Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scorende Wieffer is de gevierde man in kolkende Kuip

Scorende Wieffer is de gevierde man in kolkende Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer was de gevierde man na de zege van Feyenoord op AS Roma in de kwartfinale van de Europa League (1-0). De maker van het enige doelpunt werd tijdens een ereronde door zijn ploeggenoot Santiago Giménez richting uitzinnige fans op de tribune geduwd. "Van mij hoeft die aandacht niet zo", zei hij even later in de perskamer van De Kuip. "Misschien ben ik daar wel te bescheiden voor. Maar het voelde een beetje ongemakkelijk."

Wieffer kreeg de bal in de 53e minuut voor zijn voeten en verraste doelman Rui Patrício van AS Roma met een afstandsschot . "Ze zeggen wel eens dat ik vaker moet schieten", zei de 23-jarige Tukker. "Ik dacht, of die bal gaat op doel of hij gaat het stadion uit. Ik snap soms ook niet wat mij dit jaar allemaal overkomt. Dat komt denk ik na het seizoen pas. Ik was nog even bang dat Alireza Jahanbakhsh buitenspel stond toen ik scoorde. Maar dat was kennelijk niet zo."

Wieffer voetbalde vorig seizoen nog voor Excelsior, maar heeft inmiddels al een interland achter zijn naam staan. Met Feyenoord kan hij volgende week in Rome de halve finale van de Europa League bereiken. Het leven lacht de middenvelder toe in een voetbaljaar om nu al nooit te vergeten. In de slotfase van de eerste helft veroorzaakte hij een strafschop met een handsbal. "Maar gelukkig schoot Pellegrini de bal op de paal", lachte de middenvelder uit Borne. "Dat heb ik dan weer. Ik weet trouwens niet of het wel een penalty was. Voor mijn gevoel had ik mijn arm langs mijn lichaam. Maar de bal lag wel dood toen ik 'm raakte."

Gele kaart

Wieffer had al een gele kaart op zak toen hij de strafschop veroorzaakte. "Ik heb er nog niet aan gedacht dat ik een tweede gele kaart had kunnen krijgen", bekende hij. "Ik ben wel voorzichtiger gaan spelen. Ik wilde nog even een tegenstander vasthouden. Maar dat heb ik maar niet gedaan."

Wieffer was tevreden over het spel van Feyenoord in het eerste uur. "Daarna gingen we te veel achteruit lopen en hebben we het duel op karakter over de streep getrokken. Ik denk dat Feyenoord en AS Roma elkaar weinig toegeven. AS Roma zal volgende week wel iets meer moeten aanvallen. Misschien krijgen wij dan meer ruimte."

Meer uit Voetbal

Mühren schiet FC Volendam in blessuretijd langs Sparta in beker

ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.

5 uur geleden
AC Milan weet na twee gelijke spelen wel te winnen van Como

COMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).

5 uur geleden
Sc Heerenveen ten koste van RKC naar laatste acht in beker

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.

8 uur geleden
Voormalig UEFA-baas Platini: Infantino is nu meer een autocraat

LONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.

9 uur geleden
Tottenham-spits Richarlison paar maanden aan de kant met blessure

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.

10 uur geleden
Voetballer Oosterwolde bestraft voor slaan stadiondirecteur

ISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.

11 uur geleden
Heitinga assistent bij Tottenham Hotspur na ontslag bij Ajax

LONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.

13 uur geleden