Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scorende Simons met Leipzig naar knock-outfase, City wint ook

Scorende Simons met Leipzig naar knock-outfase, City wint ook

BELGRADO (ANP) - Mede dankzij een doelpunt van Oranje-international Xavi Simons heeft RB Leipzig zich geplaatst voor de knock-outfase van de Champions League. De 20-jarige middenvelder maakte de openingstreffer tijdens een 2-1-zege bij Rode Ster Belgrado. In dezelfde poule won koploper Manchester City met 3-0 van Young Boys.

Manchester City gaat aan de leiding in Groep G met 12 punten, 3 meer dan Leipzig. Rode Ster en Young Boys hebben allebei 1 punt en moeten zich richten op de derde plaats, die recht geeft op een plek in de tussenronde van de Europa League.

Simons, die twee weken geleden zijn eerste doelpunt in de Champions League maakte tijdens het thuisduel met Rode Ster (3-1), scoorde in Belgrado in de 8e minuut. Na een dribbel mikte hij de bal in de verre hoek, 1-0. Voormalig Vitesse-aanvaller Loïs Openda maakte een kwartier voor tijd de 2-0 voor Leipzig. Leipzig-verdediger Benjamin Henrichs kreeg de 2-1 op zijn naam, nadat hij een bal ongelukkig in zijn eigen doel had gewerkt.

Manchester City had weinig problemen met Young Boys. Erling Haaland opende halverwege de eerste helft de score vanaf de strafschopstip, waarna Phil Foden vlak voor rust na een individuele actie de voorsprong verdubbelde (2-0). Haaland tekende in de 51e minuut met een fraai schot van afstand voor de 3-0. Twee minuten later moest Young Boys met tien man verder, nadat Sandro Lauper zijn tweede gele kaart had gekregen voor een tackle op de ingevallen Nathan Aké.

Meer uit Voetbal

Voormalig Tottenham-speler Wanyama beëindigt loopbaan

NAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.

1 uur geleden
Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

12 uur geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

12 uur geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

13 uur geleden
Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

17 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

18 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

18 uur geleden