Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scorende Simons met Leipzig naar knock-outfase, City wint ook

Scorende Simons met Leipzig naar knock-outfase, City wint ook

BELGRADO (ANP) - Mede dankzij een doelpunt van Oranje-international Xavi Simons heeft RB Leipzig zich geplaatst voor de knock-outfase van de Champions League. De 20-jarige middenvelder maakte de openingstreffer tijdens een 2-1-zege bij Rode Ster Belgrado. In dezelfde poule won koploper Manchester City met 3-0 van Young Boys.

Manchester City gaat aan de leiding in Groep G met 12 punten, 3 meer dan Leipzig. Rode Ster en Young Boys hebben allebei 1 punt en moeten zich richten op de derde plaats, die recht geeft op een plek in de tussenronde van de Europa League.

Simons, die twee weken geleden zijn eerste doelpunt in de Champions League maakte tijdens het thuisduel met Rode Ster (3-1), scoorde in Belgrado in de 8e minuut. Na een dribbel mikte hij de bal in de verre hoek, 1-0. Voormalig Vitesse-aanvaller Loïs Openda maakte een kwartier voor tijd de 2-0 voor Leipzig. Leipzig-verdediger Benjamin Henrichs kreeg de 2-1 op zijn naam, nadat hij een bal ongelukkig in zijn eigen doel had gewerkt.

Manchester City had weinig problemen met Young Boys. Erling Haaland opende halverwege de eerste helft de score vanaf de strafschopstip, waarna Phil Foden vlak voor rust na een individuele actie de voorsprong verdubbelde (2-0). Haaland tekende in de 51e minuut met een fraai schot van afstand voor de 3-0. Twee minuten later moest Young Boys met tien man verder, nadat Sandro Lauper zijn tweede gele kaart had gekregen voor een tackle op de ingevallen Nathan Aké.

Meer uit Voetbal

Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

2 uur geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

4 uur geleden
PSV tegen PEC zonder Saibari, Veerman terug in de basis

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.

4 uur geleden
AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

7 uur geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

9 uur geleden
Algemeen directeur Te Kloese verlaat Feyenoord na dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.

10 uur geleden
Real Madrid rest van het seizoen zonder Militão en Güler

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op ​Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.

10 uur geleden