Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SDF schort terrorismebestrijding in Syrië op om Turkse aanvallen

SDF schort terrorismebestrijding in Syrië op om Turkse aanvallen

DAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) schort de gezamenlijke terrorismebestrijding in Noord-Syrië tijdelijk op vanwege Turkse aanvallen op de groep. De door de Verenigde Staten gesteunde militie bestaat vooral uit Syrisch-Koerdische strijders die door Turkije als terroristen worden beschouwd.

Turkije heeft in de afgelopen weken zijn aanvallen op Noord-Syrië opgevoerd en bereidt mogelijk een grondinvasie voor. Het luchtoffensief begon na een dodelijke ontploffing in een winkelstraat in Istanbul. Ankara stelt dat Koerdische extremisten achter de bomaanslag zitten. De verboden arbeiderspartij PKK en de militie YPG, een belangrijk onderdeel van de SDF, ontkennen alle betrokkenheid.

De YPG wordt door Turkije gezien als een verlengstuk van de PKK, een partij die ook in de VS en de Europese Unie als terroristisch is bestempeld. De YPG heeft in Syrië als dominerende partij binnen de SDF een belangrijke rol gespeeld in de strijd tegen Islamitische Staat (IS), met steun van een internationale coalitie onder leiding van de VS. Die gezamenlijke operaties staan nu tijdelijk stil, aldus een SDF-woordvoerder. De VS zeiden recent dat de operaties tegen IS nog steeds bezig zijn.

SDF-leider Mazloum Abdi verklaarde eerder deze week te hopen op een "sterkere" reactie vanuit Washington. Volgens hem hangt een eventuele Turkse invasie af van hoe andere landen reageren op de door Ankara aangekondigde plannen voor een eventueel grondoffensief in het noorden van Syrië. De SDF waarschuwde al eerder mogelijk niet langer te kunnen instaan voor de beveiliging van kampen voor voormalige IS-strijders en hun gezinsleden.

Meer uit Buitenland

Israël heropent grensovergangen Gaza

JERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.

25 minuten geleden
VN-chef Türk: sancties VS tegen Cuba brengen levens in gevaar

GENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.

55 minuten geleden
VS: olietanker in Straat van Hormuz 'uitgeschakeld'

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zitten achter een aanval op een olietanker die onder de vlag van Palau in de Straat van Hormuz voer. Op X schrijft het regionaal commando van de Amerikaanse strijdmacht dat een F-18 de mv Marivex heeft "uitgeschakeld" door met precisiemunitie de machinekamer te raken.

1 uur geleden
Marius Borg Høiby mogelijk na drie maanden voorarrest vrij

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby komt mogelijk na ruim drie maanden voorarrest vrij. De rechtbank van Oslo heeft maandag ingestemd met zijn verzoek om vrijgelaten te worden om bij zijn zieke moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit, te kunnen zijn. Het Openbaar Ministerie is tegen die beslissing in beroep gegaan, melden Noorse media. Tot het beroep dient, blijft Høiby nog vastzitten.

1 uur geleden
Netanyahu: aanvallen tegen Iran tijdelijk gestaakt

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat Israël tijdelijk de aanvallen tegen Iran staakt, nadat het geweld tussen de twee landen opnieuw was opgelaaid. Tegelijkertijd waarschuwt hij Iran dat Israël met "volle kracht" zal terugslaan als Iran opnieuw aanvalt.

2 uur geleden
Nieuw Frans-Duits gevechtsvliegtuig komt er niet

BERLIJN (ANP/RTR/DPA/AFP) - Frankrijk en Duitsland geven de hoop op om samen het gevechtsvliegtuig van de toekomst te bouwen. De onenigheid tussen de betrokken vliegtuigbouwers valt niet op te lossen, hebben ze volgens bronnen geconcludeerd.

3 uur geleden
Israël zegt optreden tegen Hezbollah niet te staken

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal in Libanon blijven strijden tegen Hezbollah, zegt het land bij monde van minister van Defensie Israel Katz. Hij voegde eraan toe dat bij aanvallen van Hezbollah op het noorden van Israël zal worden teruggeslagen met een aanval op het zuiden van Beiroet, waar de militante groepering zich ophoudt.

3 uur geleden