Scorende Malen met Borussia Dortmund aan kop in Bundesliga
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund is in ieder geval voor een dag koploper in de Bundesliga. De club uit Dortmund won mede door een treffer en twee assists van Donyell Malen met 6-1 van 1. FC Köln en heeft nu 53 punten, 1 punt meer dan Bayern München. De landskampioen uit München speelt zondag bij Bayer Leverkusen.
Dortmund kan zich na de uitschakeling door Chelsea in de Champions League helemaal op de Duitse competitie en beker richten. Tegen het zwalkende Köln was het al snel raak. Malen stelde Raphaël Guerreiro in de 15e minuut in staat de 1-0 binnen te tikken. Sébastien Haller schoot 2 minuten later zijn tweede competitietreffer binnen. Na de 3-0 van Marco Reus zorgde Malen al in de 36e minuut voor de vierde treffer. Davie Selke deed voor de rust nog wat terug voor de bezoekers uit Keulen.
In de tweede helft maakte Haller zijn tweede doelpunt van de avond uit de rebound, na een vrije trap van Mahmoud Dahoud op de lat. Reus maakte een minuut later ook zijn tweede treffer, opnieuw op aangeven van Malen. De Nederlandse aanvaller, die niet is opgeroepen door bondscoach Ronald Koeman voor de komende twee interlands van Oranje, werd kort daarna gewisseld.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
3 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
17 uur geleden