Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sean 'Diddy' Combs veroordeeld tot 50 maanden gevangenisstraf

Sean 'Diddy' Combs veroordeeld tot 50 maanden gevangenisstraf

NEW YORK (ANP/RTR) - De rechter in New York heeft Sean 'Diddy' Combs veroordeeld tot vijftig maanden gevangenisstraf, meldt persbureau Reuters. Ook heeft hij een boete gekregen van 500.000 dollar.

Combs werd eerder dit jaar door een jury schuldig bevonden aan het aanzetten tot prostitutie op zijn seksfeesten. Een poging van Combs' verdediging om die juryuitspraak van tafel te krijgen, strandde. Combs werd door de jury vrijgesproken van aantijgingen van afpersing en mensenhandel.

De rapper en producer is berucht om de zogenoemde Freak Off-feesten die hij vanaf de jaren negentig organiseerde. Mannelijke escorts zouden daarvoor van staat naar staat zijn gereisd om seks te hebben met vriendinnen van Combs. Zijn verdediging hield vol dat dit geen prostitutie, maar "commercieel voyeurisme" was. Daarin gingen zowel jury als rechter niet mee.

Eisen

De aanklagers wilden dat Combs "minstens 135 maanden" zou vastzitten, oftewel meer dan elf jaar. Daarnaast eisten ze een boete van 500.000 dollar. In juli werd de rapper door een jury schuldig bevonden aan het vervoeren van personen met prostitutie als doel. Hiervoor kon hij maximaal twintig jaar celstraf krijgen. De jury sprak hem wel vrij van de ernstigste aanklachten, afpersing en mensenhandel. Hierop zou levenslang hebben gestaan.

Combs pleitte onschuldig op alle aanklachten. De advocaten van Diddy drongen bij de rechter aan op een straf van veertien maanden. Met aftrek van de tijd die hij na zijn arrestatie al heeft gezeten, zou hij dan eind dit jaar al zijn vrijgekomen.

De rechter had voor aanvang van de zitting onder meer brieven van vrienden en familie en een brief en video van Diddy zelf ontvangen, waarin de onschuld van de rapper werd bepleit. Tijdens de zitting waren onder anderen Combs' moeder en zes van zijn zeven kinderen aanwezig. Zijn oudste zoon Quincy Brown en zijn zoons Justin en Christian Combs vroegen de rechter om hun vader genade te schenken. Ook zijn dochters kwamen aan het woord. In een meer dan elf minuten durende video werd Combs getoond terwijl hij met zijn kinderen speelt en liefdadigheidswerk verricht.

Meer uit Buitenland

Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

59 minuten geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

1 uur geleden
Flotilla-activisten langer vast in Israël

ASHKELON (ANP/AFP) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.

1 uur geleden
Zelensky biedt ook Bahrein dronedeal aan

MANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.

2 uur geleden
VS: weer rustiger in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Parlement stemt Roemeense regering weg na motie van wantrouwen

BOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.

3 uur geleden
Starmer waarschuwt Iran na incidenten rond Joodse gemeenschap

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.

3 uur geleden