Scorende Van Dijk belangrijk bij zege Liverpool
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zijn wisselvallige seizoen vervolgd met een zege op Wolverhampton Wanderers. De ploeg van Jürgen Klopp was mede dankzij een treffer van aanvoerder Virgil van Dijk met 2-0 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst.
De wedstrijd stond aanvankelijk in september op het programma, maar werd uitgesteld vanwege het overlijden van koningin Elizabeth. Inmiddels hadden de twee ploegen geen geheimen meer voor elkaar, nadat zij sinds de jaarwisseling al drie keer tegen elkaar hadden gespeeld. Liverpool was te sterk in de replay van de FA Cup (0-1) na een 2-2-gelijkspel in het eerste duel. Wolverhampton won de competitiewedstrijd op eigen veld (3-0).
Liverpool, dat begon met Cody Gakpo op de bank, moest toestaan hoe Wolverhampton in de openingsfase een aantal keren gevaarlijk opdook voor keeper Alisson. De thuisploeg was vervolgens twee keer dichtbij via Harvey Elliott, maar de middenvelder kopte naast en zag zijn tweede inzet gestopt worden door José Sá.
Het publiek op Anfield moest geduld hebben tot de 73e minuut, voordat Van Dijk voor de 1-0 zorgde. De Oranje-international zag zijn eerste kopbal gestopt worden, maar werkte zijn tweede poging binnen. Na goed werk van invaller Gakpo in de opbouw verdubbelde Mohamed Salah de score vier minuten later, 2-0.
Meer uit Voetbal
COMO (ANP) - Como heeft de laatste wedstrijd voor de ontmoeting van woensdag tegen Feyenoord in de Champions League niet gewonnen. De ploeg van trainer Cesc Fàbregas speelde voor eigen publiek gelijk tegen AS Roma (0-0).
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Yoann Cathline heeft FC Utrecht met twee mooie doelpunten aan een zege op Willem II geholpen (3-1). De thuisclub nam met de tweede competitiezege afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Femke Liefting sluit weer aan bij het Nederlands elftal. De keepster van Ajax miste vrijdag de gewonnen uitwedstrijd tegen Hongarije (0-8) omdat ze ziek was.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie voor de tweede keer op rij punten verspeeld in een thuiswedstrijd. Na Excelsior (2-2) wist ook NEC (1-1) stand te houden in de Johan Cruijff ArenA. Ajax blijft vijfde op de ranglijst en heeft na acht speelronden een achterstand van 5 punten op koploper Feyenoord en 4 punten op PSV en AZ.
16 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft na drie overwinningen op rij punten verspeeld in de Eredivisie. De Enschedeërs kwamen bij Fortuna Sittard niet verder dan 1-1. FC Twente blijft door het puntenverlies op de vierde plaats staan, met 3 punten minder dan de nieuwe koploper Feyenoord.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst hecht niet zo veel waarde aan de koppositie van Feyenoord in de Eredivisie. "Ik vind het veel belangrijker dat we AZ hebben verslagen", zei hij na een zege van 2-0. "We hebben van een goede ploeg gewonnen. Ik denk dat AZ lang mee blijft doen in de strijd om de landstitel. Het is belangrijk om zulke ploegen te verslaan."
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is ook na acht speelronden nog zonder puntenverlies in de Spaanse voetbalcompetitie. De thuiswedstrijd tegen Getafe eindigde zaterdagavond in 3-0.
19 uur geleden