Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scorende Wieffer is de gevierde man in kolkende Kuip

Scorende Wieffer is de gevierde man in kolkende Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer was de gevierde man na de zege van Feyenoord op AS Roma in de kwartfinale van de Europa League (1-0). De maker van het enige doelpunt werd tijdens een ereronde door zijn ploeggenoot Santiago Giménez richting uitzinnige fans op de tribune geduwd. "Van mij hoeft die aandacht niet zo", zei hij even later in de perskamer van De Kuip. "Misschien ben ik daar wel te bescheiden voor. Maar het voelde een beetje ongemakkelijk."

Wieffer kreeg de bal in de 53e minuut voor zijn voeten en verraste doelman Rui Patrício van AS Roma met een afstandsschot . "Ze zeggen wel eens dat ik vaker moet schieten", zei de 23-jarige Tukker. "Ik dacht, of die bal gaat op doel of hij gaat het stadion uit. Ik snap soms ook niet wat mij dit jaar allemaal overkomt. Dat komt denk ik na het seizoen pas. Ik was nog even bang dat Alireza Jahanbakhsh buitenspel stond toen ik scoorde. Maar dat was kennelijk niet zo."

Wieffer voetbalde vorig seizoen nog voor Excelsior, maar heeft inmiddels al een interland achter zijn naam staan. Met Feyenoord kan hij volgende week in Rome de halve finale van de Europa League bereiken. Het leven lacht de middenvelder toe in een voetbaljaar om nu al nooit te vergeten. In de slotfase van de eerste helft veroorzaakte hij een strafschop met een handsbal. "Maar gelukkig schoot Pellegrini de bal op de paal", lachte de middenvelder uit Borne. "Dat heb ik dan weer. Ik weet trouwens niet of het wel een penalty was. Voor mijn gevoel had ik mijn arm langs mijn lichaam. Maar de bal lag wel dood toen ik 'm raakte."

Gele kaart

Wieffer had al een gele kaart op zak toen hij de strafschop veroorzaakte. "Ik heb er nog niet aan gedacht dat ik een tweede gele kaart had kunnen krijgen", bekende hij. "Ik ben wel voorzichtiger gaan spelen. Ik wilde nog even een tegenstander vasthouden. Maar dat heb ik maar niet gedaan."

Wieffer was tevreden over het spel van Feyenoord in het eerste uur. "Daarna gingen we te veel achteruit lopen en hebben we het duel op karakter over de streep getrokken. Ik denk dat Feyenoord en AS Roma elkaar weinig toegeven. AS Roma zal volgende week wel iets meer moeten aanvallen. Misschien krijgen wij dan meer ruimte."

Meer uit Voetbal

Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

26 minuten geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

1 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

2 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

2 uur geleden
Oranje traint voor het eerst met complete WK-selectie in Amerika

ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.

2 uur geleden
Verdediger Offerhaus verruilt Telstar voor FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.

3 uur geleden
Dijkhuizen nieuwe hoofdtrainer VVV-Venlo

VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.

4 uur geleden