeschiktheidsuitkeringen.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol reageert positief op het coalitieakkoord van D66, VVD en CDA. Volgens topman Pieter van Oord is het goed dat de partijen in het akkoord sturen op doelen, zoals een halvering van de geluidshinder in de nacht.
5 uur geleden