Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scorende Simons met Leipzig naar knock-outfase, City wint ook

Scorende Simons met Leipzig naar knock-outfase, City wint ook

BELGRADO (ANP) - Mede dankzij een doelpunt van Oranje-international Xavi Simons heeft RB Leipzig zich geplaatst voor de knock-outfase van de Champions League. De 20-jarige middenvelder maakte de openingstreffer tijdens een 2-1-zege bij Rode Ster Belgrado. In dezelfde poule won koploper Manchester City met 3-0 van Young Boys.

Manchester City gaat aan de leiding in Groep G met 12 punten, 3 meer dan Leipzig. Rode Ster en Young Boys hebben allebei 1 punt en moeten zich richten op de derde plaats, die recht geeft op een plek in de tussenronde van de Europa League.

Simons, die twee weken geleden zijn eerste doelpunt in de Champions League maakte tijdens het thuisduel met Rode Ster (3-1), scoorde in Belgrado in de 8e minuut. Na een dribbel mikte hij de bal in de verre hoek, 1-0. Voormalig Vitesse-aanvaller Loïs Openda maakte een kwartier voor tijd de 2-0 voor Leipzig. Leipzig-verdediger Benjamin Henrichs kreeg de 2-1 op zijn naam, nadat hij een bal ongelukkig in zijn eigen doel had gewerkt.

Manchester City had weinig problemen met Young Boys. Erling Haaland opende halverwege de eerste helft de score vanaf de strafschopstip, waarna Phil Foden vlak voor rust na een individuele actie de voorsprong verdubbelde (2-0). Haaland tekende in de 51e minuut met een fraai schot van afstand voor de 3-0. Twee minuten later moest Young Boys met tien man verder, nadat Sandro Lauper zijn tweede gele kaart had gekregen voor een tackle op de ingevallen Nathan Aké.

Meer uit Voetbal

Verdedigster Janssen nieuwe aanvoerster Oranjevrouwen

BRAGA (ANP) - Dominique Janssen is de nieuwe aanvoerster van de Nederlandse voetbalsters. De 130-voudig international volgt Sherida Spitse op, die eerder deze maand na een recordaantal van 248 interlands stopte bij Oranje.

21 minuten geleden
Oosting nieuwe trainer Royal Antwerp FC, Hofs mee als assistent

ANTWERPEN (ANP) - Joseph Oosting is de nieuwe trainer van Royal Antwerp FC. De 53-jarige Nederlander is de opvolger van de zondag ontslagen Stef Wils. Dat meldt de Belgische club.

31 minuten geleden
Ook tweede bezwaar van NAC tegen schorsing Holtby afgewezen

BREDA (ANP) - NAC Breda moet het ook tegen Excelsior nog zonder Lewis Holtby stellen. De nummer 16 van de Eredivisie had voor de tweede keer bezwaar gemaakt tegen de schorsing van de Duitse middenvelder, maar ook dat beroep is afgewezen.

4 uur geleden
PSV'er Driouech 'droomt nog' na twee treffers tegen Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.

16 uur geleden
Arsenal klopt Bayern en neemt koppositie in Champions League over

LONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.

17 uur geleden
PSV stunt in Champions League met zege (1-4) op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.

17 uur geleden
Drievoudig international Anita beëindigt profloopbaan

AMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.

17 uur geleden