Scorende Wieffer is de gevierde man in kolkende Kuip
ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer was de gevierde man na de zege van Feyenoord op AS Roma in de kwartfinale van de Europa League (1-0). De maker van het enige doelpunt werd tijdens een ereronde door zijn ploeggenoot Santiago Giménez richting uitzinnige fans op de tribune geduwd. "Van mij hoeft die aandacht niet zo", zei hij even later in de perskamer van De Kuip. "Misschien ben ik daar wel te bescheiden voor. Maar het voelde een beetje ongemakkelijk."
Wieffer kreeg de bal in de 53e minuut voor zijn voeten en verraste doelman Rui Patrício van AS Roma met een afstandsschot . "Ze zeggen wel eens dat ik vaker moet schieten", zei de 23-jarige Tukker. "Ik dacht, of die bal gaat op doel of hij gaat het stadion uit. Ik snap soms ook niet wat mij dit jaar allemaal overkomt. Dat komt denk ik na het seizoen pas. Ik was nog even bang dat Alireza Jahanbakhsh buitenspel stond toen ik scoorde. Maar dat was kennelijk niet zo."
Wieffer voetbalde vorig seizoen nog voor Excelsior, maar heeft inmiddels al een interland achter zijn naam staan. Met Feyenoord kan hij volgende week in Rome de halve finale van de Europa League bereiken. Het leven lacht de middenvelder toe in een voetbaljaar om nu al nooit te vergeten. In de slotfase van de eerste helft veroorzaakte hij een strafschop met een handsbal. "Maar gelukkig schoot Pellegrini de bal op de paal", lachte de middenvelder uit Borne. "Dat heb ik dan weer. Ik weet trouwens niet of het wel een penalty was. Voor mijn gevoel had ik mijn arm langs mijn lichaam. Maar de bal lag wel dood toen ik 'm raakte."
Gele kaart
Wieffer had al een gele kaart op zak toen hij de strafschop veroorzaakte. "Ik heb er nog niet aan gedacht dat ik een tweede gele kaart had kunnen krijgen", bekende hij. "Ik ben wel voorzichtiger gaan spelen. Ik wilde nog even een tegenstander vasthouden. Maar dat heb ik maar niet gedaan."
Wieffer was tevreden over het spel van Feyenoord in het eerste uur. "Daarna gingen we te veel achteruit lopen en hebben we het duel op karakter over de streep getrokken. Ik denk dat Feyenoord en AS Roma elkaar weinig toegeven. AS Roma zal volgende week wel iets meer moeten aanvallen. Misschien krijgen wij dan meer ruimte."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
13 uur geleden