Scorende Van Dijk belangrijk bij zege Liverpool
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zijn wisselvallige seizoen vervolgd met een zege op Wolverhampton Wanderers. De ploeg van Jürgen Klopp was mede dankzij een treffer van aanvoerder Virgil van Dijk met 2-0 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst.
De wedstrijd stond aanvankelijk in september op het programma, maar werd uitgesteld vanwege het overlijden van koningin Elizabeth. Inmiddels hadden de twee ploegen geen geheimen meer voor elkaar, nadat zij sinds de jaarwisseling al drie keer tegen elkaar hadden gespeeld. Liverpool was te sterk in de replay van de FA Cup (0-1) na een 2-2-gelijkspel in het eerste duel. Wolverhampton won de competitiewedstrijd op eigen veld (3-0).
Liverpool, dat begon met Cody Gakpo op de bank, moest toestaan hoe Wolverhampton in de openingsfase een aantal keren gevaarlijk opdook voor keeper Alisson. De thuisploeg was vervolgens twee keer dichtbij via Harvey Elliott, maar de middenvelder kopte naast en zag zijn tweede inzet gestopt worden door José Sá.
Het publiek op Anfield moest geduld hebben tot de 73e minuut, voordat Van Dijk voor de 1-0 zorgde. De Oranje-international zag zijn eerste kopbal gestopt worden, maar werkte zijn tweede poging binnen. Na goed werk van invaller Gakpo in de opbouw verdubbelde Mohamed Salah de score vier minuten later, 2-0.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
10 minuten geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
27 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt kan komende zomer met het Nederlands elftal niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De verdediger van Manchester United heeft een operatie aan zijn rug ondergaan en is op zijn vroegst bij de start van het nieuwe seizoen weer beschikbaar. Dat meldt Manchester United.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García van Ajax denkt dat de landstitel komend seizoen weer naar de Amsterdammers gaat. Dat zegt de Spanjaard in een interview met ESPN, twee dagen voor de laatste competitiewedstrijd tegen sc Heerenveen. Ajax begint de laatste speelronde als nummer 5 op de ranglijst en zal nog een plaats moeten stijgen als het de play-offs voor deelname aan de Conference League wil ontlopen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder de Japanse WK-gangers Ayase Ueda en Tsuyoshi Watanabe, maar met Raheem Sterling aan het laatste eredivisieduel van het seizoen. Trainer Robin van Persie geeft Sterling een basisplaats, vertelde hij vrijdag bij een persconferentie in aanloop naar het duel met PEC Zwolle.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Coach John van den Brom van FC Twente heeft een fitte spelersgroep voor de laatste competitiewedstrijd bij PSV. De club uit Enschede strijdt met NEC en Ajax om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van de voorronde van de Champions League.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Rob Dieperink gaat niet naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 38-jarige arbiter, die als VAR zou meegaan met het team van scheidsrechter Danny Makkelie, bevestigt zelf aan De Telegraaf dat wereldvoetbalbond FIFA heeft besloten hem niet meer aan te stellen na een incident vorige maand in een hotel in Londen, waarbij hij werd gearresteerd.
3 uur geleden