Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SCP: stabiele opkomst bij Tweede Kamerverkiezingen

SCP: stabiele opkomst bij Tweede Kamerverkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De opkomst bij de Tweede Kamerverkiezingen van woensdag past in het langjarige beeld en was "redelijk goed". Onderzoeker van het Sociaal en Cultureel Planbureau Josje den Ridder noemt de opkomst met 77,8 procent, nadat 99,1 procent van de stemmen is geteld, stabiel.

Vergeleken met het beeld van de afgelopen jaren is de opkomst ongeveer gelijk, zegt Den Ridder. "In het langjarige beeld is de opkomst meestal tegen de 80 procent aan."

Veel media, waaronder het ANP, vergeleken de opkomst van woensdag met die van 2017, omdat de omstandigheden in 2021 door de coronamaatregelen anders waren. Den Ridder zegt dat die vergelijking niet het beste is, omdat de opkomst in 2017 het hoogste was sinds de jaren tachtig.

Uit de cijfers van Ipsos, in opdracht van de NOS en RTL, bleek dat PVV ook veel kiezers had getrokken die in 2021 niet waren gaan stemmen. "Het wordt de komende weken interessant om te zien waar die kiezers vandaan komen."

Meer uit Binnenland

Steeds meer boetes door foutjes met elektronisch slot OV-fiets

UTRECHT (ANP) - Vergissingen met de elektronische sloten die op steeds meer OV-fietsen zitten, leveren reizigers soms hoge onterechte boetes op. Zowel het aantal boetes als het aantal kwijtscheldingen achteraf is fors toegenomen, bevestigt de NS na berichtgeving door RTL Nieuws.

11 minuten geleden
Zelensky: Oekraïne beter beschermd door Nederlandse bijdrage

KYIV (ANP) - Met de Nederlandse bijdrage aan de versterking van het Oekraïense luchtschild zal Oekraïne, en daarmee heel Europa, beter zijn beschermd tegen Russische terreur. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op het platform X. Kort daarvoor werd bekend dat Nederland voor 500 miljoen euro wapens, onder meer voor de Patriot-luchtafweer, koopt en aan Oekraïne geeft.

1 uur geleden
Nederland koopt wapens in VS voor Oekraïne, als eerste NAVO-land

DEN HAAG (ANP) - Nederland koopt voor 500 miljoen euro aan wapens in de VS, om die aan Oekraïne te geven. Dat meldt het ministerie van Defensie. Het gaat onder meer om munitie en onderdelen voor luchtafweersystemen. Nederland is het eerste NAVO-land dat op deze manier, via de VS, middelen aan Oekraïne doneert, aldus het departement.

2 uur geleden
COA: 800 nieuwe noodopvangplekken, veel minder dan gevraagd

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft de komende maanden zicht op nieuwe noodopvangplekken voor achthonderd mensen. Dat zijn er 1800 minder dan de asielopvangorganisatie in de tweede week van juli had gevraagd aan de provincies Gelderland, Limburg, Noord-Brabant, Noord-Holland, Overijssel, Utrecht, Zeeland en Zuid-Holland.

3 uur geleden
Jos Brink krijgt straatnaam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat een straat vernoemen naar de in 2007 overleden presentator Jos Brink. Burgemeester Femke Halsema laat maandag via Instagram weten dat ze samen met de adviesraad straatnamen op zoek gaat naar een geschikte straat.

3 uur geleden
Openbaar Ministerie geleidelijk weer online na ICT-problemen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat stap voor stap weer online, meldt justitie maandag. Het OM had als gevolg van een hack de verbinding met internet half juli uitgezet. Dat gebeurde na een waarschuwing van het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) over "een kwetsbaarheid" in het systeem.

5 uur geleden
Nederlands vliegtuig vertrekt woensdagochtend voor droppings

DEN HAAG (ANP) - Een Nederlands militair transportvliegtuig vertrekt woensdagochtend vanaf Eindhoven naar Jordanië om het droppen van hulpgoederen boven Gaza mogelijk te maken. Dat meldt het ministerie van Defensie via een woordvoerder. Het toestel van het type C-130 wordt van tevoren gereed gemaakt voor de taak. De hulppakketten worden niet in Nederland ingeladen.

5 uur geleden