Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scorende Wieffer is de gevierde man in kolkende Kuip

Scorende Wieffer is de gevierde man in kolkende Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer was de gevierde man na de zege van Feyenoord op AS Roma in de kwartfinale van de Europa League (1-0). De maker van het enige doelpunt werd tijdens een ereronde door zijn ploeggenoot Santiago Giménez richting uitzinnige fans op de tribune geduwd. "Van mij hoeft die aandacht niet zo", zei hij even later in de perskamer van De Kuip. "Misschien ben ik daar wel te bescheiden voor. Maar het voelde een beetje ongemakkelijk."

Wieffer kreeg de bal in de 53e minuut voor zijn voeten en verraste doelman Rui Patrício van AS Roma met een afstandsschot . "Ze zeggen wel eens dat ik vaker moet schieten", zei de 23-jarige Tukker. "Ik dacht, of die bal gaat op doel of hij gaat het stadion uit. Ik snap soms ook niet wat mij dit jaar allemaal overkomt. Dat komt denk ik na het seizoen pas. Ik was nog even bang dat Alireza Jahanbakhsh buitenspel stond toen ik scoorde. Maar dat was kennelijk niet zo."

Wieffer voetbalde vorig seizoen nog voor Excelsior, maar heeft inmiddels al een interland achter zijn naam staan. Met Feyenoord kan hij volgende week in Rome de halve finale van de Europa League bereiken. Het leven lacht de middenvelder toe in een voetbaljaar om nu al nooit te vergeten. In de slotfase van de eerste helft veroorzaakte hij een strafschop met een handsbal. "Maar gelukkig schoot Pellegrini de bal op de paal", lachte de middenvelder uit Borne. "Dat heb ik dan weer. Ik weet trouwens niet of het wel een penalty was. Voor mijn gevoel had ik mijn arm langs mijn lichaam. Maar de bal lag wel dood toen ik 'm raakte."

Gele kaart

Wieffer had al een gele kaart op zak toen hij de strafschop veroorzaakte. "Ik heb er nog niet aan gedacht dat ik een tweede gele kaart had kunnen krijgen", bekende hij. "Ik ben wel voorzichtiger gaan spelen. Ik wilde nog even een tegenstander vasthouden. Maar dat heb ik maar niet gedaan."

Wieffer was tevreden over het spel van Feyenoord in het eerste uur. "Daarna gingen we te veel achteruit lopen en hebben we het duel op karakter over de streep getrokken. Ik denk dat Feyenoord en AS Roma elkaar weinig toegeven. AS Roma zal volgende week wel iets meer moeten aanvallen. Misschien krijgen wij dan meer ruimte."

Meer uit Voetbal

Miedema terug in selectie Manchester City voor finale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).

3 uur geleden
Gastlanden WK voetbal nemen maatregelen tegen uitbraak ebola

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.

4 uur geleden
Aanvoerder Viergever (36) moet weg bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.

5 uur geleden
Doelman Room beleeft met Curaçao alsnog zijn WK-droom

NOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."

5 uur geleden
Feyenoord begint 29 juni aan voorbereiding op het nieuwe seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.

7 uur geleden
Grasmat De Kuip volgens aanvoerders Eredivisie niet meer de beste

HOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.

8 uur geleden
Timber met Arsenal mee naar Boedapest voor finale tegen PSG

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.

9 uur geleden