
Scorende Van Dijk belangrijk bij zege Liverpool
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zijn wisselvallige seizoen vervolgd met een zege op Wolverhampton Wanderers. De ploeg van Jürgen Klopp was mede dankzij een treffer van aanvoerder Virgil van Dijk met 2-0 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst.
De wedstrijd stond aanvankelijk in september op het programma, maar werd uitgesteld vanwege het overlijden van koningin Elizabeth. Inmiddels hadden de twee ploegen geen geheimen meer voor elkaar, nadat zij sinds de jaarwisseling al drie keer tegen elkaar hadden gespeeld. Liverpool was te sterk in de replay van de FA Cup (0-1) na een 2-2-gelijkspel in het eerste duel. Wolverhampton won de competitiewedstrijd op eigen veld (3-0).
Liverpool, dat begon met Cody Gakpo op de bank, moest toestaan hoe Wolverhampton in de openingsfase een aantal keren gevaarlijk opdook voor keeper Alisson. De thuisploeg was vervolgens twee keer dichtbij via Harvey Elliott, maar de middenvelder kopte naast en zag zijn tweede inzet gestopt worden door José Sá.
Het publiek op Anfield moest geduld hebben tot de 73e minuut, voordat Van Dijk voor de 1-0 zorgde. De Oranje-international zag zijn eerste kopbal gestopt worden, maar werkte zijn tweede poging binnen. Na goed werk van invaller Gakpo in de opbouw verdubbelde Mohamed Salah de score vier minuten later, 2-0.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - John van den Brom is de nieuwe trainer van FC Twente. De 58-jarige Amersfoorter ondertekent bij de Enschedeërs een contract tot het einde van dit seizoen. Van den Brom is de opvolger van Joseph Oosting, die anderhalve week geleden wegens teleurstellende resultaten werd ontslagen.
4 uur geledenNYON (ANP/RTR) - De Europese voetbalbond UEFA en de internationale spelersvakbond FIFPRO waarschuwen dat de overvolle speelkalender een kantelpunt heeft bereikt. Voorzitters Aleksander Ceferin (UEFA) en David Terrier (FIFPRO) doen dat maandag in een gezamenlijke verklaring, die volgt op kritiek van onder meer FC Barcelona en Paris Saint-Germain op de voetbalbonden van Spanje en Frankrijk.
6 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Gerardo Seoane is niet langer de trainer van Borussia Mönchengladbach. De 46-jarige Zwitser werd maandag ontslagen. Borussia Mönchengladbach verloor zondag voor eigen publiek met 4-0 van Werder Bremen en heeft na drie speelronden pas 1 punt.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de competitiewedstrijd tegen Valencia eenvoudig gewonnen. Zonder de geblesseerde Frenkie de Jong en Lamine Yamal won de Spaanse kampioen met 6-0 van Valencia.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat op korte termijn zogenoemde hardcards uitdelen aan de seizoenkaarthouders. Dit is om "de afhankelijkheid van het digitale toegangssysteem te minimaliseren", zo laat de Rotterdamse club weten na de problemen van een dag eerder rondom de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 3-0 gewonnen. Erling Haaland was in het Etihad Stadium met twee treffers de man van de wedstrijd. Het was pas de tweede overwinning van City, dat na vier speelronden 6 punten achter staat op koploper Liverpool. United heeft 4 punten uit vier duels.
1 dag geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.
1 dag geleden